Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

KULTURA V OLOMOUCI: Čekají nás Ekologické dny, prohlídka kostelu sv. Michala a mnoho dalšího

 
pátek, 14. dubna 2017, 19:30

Velikonoční víkend nabídne mnoho kulturních akcí, kterými si můžete zpestřit tyto svátky. Tím ale kultura v Olomouci nekončí. Kromě velikonočních oslav na Horním náměstí jsme pro vás vybrali i Jarní Floru, koncert Mňágy a Žďorp, ekologické dny a další.

Sobota 15. dubna

DJ Fatte = Bruk Pizza Bar​ (20:00)

Chcete Bílou sobotu oslavit nějak netradičně? Pro hudební nadšence máme tip v podobě akce v Bruk Pizza Baru. Za gramofon se postaví DJ Fatte a DJ Trooper7. Kromě poslechu hudby si můžete dát pizzu a něco k tomu.

Neděle 16. dubna

Olomoucké Velikonoce = Horní náměstí (8:00)

Už od rána ožije náměstí velikonoční náladou. O zábavu se postará cimbálová muzika a taneční soubory. Navíc si budete moci zakoupit v některých ze stánků velikonoční speciality. Více se dozvíte v našem článku.

Pondělí 17. dubna

Hrad Šternberk - prohlídka = (10:00)

Velikonoční pondělí nemusíte strávit pouze s pomlázkou, ale můžete zamířit i na hrad Šternberk. Zde probíhá prohlídka i během svátku. Od 10:00 do 16:00 vás provedou v prohlídkových okruzích. Výklad průvodců bude rozšířen o informace týkající se historie Velikonoc, návštěvníci se dozvědí více o velikonočních tradicích a zvycích.

Úterý 18. dubna

Brány památek do kořán (15:00)

V rámci Mezinárodního dne památek se v Olomouci zpřístupní pro veřejnost kostel svatého Michala. Od 15:00 se zpřístupní ambit, kaple sv. Alexeje, sklepení, věže se zvony. Komentované prohlídky budou probíhat v 15:00, 16:30, 18:00. V 19:00 proběhne varhanní koncert.

Středa 19. dubna

Mňága a Žďorp - Třínohý pes tour = U-klub (20:00)

Mňága a Žďorp zavítají do Olomouce se svým turné k nové desce Třínohý pes. Jedná se o jejich 13. album během jejich třicetileté existence. Můžete si přečíst náš rozhovor s Petrem Fialou a Martinem Knorem.

Čtvrtek 20. dubna

Flora Olomouc - Tajemná tvář světa = (9:00)

Přijďte na jarní etapu proslulé květinové výstavy Flora Olomouc a spatříte Tajemnou tvář světa. Výstavu i v letošním roce doprovodí veletrh zahradní mechanizace Hortifarm a oblíbené jarní zahradní trhy. Pokud chcete vyhrát lístky na tuto výstavu, tak si přečtěte náš článek a zodpovězte soutěžní otázku.

Pátek 21. dubna

Ekologické dny Olomouc = Muzeum umění Olomouc (16:00)

Besedy s Cyrilem Höschlem, Pavlem Baršou, Václavem Bělohradským, a dalšími. 27. ročník festivalu nabízí mnoho lákadel. Hlavní téma je "manipulace kolem nás". Ve společnosti, přírodě, krajině, politice, médiích, vzdělávání, vztazích. Více se o akci dozvíte zde.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 
Foto FB DJ Fatte, FB Informační centrum Olomouc, FB Hrad Šternberk, Michaela Valsová, EDO, Flora Olomouc, commons.wikimedia.org
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Moravské divadlo plánuje opravy za 15 milionů , včetně hlediště

pátek, 14. dubna 2017, 16:30

Moravské divadlo Olomouc chystá na prázdniny další rozsáhlou rekonstrukci. Novou podobu získá tentokrát hlediště, ale i...

Třetí olomoucký #NoShit slibuje hned pětici interpretů a příval elektronické hudby

pátek, 14. dubna 2017, 13:30

Očekávaná hudební akce s příznačným názvem #NoShit má před sebou již třetí pokračování s datem 15. dubna 2017. Událost...

RECENZE: Power Rangers jsou jenom zpackaným návratem do dětství

pátek, 14. dubna 2017, 09:00

Power Rangers! Ano, tušíte správně, jsou zpátky. Nejsou vtipnější, nejsou barevnější a nemorfují tak vtipně, jako...