Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Divadlo Tramtarie uvede naposledy hru Psycho, derniéra se uskuteční v sobotu

 
čtvrtek, 22. června 2017, 10:30

Derniéra oblíbeného hororu Psycho čeká návštěvníky Divadla Tramtarie v Olomouci. Psycho mělo premiéru v říjnu 2014 v režii Hany Mikoláškové, umělecké šéfky Městského divadla ve Zlíně. Má za sebou 31 repríz. Poslední repríza se uskuteční v sobotu 24. června v 19:30.

Derniérou Psycha se také Divadlo Tramtarie definitivně loučí s dlouholetým hercem Janem Konopčíkem, který odchází z divadelní branže a bude působit v jiném oboru. Jan Konopčík hraje hlavní postavu Normana Batese, majitele zapadlého motelu u cesty, kde celá hororová zápletka začíná i končí. I díky odchodu Jana Konpčíka přistoupilo Divadlo Tramtarie k derniéře Psycha. „Hozův Norman Bates je natolik osobitý, že kdybychom ho chtěli nahradit jiným hercem, už to nebude to pravé ořechové. Proto jsme přistoupili k derniéře, přestože na Psycho stále diváci chodí a na repertoáru by se jistě udrželo i celou příští sezonu,“ říká Petra Němečková, ředitelka divadla.

Jan Konopčík působil v Divadle Tramtarie téměř od jeho počátků, od roku 2006. Ztvárnil nespočet zajímavých větších, či menších rolí. Mezi ty nejvýraznější bezesporu patří právě Norman Bates v horou Psycho. Určitě ale nelze nezmínit i další postavy, například zmatený striptér v komedii Druhý život Veroniky, Chick v Pěně dní nebo obchodník se zbraněmi v komedii Děkujeme, že zde kouříte! Jan Konopčík byl tak výrazným představitelem pohádkových postav, od Pračlovíčka, Kluka z plakátu až po Mašinfíru v Pohádkách o mašinkách. 

Divadlo Tramtarie zařadilo Psycho na repertoár v rámci své stěžejní dramaturgické linie - uvádění autorských literárních, filmových a komiksových adaptací, ve které už uvedlo slavné tituly jako R.U.R., Růže pro Algernon, Pěnu dní nebo nejnověji Annu Kareninu.

Inscenace vznikla pod vedením zkušené režisérky Hany Mikoláškové, která v současnosti působí jako umělecká vedoucí Městského divadla ve Zlíně.

Ačkoliv je inscenace Psycho divadelní adaptací stejnojmenného hororového románu Roberta Blocha, značným inspiračním zdrojem je pochopitelně také o mnoho slavnější filmová verze z roku 1960. Režisérem legendárního snímku nebyl nikdo jiný než geniální filmař a vizionář Alfred Hitchcock, který do hlavní role psychicky narušeného Normana Batese tehdy obsadil mladého Anthonyho Perkinse.    

V tom příběhu se ale skrývá víc, než jen napínavá zápletka. Pro mě je spíš tématem to, co stojí za všemi těmi hrůzami. Tedy vztah k chybějícím rodičům, láska a závislost na straně jedné a touha po samostatnosti a vlastní tváři na straně druhé. Je to taková hra věnovaná všem, kteří se z nějakého důvodu nedokázali vyrovnat se ztrátou rodičů a doživotně je to poznamenalo,“ říká režisérka Hana Mikolášková o tramtarijní inscenaci.

Čtěte více:

Tisková zpráva | Foto Divadlo Tramtarie

Kam dál?

Zemřel dlouholetý člen činohry Rudolf Máhrla, bylo mu 85 let

středa, 21. června 2017, 18:00

Ve věku 85 let zemřel v pondělí 19. června dlouholetý člen olomoucké činohry Rudolf Máhrla. Na zdejší scéně působil téměř...

TRAILER TÝDNE: Vědci si opět budou zahrávat se smrtí

středa, 21. června 2017, 16:30

Filmaři si s remaky pořád nedávají pohov. V kinech nyní řádí Pobřežní hlídka a další předělávka už čeká za dveřmi. Tentokrát se...

Velkolosinské svatojánské slavnosti přinesou tento víkend hudbu,...

středa, 21. června 2017, 10:44

Tento víkend proběhne ve Velkých Losinách patnáctý ročník svatojánských slavností. Těšit se můžete na kapelu Jelen, ale také...

RECENZE: Auta 3 nadchnou nejen svým humorem

středa, 21. června 2017, 09:06

Když jsem se dozvěděl, že do kin přijde třetí pokračování oblíbené pixarovky Auta, neváhal jsem ani chvilku a hned si zapsal...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.