Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Divadlo Tramtarie uvede naposledy hru Psycho, derniéra se uskuteční v sobotu

 
čtvrtek, 22. června 2017, 10:30

Derniéra oblíbeného hororu Psycho čeká návštěvníky Divadla Tramtarie v Olomouci. Psycho mělo premiéru v říjnu 2014 v režii Hany Mikoláškové, umělecké šéfky Městského divadla ve Zlíně. Má za sebou 31 repríz. Poslední repríza se uskuteční v sobotu 24. června v 19:30.

Derniérou Psycha se také Divadlo Tramtarie definitivně loučí s dlouholetým hercem Janem Konopčíkem, který odchází z divadelní branže a bude působit v jiném oboru. Jan Konopčík hraje hlavní postavu Normana Batese, majitele zapadlého motelu u cesty, kde celá hororová zápletka začíná i končí. I díky odchodu Jana Konpčíka přistoupilo Divadlo Tramtarie k derniéře Psycha. „Hozův Norman Bates je natolik osobitý, že kdybychom ho chtěli nahradit jiným hercem, už to nebude to pravé ořechové. Proto jsme přistoupili k derniéře, přestože na Psycho stále diváci chodí a na repertoáru by se jistě udrželo i celou příští sezonu,“ říká Petra Němečková, ředitelka divadla.

Jan Konopčík působil v Divadle Tramtarie téměř od jeho počátků, od roku 2006. Ztvárnil nespočet zajímavých větších, či menších rolí. Mezi ty nejvýraznější bezesporu patří právě Norman Bates v horou Psycho. Určitě ale nelze nezmínit i další postavy, například zmatený striptér v komedii Druhý život Veroniky, Chick v Pěně dní nebo obchodník se zbraněmi v komedii Děkujeme, že zde kouříte! Jan Konopčík byl tak výrazným představitelem pohádkových postav, od Pračlovíčka, Kluka z plakátu až po Mašinfíru v Pohádkách o mašinkách. 

Divadlo Tramtarie zařadilo Psycho na repertoár v rámci své stěžejní dramaturgické linie - uvádění autorských literárních, filmových a komiksových adaptací, ve které už uvedlo slavné tituly jako R.U.R., Růže pro Algernon, Pěnu dní nebo nejnověji Annu Kareninu.

Inscenace vznikla pod vedením zkušené režisérky Hany Mikoláškové, která v současnosti působí jako umělecká vedoucí Městského divadla ve Zlíně.

Ačkoliv je inscenace Psycho divadelní adaptací stejnojmenného hororového románu Roberta Blocha, značným inspiračním zdrojem je pochopitelně také o mnoho slavnější filmová verze z roku 1960. Režisérem legendárního snímku nebyl nikdo jiný než geniální filmař a vizionář Alfred Hitchcock, který do hlavní role psychicky narušeného Normana Batese tehdy obsadil mladého Anthonyho Perkinse.    

V tom příběhu se ale skrývá víc, než jen napínavá zápletka. Pro mě je spíš tématem to, co stojí za všemi těmi hrůzami. Tedy vztah k chybějícím rodičům, láska a závislost na straně jedné a touha po samostatnosti a vlastní tváři na straně druhé. Je to taková hra věnovaná všem, kteří se z nějakého důvodu nedokázali vyrovnat se ztrátou rodičů a doživotně je to poznamenalo,“ říká režisérka Hana Mikolášková o tramtarijní inscenaci.

Čtěte více:

Tisková zpráva | Foto Divadlo Tramtarie

Kam dál?

Zemřel dlouholetý člen činohry Rudolf Máhrla, bylo mu 85 let

středa, 21. června 2017, 18:00

Ve věku 85 let zemřel v pondělí 19. června dlouholetý člen olomoucké činohry Rudolf Máhrla. Na zdejší scéně působil téměř...

TRAILER TÝDNE: Vědci si opět budou zahrávat se smrtí

středa, 21. června 2017, 16:30

Filmaři si s remaky pořád nedávají pohov. V kinech nyní řádí Pobřežní hlídka a další předělávka už čeká za dveřmi. Tentokrát se...

Velkolosinské svatojánské slavnosti přinesou tento víkend hudbu,...

středa, 21. června 2017, 10:44

Tento víkend proběhne ve Velkých Losinách patnáctý ročník svatojánských slavností. Těšit se můžete na kapelu Jelen, ale také...

RECENZE: Auta 3 nadchnou nejen svým humorem

středa, 21. června 2017, 09:06

Když jsem se dozvěděl, že do kin přijde třetí pokračování oblíbené pixarovky Auta, neváhal jsem ani chvilku a hned si zapsal...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.

Orloj v Brně chrlí od úterý speciální edici kuliček. Město slaví století od vzniku Velkého Brna

Městem křižuje speciální šalina, v Lužánkách stojí čerstvě vysazená lípa a časostroj na Svoboďáku vydává speciální edici kuliček. Brno si připomíná 100 let od chvíle, kdy se začalo stávat městem, jakým je dnes. 23. dubna 1919 totiž vzniklo tzv. Velké Brno.