Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

KULTURA V OLOMOUCI: Od tradic přes pohyb až na ulici

 
pátek, 1. září 2017, 15:00

Tak nám ty prázdniny končí. Pro někoho bohužel, pro někoho bohudík. Tak či tak, není důvod trávit celé dny doma. V Olomouci se kultura pěstuje celoročně a hned první týden v září má co nabídnout. Na své si přijdou všichni. Dožínky si oblíbí jak dospělí tak i děti, divadelníci by si neměli nechat ujít Karla Rodena a milovníky folku jistě potěší návštěva až z Ameriky.

Sobota 2.9. 

Dožínky Olomouckého kraje 2017 - 10:00 (Výstaviště Flora Olomouc a.s.)

Přijďte si připomenout lidovou slavnost žní. Připravena je pro vás nejen výstava zemědělských strojů, ale i ukázka hospodářských zvířat. V rámci bohatého programu se můžete těšit i na předávání dožínkových věnců či ochutnávku těch nejkvalitnějších výrobků oceněných v soutěži Regionální potravina Olomouckého kraje. Dožínek se zúčastní i ministr, hejtman a primátor města.

Neděle 3.9. 

Zdravý nemocný - 19:00 (Reduta, Olomouc)

Neseďte v neděli večer doma a vyjděte si do divadla. Olomoucká Reduta v neděli představí brilantní a všem jistě dobře známou Moliérovu komedii o panu Arganovi, ze kterého hypochondrie udělala sobce. V hlavní roli se představí Karel Roden.

Pondělí 4.9.

Rickolus (USA) – 20:00 (Jazz Tibet Club)

Rickolus (vlastním jeménem Richard Colado) je představitelem lo-fi folku. Tento sympatický  a talentovaný písničkář, který je známý pro svoje typické vytí, nadchne například příznivce Becka, Sebadoha či Pinbacka. 

Úterý 5.9.

Světlo jinak VI – 17:00 (Muzeum umění Olomouc)

A máme tu další výstavu mladých fotografek. Ta proběhne v Café Amadeus a své fotografické práce tu představí skupina českých, slovenských a polských studentek a absolventek Institutu tvůrčí fotografie FPF SU v Opavě. Jmenovat můžeme například Kristýnu Erbenovou či Tatianu Hajduk. Přijďte podpořit mladé a talentované slečny, které vám ukážou sílu světla jinak.

Středa 6.9.

Mia Habib: HEAD(S) 19:30 – Divadlo hudby – Muzeum umění Olomouc

Po úspěšném představení MONO, které proběhlo v rámci loňské Divadelní Flory, se Mia do Olomouce vrací. Tentokrát představí svou sólovou performancí HEAD(S), ve kterém dovoluje divákovi nebezpečně se přiblížit, její osobní prostor se stává prostorem všech. Jde o velmi statečný krok, dát se napospas neznámému dav, kterým tato norská tanečnice a choreografka proměňuje zákony pohostinnosti a veřejného divadla.

 

Napsal Tereza Krčmová | Foto fb události Zdravý nemocný, fb události Rickolus, fb události Světlo jinak VI., fb události Mia Habib: HEAD(S), oficiální fb stránky festivalu
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

FILMOVÉ PREMIÉRY: Hurvínek a kouzelné muzeum, Loganovi parťáci a Tulipánová horečka

pátek, 1. září 2017, 12:00

Tento týden můžete do Premiere Cinemas vyrazit na tři premiéry. Zasmějete se a potěšíte svou romantickou duši.

Dny evropského dědictví se blíží. Olomouc zaplaví kultura

pátek, 1. září 2017, 07:30

Od 4. září do 10 září se může Olomouc těšit na Dny evropského dědictví 2017. Ty nám připomenou obecně evropské kulturní...

RECENZE: Tak moc špatný Svěrák, nebo tak moc dobrý Svěrák?

čtvrtek, 31. srpna 2017, 19:30

Snímek Po strništi bos toho dokázal během dvou týdnů mnoho. Krom toho, že se vyšvihnul na první příčku...