Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

FOTO: Poslední dlaždice je na místě. V Šantovce lidé dotvořili velký obraz, skládá se z 1600 částí

 
čtvrtek, 7. září 2017, 10:30

Ze 1600 dlaždic se skládá rozměrná kolektivní malba, která nově zdobí stěnu nákupního komplexu Šantovka nedaleko historického centra Olomouce. Nevšední umělecké dílo bylo dokončeno dnes nalepením poslední dlaždice.

Koláž z děl od světoznámých autorů, jako jsou Pablo Picasso, Andy Warhol, Salvátor Dalí, Edvard Munch či Leonardo Da Vinci, měří na délku 64 metrů a vysoká je čtyři metry. Lidé, kteří se na tvorbě koláže podíleli, zakoupením dlaždice přispěli na útulek pro psy a kočky v Olomouci.

„Každý, kdo se zapojil, dostal na papíře předlohu, kterou se snažil co nejvěrněji namalovat na desku o rozměrech 40 krát 40 centimetrů. Jednotlivé čtverce byly označeny a měly přesně svoje místo. Postupně jsme je lepili na zeď naproti Art Studiu a vznikl velkolepý obraz z rukou návštěvníků Šantovky," řekl dnes novinářům Marcel Hubáček z Art Studia Galerie Šantovka, které s nápadem vytvořit obří koláž přišlo.

Ruku k dílu přiložily nejen rodiny, ale malovat přicházeli také školáci, pracovní a sportovní kolektivy či známé osobnosti. Akci podpořili také zahraniční návštěvníci například z Nového Zélandu, Japonska, Austrálie, Kanady, Číny, Německa nebo Anglie. Zájemci malovali na cementotřískové desky olejovými barvami. Cena jedné desky byla symbolických 100 korun a celý výtěžek dostane olomoucký psí útulek.

Napsal(a) ČTK | Foto Patrik Kozlík
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

V Olomouci odstartuje další ročník Streetart Festivalu

čtvrtek, 7. září 2017, 09:00

Do Olomouce se od čtvrtka do neděle sjedou české i evropské hvězdy graffiti a streetartu. Chystá se zde tradiční...

PechaKucha Night slaví patnácté vydání. V pátek bude hlavním tématem architektura

středa, 6. září 2017, 19:30

Divadelní sál armádního domu bude v pátek 8. září hostit 15. vydání PechaKucha Night. Jako každý rok se zářijové vydání...

FOTO: Expozice času ve Šternberku láká na historii hodin, ale i na glóby a orloje

středa, 6. září 2017, 10:30

Expozice času ve Šternberku se nachází v samotném centru města. Budovu s bohatou historií, kde kdysi sídlilo například...