Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hnutí spOLečně kritizuje náměstky za zneužívání svého postavení při volební kampani. Byla to chyba, brání se Šnevajs

 
pátek, 7. září 2018, 19:20

Členům hnutí SpOLečně se nelíbí, že zástupci města a zároveň kandidáti na primátora v nadcházejících volbách, Ladislav Šnevajs (KDU-ČSL) a Aleš Jakubec (TOP 09), používají při komunikaci oficiální kanály radnice, jako oficiální e-mailové adresy či činnost tiskového oddělení radnice. Šnevajs se za svou páteční pozvánku, kterou rozeslal médiím, již omluvil. Aleš Jakubec tvrdí, že k žádnému pochybení z jeho strany nedošlo.

„Hnutí spOLečně kategoricky nesouhlasí s postupem náměstka primátora RNDr. Ladislava Šnevajse, protože zneužívá svého postavení veřejného činitele, aby ovlivňoval média před volbami. Pozvánka, kterou dnes 7. září zaslal do médií ze svého oficiálního emailu, jíž zve média do pojízdné tramvaje KDU-ČSL, je nepřípustné konání, neboť skrze oficiální komunikaci radnice propaguje svoji politickou kampaň. Jedná se o zneužití veřejných prostředků pro osobní a stranickou kampaň KDU-ČSL," stojí v pátečním vyjádření hnutí spOLečně.

Redakce Olomoucké Drbny vyzvala Ladislava Šnevajse, aby svůj čin okomentoval. Ten poslal písemně e-mail z mobilu: „Byla to chyba. Omlouvám se. Běžně pro stranické záležitosti využívám mail lidovci.olomouc@gmail.cz," sdělil v krátké zprávě Ladislav Šnevajs redakci.

Hnutí spOLečně dále ve svém vyjádření napadá i náměstka primátora Aleše Jakubce. 7. srpna totiž na e-mail médiím přišla oficiální tisková zpráva z města, která upozorňovala na to, že činnost dobrovolníků při snaze zavlažit stromy na Dolním náměstí zavlažovacími vaky může stromy nenávratně poškodit, protože mají svůj vlastní samozavlažovací systém. Dobrovolníky byly právě lidé z hnutí spOLečně.

Redakce dnes dala prostor k vyjádření Aleši Jakubci, který po e-mailu sdělil: „V uváděné tiskové zprávě není ani jednou zmíněn politický subjekt hnutí spOLečně. Hlavním smyslem sdělení byl názor městského odborníka na zeleň, Jitky Štěpánkové, že, „neodborný zásah, i když vedení dobrým úmyslem, může stromy poškodit“. Já se tam vyjadřuji pouze jednou a týká se to zeleno-modré infrastruktury," řekl Jakubec.

Jakubec zdůraznil, že zcela jiný rozměr dostala celá věc až v diskuzi pod fotkou, který ten den umístil na sociální sítě. Tam již adresně jmenoval, že za zaléváním stromů na Dolním náměstí stojí hnuti spOLečně. „Tento strom, stejně jako ostatní akáty na Dolním náměstí, se může stát obětí volební kampaně hnutí spOLečně. Jeho členové ve své „dobročinnosti“ nalili desítky litrů vody do samozavlažovacího systému a stromům tak hrozí uhnití kořenů. Pokud byste chtěli stromům skutečně pomoci, obraťte se prosím na mě či na odbor životního prostředí. Rádi vám sdělíme, které stromy to potřebují," napsal tehdy k fotce.

„Jiný rozměr měla celá věc na mém soukromém facebookovém profilu a to hlavně s ohledem na proběhlou diskusi, kdy jsem byl napadán ze lží. Znovu zde však zdůrazním, že jsem nikoho nejmenoval a dobrovolníkům, kteří chtějí pomáhat městu jsem nabídl spolupráci. Tedy aby bylo pomáháno tam, kde je to skutečně potřeba," řekl Jakubec.

„Vyzýváme média k odsouzení tohoto jednání - jak u náměstka Šnevajse, tak u náměstka Jakubce. Ceníme si nestranného přístupu olomouckých médií a věříme, že společnost ani média nebudou tolerovat účelové zneužívání vlivu veřejných činitelů a městských peněz pro politickou kampaň," uvedl Stanislav Flek, lídr hnutí spOLečně.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Facebook hnutí spOLečně, Facebook Ladislava Šnevajse

Kam dál?

MIloš Zeman na konci září opět navštíví Olomoucký kraj

čtvrtek, 6. září 2018, 17:00

Prezident Miloš Zeman v závěru září už pošesté navštíví Olomoucký kraj. Od 24. do 26. září zamíří na Jesenicko, Šumpersko,...

PŘEHLED: Strany a hnutí, které budou letos soupěřit v komunálních...

středa, 22. srpna 2018, 10:00

Strany a hnutí, které budou letos bojovat v komunálních volbách o místa v radě města a zastupitelstvu, již mají svá vylosovaná...

FOTO/VIDEO: V Olomouci byla odhalena deska připomínající padesáté...

úterý, 21. srpna 2018, 14:49

Na budově pedagogické tabulky Univerzity Palackého v Olomouci byla dnes ve dvě hodiny odpoledne odhalena pamětní deska, která...

Vojáci z Prostějova se vracejí do Afghánistánu, budou cvičit místní...

středa, 15. srpna 2018, 09:00

Výcvik speciálních vojenských jednotek afghánské armády Kandaku v provincii Herát na severozápadě Afghánistánu budou mít na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.