Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Seniora okradla žena, kterou znal přes internet. Hrozí jí až pět let ve vězení.

 
středa, 3. října 2018, 19:30

Osmasedmdesátiletý muž ze Šumperska se přes sociální síť seznámil s pětatřicetiletou Ruskou. Ta z něj nakonec vymámila přes sto tisíc korun.

Senior byl se ženou v kontaktu od první poloviny roku 2016. Párkrát se také spojili přes Skype a muž se tak začal dozvídat podrobnosti ze života této ženy. Po čase se nápadnice vyjádřila, že by ráda žila v Šumperku, kde plánovala pracovat v místní nemocnici. Vzhledem k tomu, že ale neměla dostatek financí, požádala muže o pomoc.

Pod různými záminkami, jako přispění na nový pas, vízum či zaplacení služeb realitní kanceláři, se ženě podařilo od letošního března vylákat 102 tisíc korun. Realitní kancelář údajně měla zprostředkovat prodej bytu a právě z těchto peněz měla svému známému půjčku uhradit. Že je něco v nepořádku zjistil muž až tehdy, kdy pro dotyčnou jel na letiště do Prahy, kam ale nepřiletěla a od té doby se s ní nelze zkontaktovat.

Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod. V této souvislosti opětovně nabádáme k obezřetnosti při komunikaci s neznámými lidmi. Za takové jednání hrozí pachateli, v případě jeho zjištění, mimo jiné až pětiletý trest odnětí svobody. Je zapotřebí si uvědomit, že si bez osobního kontaktu nikdy nemůžeme být jisti, s kým vlastně komunikujeme. Vytvoření falešného profilu je otázkou několika málo minut, a aniž bychom to tušili, můžeme rozkrýt své soukromí podvodníkům, kteří nás pak mohou různým způsobem vydírat. Neposílejte proto peníze nikomu, koho znáte jen z virtuálního prostředí. S nikým takovým nesdílejte ani intimní snímky nebo obdobné materiály. Ty mohou být později zneužity k vašemu vydírání,“ řekla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.
 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

V Přerově má narušenou statiku další budova, kam chodí děti. Odborník...

středa, 3. října 2018, 13:30

Sotva úředníci přerovského magistrátu vyřešili problém se statikou mateřské školy U Tenisu, mají na stole další problém, který se...

U dětského hřiště byla nalezena injekční stříkačka. Přivolaní...

středa, 3. října 2018, 10:30

V úterý odpoledne byla nalezena na ulici Kosmonautů, poblíž dětského hřiště, injekční stříkačka. Žena, která ji našla, přivolala...

Do pocitové mapy Olomouce můžete zaznačit místa, kde se cítíte...

úterý, 2. října 2018, 21:00

Výzkumníci z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a Univerzity Palackého v Olomouci díky pocitové mapy zkoumají,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil jízdenky na celý vlak, a to jen proto, aby je hned následující den zkusil vrátit. To vše udělal kvůli tomu, aby na sociálních sítích předvedl, jak byrokraticky se státní dráhy chovají k cestujícím. A železnice se nechala vyprovokovat, napsal polský list Gazeta Wyborcza.

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

Chceš vidět, jak budeš vypadat za 40 let? Na. “Tyjo, celý můj tata. Neskutečný, to musí vidět ostatní!!”