Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Seniora okradla žena, kterou znal přes internet. Hrozí jí až pět let ve vězení.

 
středa, 3. října 2018, 19:30

Osmasedmdesátiletý muž ze Šumperska se přes sociální síť seznámil s pětatřicetiletou Ruskou. Ta z něj nakonec vymámila přes sto tisíc korun.

Senior byl se ženou v kontaktu od první poloviny roku 2016. Párkrát se také spojili přes Skype a muž se tak začal dozvídat podrobnosti ze života této ženy. Po čase se nápadnice vyjádřila, že by ráda žila v Šumperku, kde plánovala pracovat v místní nemocnici. Vzhledem k tomu, že ale neměla dostatek financí, požádala muže o pomoc.

Pod různými záminkami, jako přispění na nový pas, vízum či zaplacení služeb realitní kanceláři, se ženě podařilo od letošního března vylákat 102 tisíc korun. Realitní kancelář údajně měla zprostředkovat prodej bytu a právě z těchto peněz měla svému známému půjčku uhradit. Že je něco v nepořádku zjistil muž až tehdy, kdy pro dotyčnou jel na letiště do Prahy, kam ale nepřiletěla a od té doby se s ní nelze zkontaktovat.

Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod. V této souvislosti opětovně nabádáme k obezřetnosti při komunikaci s neznámými lidmi. Za takové jednání hrozí pachateli, v případě jeho zjištění, mimo jiné až pětiletý trest odnětí svobody. Je zapotřebí si uvědomit, že si bez osobního kontaktu nikdy nemůžeme být jisti, s kým vlastně komunikujeme. Vytvoření falešného profilu je otázkou několika málo minut, a aniž bychom to tušili, můžeme rozkrýt své soukromí podvodníkům, kteří nás pak mohou různým způsobem vydírat. Neposílejte proto peníze nikomu, koho znáte jen z virtuálního prostředí. S nikým takovým nesdílejte ani intimní snímky nebo obdobné materiály. Ty mohou být později zneužity k vašemu vydírání,“ řekla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.
 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

V Přerově má narušenou statiku další budova, kam chodí děti. Odborník...

středa, 3. října 2018, 13:30

Sotva úředníci přerovského magistrátu vyřešili problém se statikou mateřské školy U Tenisu, mají na stole další problém, který se...

U dětského hřiště byla nalezena injekční stříkačka. Přivolaní...

středa, 3. října 2018, 10:30

V úterý odpoledne byla nalezena na ulici Kosmonautů, poblíž dětského hřiště, injekční stříkačka. Žena, která ji našla, přivolala...

Do pocitové mapy Olomouce můžete zaznačit místa, kde se cítíte...

úterý, 2. října 2018, 21:00

Výzkumníci z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a Univerzity Palackého v Olomouci díky pocitové mapy zkoumají,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.