Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na účet hasičů z nehody u Libivé poslali lidé už téměř dva miliony korun

 
čtvrtek, 1. listopadu 2018, 19:30

Téměř dvěma miliony korun již přispěli lidé z celé republiky na sbírku rodinám hasičů ze zábřežské stanice, kteří na konci srpna havarovali s cisternou při výjezdu k události u Libivé na Šumpersku. Kvůli sbírce byly zřízeny dva transparentní účty, jeden na pomoc pozůstalým velitele hasičů, který při nehodě zemřel a druhý pro jeho těžce zraněného kolegu. Sbírka bude ukončena na konci listopadu. Okolnosti nehody se stále vyšetřují.

Sbírka byla vyhlášena na začátku září. Na konto zemřelého hasiče přišlo k dnešnímu dni téměř 991.000 korun, na podporu jeho kolegy, který se kvůli vážnému zranění k profesi vrátit nemůže, přišlo dosud 960.000 korun, řekla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. „Podle výpisu za září a říjen má sbírka obrovský ohlas mezi veřejností. Přispívají jak jednotlivci, tak organizace, sbory dobrovolných hasičů z celé republiky, ozývají se různé charitativní organizace, že by rády přispěly," uvedla mluvčí.

Nejvíc peněz přišlo první týden vyhlášení veřejné sbírky, kdy na oba účty poslali lidé přes 300.000 korun. Peníze však přicházejí pořád, přispívat lze do 30. listopadu, kdy sbírka končí. „Takový zájem jsme opravdu nečekali a velmi nás těší lidská solidarita a to, že si lidé hasičů a jejich práce opravdu váží," doplnila Hacsiková. Dodala, že největším přispěvatelem byl v září premiér Andrej Babiš, který jako soukromá osoba poslal na obě sbírky 100.000 korun.

Nehoda se stala mezi Libivou a Vlachovem 24. srpna, když čtyřčlenná osádka cisterny vyjela ze zábřežské stanice k dopravní nehodě u Mohelnice. Cisterna podle informací dostala na kluzké silnici smyk, narazila do osobního auta a skončila na střeše mimo vozovku. Dva hasiči byli ještě při nehodě zraněni lehce. Zemřelý velitel hasičů Jiří Rýznar bude podle Hacsikové tento čtvrtek vyznamenán in memoriam při slavnostním udělení medailí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje v obřadní síni olomoucké radnice.

„Šetření ve věci nadále probíhá, kriminalisté mimo jiné čekají na výsledky vyžádaného znaleckého posudku," řekla šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíralová.

Na konto 285529660/ 0300 mohou do konce měsíce přispívat lidé na pomoc rodině zemřelého, na účet 285529759/ 0300 rodině zraněného. Výpisy z obou účtů budou podle Hacsikové zveřejněny po ukončení každého měsíce.

Napsal(a) ČTK | Foto HZSOL

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

Pomozte potřebným a darujte potraviny nebo hygienické potřeby do...

čtvrtek, 1. listopadu 2018, 19:00

Už pošesté může každý z nás pomoci nákupem trvanlivých potravin a drogistického zboží lidem, kterým schází. Letos sbírka proběhne...

Období kontrol mysliveckých honů je tady. Policie bude kontrolovat...

čtvrtek, 1. listopadu 2018, 18:00

I letos se policisté z Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zaměří na...

Náklaďák naložený kládami zavadil o elektrické vedení a telefonní...

čtvrtek, 1. listopadu 2018, 17:00

Ve středu před desátou hodinou dopoledne se stala nehoda, při níž došlo k poškození elektrického vedení a telefonního kabelu.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Varování před nestabilními dětskými židličkami

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.