Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté se během dopravní bezpečnostní akce zaměřili na chodce a řidiče, jezdilo se na červenou

 
sobota, 10. listopadu 2018, 14:00

V úterý, středu i čtvrtek proběhla dopravní bezpečnostní akce, při které se policisté zaměřili jak na chodce, tak řidiče. A to na křižovatkách a železničních přejezdech.

V úterý a ve středu se konala dopravní bezpečnostní akce. Dopravní policie se zaměřila mimo jiné i na pohyb chodců a jízdu řidičů na křižovatkách, které jsou řízeny semafory. Během kontroly se dopustilo přestupku dvaadvacet řidičů a z toho jedenáct řidičů projelo křižovatkou na červenou. Celkově bylo uděleno na pokutách 16 600 korun. Tato akce se bude letos ještě několikrát opakovat.

Ve čtvrtek dopoledne se policie zaměřila na kontrolu železničních přejezdů na Olomoucku. Akce se zúčastnila dopravní policie společně s budoucími kolegy z policejní školy. Na akci se podíleli i pracovníci Správy železniční dopravní cesty. Policisté v civilním autě v barvách Policie České republiky kontrolovali, zda řidiči respektují světelnou signalizaci a dodržují rychlost při přejezdu přes přejezd.

Pokud na přejezdu nesvítí bílé přerušované světlo, musí řidič ve vzdálenosti padesáti metrů před železničním přejezdem a při jeho přejíždění jet rychlostí nejvýše 30 km/hod. Svítí-li však bílé světlo signálu, smí padesát metrů před železničním přejezdem a pří jeho přejíždení jet rychlostí až 50 km/hod. Při přejíždění železničního přejezdu nesmí řidič zbytečně prodlužovat dobu jeho přejíždění.

 

 

 

 

Pracovníci SŽDC pak rozdávali řidičům drobné dárky, aby si vždy pamatovali, že je nutné před železničním přejezdem respektovat výstražné zvukové i světelné zařízení a také dodržovat nejvyšší povolenou rychlost v daném místě. Během této akce policisté zkontrolovali celkem 162 aut a vyřešili 37 přestupků. Z toho se ve třech případech jednalo o chodce, kteří přecházeli přes železniční přejezd v době, kdy svítilo červené světlo. V jednom případě dokonce vjel řidič na přejezd, když svítilo červené světlo a zvuková signalizace zakazovala vjezd.

Také řidiči hřešili tím, že překročili nejvyšší povolenou rychlost při jízdě přes přejezd a nebo nepoužili bezpečnostní pásy. Deset řidičů dokonce nemělo auto ve vyhovujícím technickém stavu. Jen v letošním roce došlo k sedmi dopravním nehodám na železničím přejezdu.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto PČR

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

AKTUÁLNĚ: Dálnice D35 je uzavřená, převrátil se na ní kamion...

sobota, 10. listopadu 2018, 13:30

Dopravu na dálnici D35 u Olomouce komplikuje nehoda kamionu. Nákladní auto sjelo ráno ze silnice a převrátilo se mimo vozovku. V...

V rámci světového dne STOP dekubitům proběhne akce plná ukázek,...

sobota, 10. listopadu 2018, 13:00

Na často podceňovanou a veřejností přehlíženou problematiku proleženin neboli dekubitů upozorní opět Fakultní nemocnice Olomouc...

Každý den odchytí strážníci městské policie jednoho psa. Zvířata pak...

pátek, 9. listopadu 2018, 22:00

Jen od začátku měsíce listopadu vyjížděli strážníci k jedenácti oznámením, kdy byl nahlášen volný pohyb psů. Na místech se pak...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.