Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté se během dopravní bezpečnostní akce zaměřili na chodce a řidiče, jezdilo se na červenou

 
sobota, 10. listopadu 2018, 14:00

V úterý, středu i čtvrtek proběhla dopravní bezpečnostní akce, při které se policisté zaměřili jak na chodce, tak řidiče. A to na křižovatkách a železničních přejezdech.

V úterý a ve středu se konala dopravní bezpečnostní akce. Dopravní policie se zaměřila mimo jiné i na pohyb chodců a jízdu řidičů na křižovatkách, které jsou řízeny semafory. Během kontroly se dopustilo přestupku dvaadvacet řidičů a z toho jedenáct řidičů projelo křižovatkou na červenou. Celkově bylo uděleno na pokutách 16 600 korun. Tato akce se bude letos ještě několikrát opakovat.

Ve čtvrtek dopoledne se policie zaměřila na kontrolu železničních přejezdů na Olomoucku. Akce se zúčastnila dopravní policie společně s budoucími kolegy z policejní školy. Na akci se podíleli i pracovníci Správy železniční dopravní cesty. Policisté v civilním autě v barvách Policie České republiky kontrolovali, zda řidiči respektují světelnou signalizaci a dodržují rychlost při přejezdu přes přejezd.

Pokud na přejezdu nesvítí bílé přerušované světlo, musí řidič ve vzdálenosti padesáti metrů před železničním přejezdem a při jeho přejíždění jet rychlostí nejvýše 30 km/hod. Svítí-li však bílé světlo signálu, smí padesát metrů před železničním přejezdem a pří jeho přejíždení jet rychlostí až 50 km/hod. Při přejíždění železničního přejezdu nesmí řidič zbytečně prodlužovat dobu jeho přejíždění.

 

 

 

 

Pracovníci SŽDC pak rozdávali řidičům drobné dárky, aby si vždy pamatovali, že je nutné před železničním přejezdem respektovat výstražné zvukové i světelné zařízení a také dodržovat nejvyšší povolenou rychlost v daném místě. Během této akce policisté zkontrolovali celkem 162 aut a vyřešili 37 přestupků. Z toho se ve třech případech jednalo o chodce, kteří přecházeli přes železniční přejezd v době, kdy svítilo červené světlo. V jednom případě dokonce vjel řidič na přejezd, když svítilo červené světlo a zvuková signalizace zakazovala vjezd.

Také řidiči hřešili tím, že překročili nejvyšší povolenou rychlost při jízdě přes přejezd a nebo nepoužili bezpečnostní pásy. Deset řidičů dokonce nemělo auto ve vyhovujícím technickém stavu. Jen v letošním roce došlo k sedmi dopravním nehodám na železničím přejezdu.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto PČR

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

AKTUÁLNĚ: Dálnice D35 je uzavřená, převrátil se na ní kamion...

sobota, 10. listopadu 2018, 13:30

Dopravu na dálnici D35 u Olomouce komplikuje nehoda kamionu. Nákladní auto sjelo ráno ze silnice a převrátilo se mimo vozovku. V...

V rámci světového dne STOP dekubitům proběhne akce plná ukázek,...

sobota, 10. listopadu 2018, 13:00

Na často podceňovanou a veřejností přehlíženou problematiku proleženin neboli dekubitů upozorní opět Fakultní nemocnice Olomouc...

Každý den odchytí strážníci městské policie jednoho psa. Zvířata pak...

pátek, 9. listopadu 2018, 22:00

Jen od začátku měsíce listopadu vyjížděli strážníci k jedenácti oznámením, kdy byl nahlášen volný pohyb psů. Na místech se pak...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Díky sbírce vydala Iva Volková knihu. Pomůže pejskům v útulcích po celé republice

Díky sbírce na internetovém portálu Hit Hit mohla Iva Volková, majitelka dočasného domova pro týrané pejsky Rafael o.p.s, vydat knihu Příběhy statečných. Peníze z prodeje pomůžou registrovaným útulkům v České republice hradit například nákladné operace.

Do České republiky se dostalo na deset tisíc pstruhů z Itálie se zakázanou látkou

Veterináři zjistili, že deset a půl tisíce pstruhů z Itálie mělo ve svalovině zakázanou leukomalachitovou zeleň, povolený limit vzorky přesáhly sedmkrát. Se zbytky této látky se veterináři v posledních letech setkávají spíše sporadicky, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Na Srí Lance zrušili po útocích zákaz vycházení, obětí je již 290

Úřady na Srí Lance dnes ráno zrušily zákaz vycházení, který byl vyhlášen v neděli kvůli atentátům. Při nich zemřelo na 290 lidí a dalších asi 500 bylo zraněno. Policie v této souvislosti zadržela 24 lidí, k útokům se ale zatím nikdo nepřihlásil. Agentura AP s odvoláním na forenzního odborníka uvedla, že útoky podle dosavadního vyšetřování spáchalo sedm sebevražedných atentátníků. Před cestami na Srí Lanku varovaly své občany USA, podle nichž na ostrově hrozí další útoky.