Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté se během dopravní bezpečnostní akce zaměřili na chodce a řidiče, jezdilo se na červenou

 
sobota, 10. listopadu 2018, 14:00

V úterý, středu i čtvrtek proběhla dopravní bezpečnostní akce, při které se policisté zaměřili jak na chodce, tak řidiče. A to na křižovatkách a železničních přejezdech.

V úterý a ve středu se konala dopravní bezpečnostní akce. Dopravní policie se zaměřila mimo jiné i na pohyb chodců a jízdu řidičů na křižovatkách, které jsou řízeny semafory. Během kontroly se dopustilo přestupku dvaadvacet řidičů a z toho jedenáct řidičů projelo křižovatkou na červenou. Celkově bylo uděleno na pokutách 16 600 korun. Tato akce se bude letos ještě několikrát opakovat.

Ve čtvrtek dopoledne se policie zaměřila na kontrolu železničních přejezdů na Olomoucku. Akce se zúčastnila dopravní policie společně s budoucími kolegy z policejní školy. Na akci se podíleli i pracovníci Správy železniční dopravní cesty. Policisté v civilním autě v barvách Policie České republiky kontrolovali, zda řidiči respektují světelnou signalizaci a dodržují rychlost při přejezdu přes přejezd.

Pokud na přejezdu nesvítí bílé přerušované světlo, musí řidič ve vzdálenosti padesáti metrů před železničním přejezdem a při jeho přejíždění jet rychlostí nejvýše 30 km/hod. Svítí-li však bílé světlo signálu, smí padesát metrů před železničním přejezdem a pří jeho přejíždení jet rychlostí až 50 km/hod. Při přejíždění železničního přejezdu nesmí řidič zbytečně prodlužovat dobu jeho přejíždění.

 

 

 

 

Pracovníci SŽDC pak rozdávali řidičům drobné dárky, aby si vždy pamatovali, že je nutné před železničním přejezdem respektovat výstražné zvukové i světelné zařízení a také dodržovat nejvyšší povolenou rychlost v daném místě. Během této akce policisté zkontrolovali celkem 162 aut a vyřešili 37 přestupků. Z toho se ve třech případech jednalo o chodce, kteří přecházeli přes železniční přejezd v době, kdy svítilo červené světlo. V jednom případě dokonce vjel řidič na přejezd, když svítilo červené světlo a zvuková signalizace zakazovala vjezd.

Také řidiči hřešili tím, že překročili nejvyšší povolenou rychlost při jízdě přes přejezd a nebo nepoužili bezpečnostní pásy. Deset řidičů dokonce nemělo auto ve vyhovujícím technickém stavu. Jen v letošním roce došlo k sedmi dopravním nehodám na železničím přejezdu.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto PČR

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

AKTUÁLNĚ: Dálnice D35 je uzavřená, převrátil se na ní kamion...

sobota, 10. listopadu 2018, 13:30

Dopravu na dálnici D35 u Olomouce komplikuje nehoda kamionu. Nákladní auto sjelo ráno ze silnice a převrátilo se mimo vozovku. V...

V rámci světového dne STOP dekubitům proběhne akce plná ukázek,...

sobota, 10. listopadu 2018, 13:00

Na často podceňovanou a veřejností přehlíženou problematiku proleženin neboli dekubitů upozorní opět Fakultní nemocnice Olomouc...

Každý den odchytí strážníci městské policie jednoho psa. Zvířata pak...

pátek, 9. listopadu 2018, 22:00

Jen od začátku měsíce listopadu vyjížděli strážníci k jedenácti oznámením, kdy byl nahlášen volný pohyb psů. Na místech se pak...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné

Plánujete letní dovolenou a už vás omrzely klasické cílové destinace českých turistů, kterými je Chorvatsko, Itálie nebo třeba Řecko? Pokud nehledáte luxusní letovisko a zároveň vám nevadí vrátit se do let nedávno minulých, vyrazte k Černému moři, kam čeští turisté mířili již za hluboké totality.

ČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjde

ČSSD zůstane podle svého statutárního místopředsedy Romana Onderky ve vládní koalici s hnutím ANO, dokud to bude možné. Vládu by opustila v případě odsouzení premiéra Andreje Babiše (ANO) trestně stíhaného v souvislosti s údajným dotačním podvodem. Zvažovala by to, kdyby kauzy ministerského předsedy překryly smysl fungování kabinetu, v němž ČSSD prosazuje svůj program. Onderka to dnes uvedl v Partii televize Prima. Poznamenal, že ČSSD nechce odchodem z vlády vyklidit pole SPD Tomia Okamury.

RegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájem

Cestující na autobusové lince mezi Libercem a Prahou společnosti RegioJet se budou muset obejít beze služeb stevarda či stevardky na palubě autobusu. Firmě se nedaří pozice stevardů obsazovat, uchazečů je málo. Na vybraných vnitrostátních linkách proto nahradí stevarda samoobslužný servis.