Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

AKTUÁLNĚ: Dálnice D35 je uzavřená, převrátil se na ní kamion převážející cement

 
sobota, 10. listopadu 2018, 13:30

Dopravu na dálnici D35 u Olomouce komplikuje nehoda kamionu. Nákladní auto sjelo ráno ze silnice a převrátilo se mimo vozovku. V poledne museli policisté dálnici uzavřít kvůli jeho vyproštění.

Dopravu na dálnici D35 u Olomouce komplikuje i nadále nehoda cisterny. Nákladní auto sjelo ráno ze silnice a převrátilo se mimo vozovku, v poledne museli policisté dálnici uzavřít kvůli jeho vyproštění. Uzavření dálnice odhadovali policisté původně do 15:30. Kvůli problémům s přečerpáním nákladu a vyproštěním cisterny se odsouvá zprovoznění tahu podle policie minimálně do 19:00.

Kamion havaroval na 264. kilometru ve směru od Lipníku nad Bečvou u Olomouce, jde o obchvat města nedaleko kruhového objezdu u Globusu. Nikdo nebyl zraněn. „Nehoda se stala ráno, nákladní auto dosud v provozu nepřekáželo. Čekalo se na příjezd jeřábu, který přijel po 12:00. Kamion převážel cement, je potřeba nyní přečerpat náklad na další auto a poté jeřábem havarovaný vůz vyprostit," uvedla policejní mluvčí.

Podle našich informací cisterna převážela více než 30 tun cementu. Policie původně odhadovala, že se dálnice podaří otevřít po 15:00, zprůjezdnění dálnice se nyní posunulo ještě o několik hodin. Důvodem je problém s přečerpáním nákladu cisterny, která leží na boku. Na místo kvůli tomu přijely dva jeřáby, které se pokouší cisternu zvednout.

21:20 Po osmi hodinách se podařilo zprovoznit dálnici D35 u Olomouce, kde se dnes převrátila cisterna. Nakonec se tah podařilo zprovoznit až ve 20:00, řekla policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Nikdo nebyl zraněn. Zprůjezdnění dálnice oddálilo přečerpávání cisterny, která ležela na boku. Na místo kvůli tomu přijely dva jeřáby, které se pokoušely cisternu zvednout.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Tisková zpráva | Foto Pixabay.com | Zdroj ČTK

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

V rámci světového dne STOP dekubitům proběhne akce plná ukázek,...

sobota, 10. listopadu 2018, 13:00

Na často podceňovanou a veřejností přehlíženou problematiku proleženin neboli dekubitů upozorní opět Fakultní nemocnice Olomouc...

Každý den odchytí strážníci městské policie jednoho psa. Zvířata pak...

pátek, 9. listopadu 2018, 22:00

Jen od začátku měsíce listopadu vyjížděli strážníci k jedenácti oznámením, kdy byl nahlášen volný pohyb psů. Na místech se pak...

Muž vyhodil starou lednici do trávy a dopustil se tak přestupku....

pátek, 9. listopadu 2018, 21:00

Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o ojedinělý případ. Pravda je bohužel smutnější a lidí, kteří odkládají nepotřebné věci...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.