Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Během preventivní bezpečnostní akce rozdávali policisté reflexní pásky cyklistům

 
pondělí, 12. listopadu 2018, 19:30

Dnes mezi půl šestou až sedmou hodinou ranní se policisté zaměřili na vybavení jízdních kol při jízdě za snížené viditelnosti. Společně s krajským koordinátorem BESIPu tak kontrolovali cyklisty v Dolní ulici v Prostějově.

Během akce policisté zkontrolovali tři desítky cyklistů i chodců. Většina z kontrolovaných měla vybavení v pořádku a u zbytku policisté zjistili pouze dílčí nedostatky. Protože se jednalo především o preventivní akci, obešla se tentokrát bez uložených pokut, řekl policejní mluvčí František Kořínek.

Nejčastějším prohřeškem byla velmi nízká účinnost předního osvětlení. Policisté cyklisty poučili, že funkční osvětlení neslouží k jejich spokojenosti, ale zejména k ochraně cyklistů a také ostatních účastníků silničního provozu. Je tedy třeba své vybavení pravidelně kontrolovat a v případě, že světlo slabě svítí, vyměnit baterie, případně celý zdroj světla, či doplnit reflexní prvky.

Policisté spolu s pracovníkem BESIPU přispěli větší bezpečnosti cyklistů i chodců tím, že při akci rozdali několik desítek reflexních doplňků, jako jsou reflexní pásky, tyčinky na dráty kol či odznaky.  

Další kontroly cyklistů i chodců budou během období se sníženou viditelností provádět policisté jak v rámci běžné činnosti, tak i formou speciálních dopravních akcí. Protože se nebude vždy jednat o akce preventivní, cyklistům i chodcům při nedodržení ustanovení o osvětlení, či užití reflexních doplňků, hrozí pokuta až do výše dvou tisíc korun,“ dodal Kořínek.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto PČR

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

FOTO: Olomoučané si připomněli Den veteránů na hřbitovech v Neředíně...

pondělí, 12. listopadu 2018, 19:00

V neděli 11. listopadu si Olomoučané připomněli Den veteránů na třech místech ve městě. Pietní akty se konaly na ústředním...

O víkendu došlo k několika střetům aut s lesní zvěří, řidičům se tak...

pondělí, 12. listopadu 2018, 17:00

Během víkendu řešili dopravní policisté hned tři nehody, při kterých došlo ke střetu se zvěří. Policie radí, jak tomu lze...

Během sobotní potravinové sbírky se vybralo 321 tun zboží. Je to o...

pondělí, 12. listopadu 2018, 16:30

Během sobotní Národní potravinové sbírky Češi darovali 321 tun zboží, z toho 41 tun drogerie. Je to o něco méně než loni,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Démon jménem „genderová ideologie“ v České republice

V návaznosti na článek o problematice zrušení genderových studií v Maďarsku a démonizaci genderu jakožto nepřítele tradičních hodnot se podíváme na situaci v České republice. Jak jsme na tom s genderem, tedy kulturně vzniklými rozdíly mezi muži a ženami u nás doma? Stáváme se tak moc obávanou “bezpohlavní” společností?

VIDEO: Ve Veletržním paláci se konala debata o SEFO. Řediteli Muzea umění bylo na konci debaty zabráněno vystoupit

V pondělí 18. března se konala ve Veletržním paláci v Praze odborná debata na téma Středoevropského fóra, projektu olomouckého Muzea umění. Ač se téma bezprostředně muzea týká, na debatu podle tiskového mluvčího Tomáše Kasala žádná pozvánka nedorazila, řediteli muzea navíc bylo v závěru debaty zabráněno vystoupit.

Zahráli si s Glenem Hansardem. Nyní brněnská kapela křtí novou desku, která rozhodně stojí za pozornost

Splnil se jim jejich životní i kariérní sen, když si je na své vystoupení pozval sám držitel Oscara Glen Hansard. Brněnská kapela The Shookies rozhodně stojí za pozornost. Zdobí je autentický projev zpěváka, unikátní zvuk i příjemný pocit z jejich hudby. Přesvědčit se o tom mohou lidé sami v Brně na Melodce, kde 21. března křtí novou desku Sooner or Later.