Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Během preventivní bezpečnostní akce rozdávali policisté reflexní pásky cyklistům

 
pondělí, 12. listopadu 2018, 19:30

Dnes mezi půl šestou až sedmou hodinou ranní se policisté zaměřili na vybavení jízdních kol při jízdě za snížené viditelnosti. Společně s krajským koordinátorem BESIPu tak kontrolovali cyklisty v Dolní ulici v Prostějově.

Během akce policisté zkontrolovali tři desítky cyklistů i chodců. Většina z kontrolovaných měla vybavení v pořádku a u zbytku policisté zjistili pouze dílčí nedostatky. Protože se jednalo především o preventivní akci, obešla se tentokrát bez uložených pokut, řekl policejní mluvčí František Kořínek.

Nejčastějším prohřeškem byla velmi nízká účinnost předního osvětlení. Policisté cyklisty poučili, že funkční osvětlení neslouží k jejich spokojenosti, ale zejména k ochraně cyklistů a také ostatních účastníků silničního provozu. Je tedy třeba své vybavení pravidelně kontrolovat a v případě, že světlo slabě svítí, vyměnit baterie, případně celý zdroj světla, či doplnit reflexní prvky.

Policisté spolu s pracovníkem BESIPU přispěli větší bezpečnosti cyklistů i chodců tím, že při akci rozdali několik desítek reflexních doplňků, jako jsou reflexní pásky, tyčinky na dráty kol či odznaky.  

Další kontroly cyklistů i chodců budou během období se sníženou viditelností provádět policisté jak v rámci běžné činnosti, tak i formou speciálních dopravních akcí. Protože se nebude vždy jednat o akce preventivní, cyklistům i chodcům při nedodržení ustanovení o osvětlení, či užití reflexních doplňků, hrozí pokuta až do výše dvou tisíc korun,“ dodal Kořínek.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto PČR

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

FOTO: Olomoučané si připomněli Den veteránů na hřbitovech v Neředíně...

pondělí, 12. listopadu 2018, 19:00

V neděli 11. listopadu si Olomoučané připomněli Den veteránů na třech místech ve městě. Pietní akty se konaly na ústředním...

O víkendu došlo k několika střetům aut s lesní zvěří, řidičům se tak...

pondělí, 12. listopadu 2018, 17:00

Během víkendu řešili dopravní policisté hned tři nehody, při kterých došlo ke střetu se zvěří. Policie radí, jak tomu lze...

Během sobotní potravinové sbírky se vybralo 321 tun zboží. Je to o...

pondělí, 12. listopadu 2018, 16:30

Během sobotní Národní potravinové sbírky Češi darovali 321 tun zboží, z toho 41 tun drogerie. Je to o něco méně než loni,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.