Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prestižní ocenění nadace Blues Foundation získal festival Blues Alive v Šumperku

 
pátek, 16. listopadu 2018, 07:30

Festival Blues Alive v Šumperku získal prestižní ocenění nadace Blues Foundation za rok 2019. Je prvním českým držitelem ceny za přínos žánru.

Několik měsíců předem bylo vyprodáno

Ve městě na severu Moravy včera začal 23. ročník největší středoevropské bluesové přehlídky, několik měsíců předem bylo vyprodáno. Přijedou držitelé Grammy, veteráni americké scény i nové talenty. Cena udělovaná americkou nadací nese název Keeping The Blues Alive Award. „Vnímám to jako obrovské ocenění naší dlouholeté práce, kdy již 23 let přivážíme do Šumperka velké hvězdy tohoto žánru. Zároveň je to odměna pro naše fanoušky, díky nimž je festival již několikátý rok beznadějně vyprodaný a kteří zde pak vytvářejí neopakovatelnou atmosféru," uvedl ředitel festivalu Vladimír Rybička.

V minulosti toto ocenění obdržel i časopis Rolling Stone

Podle dramaturga Ondřeje Bezra cena představuje vrchol toho, co může v žánru blues získat "nemuzikant". „Jde o obdobu Blues Music Award pro hudebníky a mezi její minulé držitele patří přední světové bluesové festivaly, vydavatelství, producenti či média a novináři," uvedl Bezr. Cenu v minulosti dostaly například přehlídky New Orleans Jazz and Heritage Festival a Beale Street Music Festival, časopisy Living Blues Magazine a Rolling Stone, producenti Tom Hambridge a Jim Gaines nebo vydavatelství Stony Plain a Alligator Records.

Včera vystoupila Joan Osborne

Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v Memphisu 25. ledna 2019. Šumperské publikum si novinku vyslechlo včera v plném sálu při prvním festivalovém večeru, na který pořadatelé pozvali například americkou písničkářku Joan Osborneovou nebo uznávanou kytaristku Anu Popovicovou. V dalších dnech vystoupí také držitelé Grammy Joe Louis Walker a Fantastic Negrito, baptistický reverend a společenský aktivista Rev. Sekou nebo Tamikrest, africká skupina, která hraje takzvané pouštní blues. Kořeny blues jako stylu, který se rozvinul mezi černochy na jihu Spojených států, totiž sahají až do jejich africké pravlasti.

Soutěž Blues Aperitiv hledá nové talenty! Vybraní by si mohli zahrát po boku světových hvězd

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Blues Alive

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

Za čtrnáct hodin darovali lidé v Prostějově dvě tuny oblečení na...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 22:00

Lidé darovali Charitě Prostějov celkem 233 pytlů oblečení, tedy zhruba dvě tuny oděvů. Množství se podařilo vybrat za pouhých 14...

Na příští rok plánuje město Prostějov příjmy i výdaje přes miliardu...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 20:30

Prostějovská radnice plánuje na příští rok výdaje 1,027 miliardy korun, které v návrhu rozpočtu o 23 milionů korun převyšují...

Olomoucká charita na Vánoce obdaruje přes 400 dětí z Ukrajiny. Daruje...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 19:30

S velkým zájmem se letos setkává sbírka Arcidiecézní charity v Olomouci na vánoční dárky pro chudé děti z Ukrajiny. Během měsíce...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.