Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dluhonské mosty byly dnes zkolaudovány, řidiči se po nich projedou již v sobotu

 
úterý, 27. listopadu 2018, 17:00

V Přerově dnes prošly kolaudací dva nové mosty, které se klenou nad železniční tratí v Dluhonské ulici a spojují Přerov s místní částí Dluhonice. Motoristům se poprvé otevřou v sobotu.

V sobotu 1. prosince se mosty otevřou pro řidiče

Odstranění dopravně vytížených mostů, které byly ve špatném technickém stavu, a následná stavba nových je jednou z největších současných investic města Přerova, přišla na 90 milionů korun. Práce trvaly od loňského listopadu, musely být kvůli nim i výluky na trati. „Mosty dnes v devět hodin ráno prošly kolaudací, uzavřené budou ještě do pátku a v sobotu 1. prosince se po nich mohou projet první auta. Firma Strabag stihla postavit mosty přesně v souladu s harmonogramem, tedy za 56 týdnů. V pondělí 3. prosince dopoledne nás ještě čeká slavnostní přestřižení pásky, kterého se zúčastní nejen zástupci města, ale i firem, které se na stavbě podílely," uvedla mluvčí radnice.

Mosty byly v téměř havarijním stavu

Stavba mostů spojujících město s místní částí Dluhonice se sice tranzitní dopravy v Přerově nedotkla, objízdné trasy však čekaly zhruba rok obyvatele Dluhonic i pracovníky firem v průmyslovém areálu. Zástupci města museli také řešit, jak se budou do školy dostávat děti žijící za mosty v sociálních ubytovnách. Dluhonské mosty totiž pro ně byly jedinou přístupovou cestou. Radní města nakonec zajistili těmto dětem časové jízdné na městskou autobusovou dopravu. Původní dopravně vytížené mosty byly téměř v havarijním stavu. Podle posudku odborníků byly konstrukce mostů přes železniční trati spojující Přerov s Olomoucí a Bohumínem zkorodované, měly deformované výztuhy a zatékalo do nich, nevyhovovala ani jejich šířka.

Po rekonstrukci mosty nabídnou větší nosnost

Nové mosty mají komunikaci širokou sedm metrů, nechybí na nich ani dvoumetrový chodník pro pěší. Mosty mají také větší nosnost. Město začalo situaci řešit poté, co se v květnu 2016 sesunula u mostů část svahů. Stavba mostů byla podle zástupců přerovské radnice připravena za rekordně krátkou dobu, poprvé byla použita veřejnoprávní smlouva na dopravní stavbu na územní a stavební povolení. Na stavbu získala radnice ze Státního fondu dopravní infrastruktury 78,7 milionů korun, zbytek hradilo ze své pokladny město. Práce začaly loni na začátku listopadu.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Kečupový bandita se vloupal do rodinného domu, kromě odcizeného...

úterý, 27. listopadu 2018, 15:30

Policie od pondělí 26. listopadu řeší případ vloupání do rodinného domu v obci Horní Moštěnice, které se událo někdy během...

Neznámý pachatel ukradl z oploceného objektu desítky pouličního LED...

úterý, 27. listopadu 2018, 15:00

Od pondělí vyšetřují policisté ze Šternberka případ, kdy v době mezi 23. - 26. listopadu došlo ke krádeži pouličních LED světel.

Zloděj se vloupal do auta, ze kterého ukradl startovací kabely,...

úterý, 27. listopadu 2018, 13:30

Někdy ve dnech 25. či 26. listopadu se dosud neznámý pachatel v jedné obci na Konicku vloupal do auta značky Volkswagen Golf.

Obžalovaní v kauze zmanipulovaných konkurzů popřeli vinu, soud se...

úterý, 27. listopadu 2018, 12:00

Obžalovaní v kauze údajně zmanipulovaných konkurzů v čele s konkurzním soudcem Jiřím Berkou u olomouckého vrchního soudu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Salmonelózou se ve zlínské nemocnici nakazilo 67 lidí

Salmonelózou se ve zlínské krajské nemocnici nakazilo podle posledních údajů 67 lidí. Onemocnělo 38 pacientů a 29 zaměstnanců nemocnice. Ve zprávě na webu krajské hygienické stanice to dnes uvedla ředitelka protiepidemického odboru Jana Hošková.

FOTO: U Slavoňova na Náchodsku spadl vrtulník. Dva lidé zemřeli

Při pádu malého vrtulníku u Slavoňova na Náchodsku dnes dopoledne zemřeli dva lidé. Po dopadu začal stroj, který provozovala společnost DSA, hořet. Helikoptéra podle starosty Slavoňova Michala Suchánka havarovala uprostřed pole přibližně 200 metrů od posledního obytného domu v obci.

VIDEO: Podivná kontrola u Prostějova. Policista v civilu zastavil řidiče přímo na dálnici

Velmi netradiční policejní kontrolu prožil řidič na dálnici D46 u Prostějova. Policejní auto jej totiž přimělo k zastavení přímo na krajnici dálnice, kde byl v tu chvíli velice hustý provoz. Z policejního vozu vystoupil neuniformovaný policista a řidiči tvrdil, že jej zastavil, protože jel příliš rychle a změřil to pomocí tachometru.