Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dluhonské mosty byly dnes zkolaudovány, řidiči se po nich projedou již v sobotu

 
úterý, 27. listopadu 2018, 17:00

V Přerově dnes prošly kolaudací dva nové mosty, které se klenou nad železniční tratí v Dluhonské ulici a spojují Přerov s místní částí Dluhonice. Motoristům se poprvé otevřou v sobotu.

V sobotu 1. prosince se mosty otevřou pro řidiče

Odstranění dopravně vytížených mostů, které byly ve špatném technickém stavu, a následná stavba nových je jednou z největších současných investic města Přerova, přišla na 90 milionů korun. Práce trvaly od loňského listopadu, musely být kvůli nim i výluky na trati. „Mosty dnes v devět hodin ráno prošly kolaudací, uzavřené budou ještě do pátku a v sobotu 1. prosince se po nich mohou projet první auta. Firma Strabag stihla postavit mosty přesně v souladu s harmonogramem, tedy za 56 týdnů. V pondělí 3. prosince dopoledne nás ještě čeká slavnostní přestřižení pásky, kterého se zúčastní nejen zástupci města, ale i firem, které se na stavbě podílely," uvedla mluvčí radnice.

Mosty byly v téměř havarijním stavu

Stavba mostů spojujících město s místní částí Dluhonice se sice tranzitní dopravy v Přerově nedotkla, objízdné trasy však čekaly zhruba rok obyvatele Dluhonic i pracovníky firem v průmyslovém areálu. Zástupci města museli také řešit, jak se budou do školy dostávat děti žijící za mosty v sociálních ubytovnách. Dluhonské mosty totiž pro ně byly jedinou přístupovou cestou. Radní města nakonec zajistili těmto dětem časové jízdné na městskou autobusovou dopravu. Původní dopravně vytížené mosty byly téměř v havarijním stavu. Podle posudku odborníků byly konstrukce mostů přes železniční trati spojující Přerov s Olomoucí a Bohumínem zkorodované, měly deformované výztuhy a zatékalo do nich, nevyhovovala ani jejich šířka.

Po rekonstrukci mosty nabídnou větší nosnost

Nové mosty mají komunikaci širokou sedm metrů, nechybí na nich ani dvoumetrový chodník pro pěší. Mosty mají také větší nosnost. Město začalo situaci řešit poté, co se v květnu 2016 sesunula u mostů část svahů. Stavba mostů byla podle zástupců přerovské radnice připravena za rekordně krátkou dobu, poprvé byla použita veřejnoprávní smlouva na dopravní stavbu na územní a stavební povolení. Na stavbu získala radnice ze Státního fondu dopravní infrastruktury 78,7 milionů korun, zbytek hradilo ze své pokladny město. Práce začaly loni na začátku listopadu.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Muž opravoval izolátory na betonovém sloupu nízkého napětí, ale...

úterý, 27. listopadu 2018, 16:30

Včera před devátou hodinou ráno došlo v obci Rohle k pracovnímu úrazu. Muž během své práce uklouzl a spadl z pětimetrové výšky.

Neznámý pachatel ukradl z oploceného objektu desítky pouličního LED...

úterý, 27. listopadu 2018, 15:00

Od pondělí vyšetřují policisté ze Šternberka případ, kdy v době mezi 23. - 26. listopadu došlo ke krádeži pouličních LED světel.

Zloděj se vloupal do auta, ze kterého ukradl startovací kabely,...

úterý, 27. listopadu 2018, 13:30

Někdy ve dnech 25. či 26. listopadu se dosud neznámý pachatel v jedné obci na Konicku vloupal do auta značky Volkswagen Golf.

Obžalovaní v kauze zmanipulovaných konkurzů popřeli vinu, soud se...

úterý, 27. listopadu 2018, 12:00

Obžalovaní v kauze údajně zmanipulovaných konkurzů v čele s konkurzním soudcem Jiřím Berkou u olomouckého vrchního soudu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.