Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Dluhonicích se na dva dny uzavře železniční přejezd pro veškerou dopravu

 
pondělí, 3. prosince 2018, 07:30

Na dva dny se příští týden zcela uzavře doprava přes železniční přejezd mezi Přerovem a jeho místní částí Dluhonice. Důvodem je oprava přejezdu.

Uzavřen bude od úterý 4. prosince do čtvrtka 6. prosince pro veškerou dopravu. Uzavírka se dotkne také linek městské autobusové dopravy 105 a 115, které jezdí do Dluhonic kolem chemičky. Příměstskou dopravu, která jezdí jinou trasou, toto omezení nezasáhne, do místní části bude zajíždět v běžném režimu. Informovala  o tom mluvčí radnice Lenka Chalupová.

Autobusům zajišťujícím provoz linek městské autobusové dopravy bude 4. prosince umožněn průjezd jen do 07:30, pak se komunikace uzavře. Po dobu úplné uzavírky budou linky 105 a 115 končit na provizorní zastávce umístěné na točně u firmy Kemifloc - před železničním přejezdem ve směru do Dluhonic," uvedla Margita Považanová z přerovského magistrátu. Zrušeny tedy budou po oba dny dvě zastávky - Přerov, Dluhonice, náves a Přerov, Dluhonice, konečná.

Chodcům bude přes tento přejezd umožněn bezpečný průchod, doplnila mluvčí radnice. Uzavření přejezdu se tak po oba dva dny dotkne také nově otevřených dluhonských mostů. V pondělí je čeká sice slavnostní přestřižení pásky, od úterka do čtvrtka poté po nich motoristé sice projedou, ale zůstanou stát před železnicím přejezdem, dál se nedostanou. „Takže po oba dny budou dluhonské mosty průjezdné, ale přímo do Dluhonic se přes ně řidiči nedostanou," dodala mluvčí.

Mosty, které se klenou nad železniční tratí v Dluhonské ulici a spojují Přerov s místní částí Dluhonice, se motoristům poprvé otevřely v sobotu. Odstranění původních dopravně vytížených mostů, které byly ve špatném technickém stavu, a následná stavba nových, je jednou z největších současných investic města Přerova, přišla na 90 milionů korun. Práce trvaly od loňského listopadu, musely být kvůli nim i výluky na trati.

Napsal(a) ČTK | Foto prerov.eu

Kam dál?

FOTO: Ledovka si vybírá svou daň, u Tovéře se převrátil i sypač

neděle, 2. prosince 2018, 21:35

Následky ledovky už se projevují na dopravě v Olomouckém kraji. Zatímco vlaky začínají nabírat mírné zpoždění, na silnicích to...

Řidička dostala na uježděném sněhu smyk a havarovala. Navrch dostala...

neděle, 2. prosince 2018, 20:00

Sedmačtyřicetiletá řidička v sobotu dopoledne havarovala s osobním vozidlem Opel Astra na silnici mezi obcemi Kralice na Hané a...

Řidič dostal smyk na namrzlém mostu a udělal salto. Policisté mu...

neděle, 2. prosince 2018, 18:00

Řidič, který jel v sobotu v poledne od obce Kozlovice na Grymov, havaroval. Když projížděl levotočivou zatáčkou, nepřizpůsobil...

Během adventu nabídne Arcibiskupství olomoucké prohlídky, koncerty i...

neděle, 2. prosince 2018, 14:00

Koncerty, komentované prohlídky ve slavnostně vyzdobených sálech či programy pro děti chystá na nadcházející advent olomoucké...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovy kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.