Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Autobusové nádraží v Šumperku se dočká rekonstrukce. Budou vybudována i nová parkovací místa

 
pátek, 21. prosince 2018, 07:30

V Šumperku se od příštího roku chystá rozsáhlá rekonstrukce autobusového přednádraží. Následovat bude o rok později rekonstrukce nádraží.

Jedna z nejrozsáhlejších investic ve městě se plánovala několik let, náklady jsou 140 milionů korun řekla mluvčí radnice Olga Hajduková. Práce začnou v únoru v prostoru u bývalých železničních skladů naproti nádraží, samotný prostor autobusového nádraží by měl být rekonstruován od roku 2020.

Příprava rozsáhlé rekonstrukce přednádraží trvala několik let. „Zahrnovala majetkoprávní vypořádání, rozsáhlou projektovou a inženýrskou činnost a snahy o získání dotace, která nám byla přiznána v maximální výši 54,5 milionů korun," uvedla mluvčí radnice. Stavba by měla trvat dva roky, až do roku 2020.

V roce 2019 dojde k úpravám komunikace a prostor přednádraží, kde budou vybudována nová parkovací místa, budou zde umístěny také informační tabule, cyklověž popřípadě i dobíjecí stanice pro elektromobily," popsala mluvčí. V roce 2020 by pak mělo být dokončeno samotné autobusové nádraží. Dopravně náročné bude pro obyvatele po dobu prací především omezení v Jesenické ulici, kde bude po dobu úprav provoz veden pouze v jednom pruhu, uvedla mluvčí.

Provizorní autobusové stanoviště by pak mělo být během rekonstrukce autobusového nádraží zřízeno v přilehlých ulicích," dodala. Šumperské autobusové nádraží je staré několik desítek let a je již podle zástupců města v neutěšeném stavu. Letos v březnu byly na autobusovém nádraží odstraněny konstrukce, jež zastřešovaly autobusová stání. Byly již v havarijním stavu. Radnice od poloviny prosince pořídila na nádraží dvě zastřešené autobusové zastávky, které budou lidem sloužit do doby, než začne rozsáhlá rekonstrukce nádraží.

Město Šumperk řešilo v minulém volebním období otázku, zda pozemky pod autobusovým nádražím, které je v majetku ČSAD Ostrava, budou prodány této společnosti, nebo zůstanou v majetku města. Kvůli strategickým pozemkům jednalo město s ČSAD Ostrava o odkupu povrchů. Po roce jednání Šumperk tyto pozemky podle mluvčí radnice odkoupil a začaly přípravy na velkou rekonstrukci přednádraží a autobusového nádraží.

Napsal(a) ČTK | Foto turistika.cz

Kam dál?

V rámci dopravní bezpečnostní akce zkontrolovali policisté téměř...

čtvrtek, 20. prosince 2018, 20:30

Ve středu mezi desátou až čtrnáctou hodinou proběhla dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřena na dohled po odcizených...

Přestavby se příští rok dočká domov pro seniory v Prostějově. Seniory...

čtvrtek, 20. prosince 2018, 19:00

Více než 125 miliónů korun chce hejtmanství investovat do přestavby domova pro seniory v Prostějově. Krajští radní už schválili...

Řidička se vyhýbala předjíždějícímu řidiči v protisměru, se svým...

čtvrtek, 20. prosince 2018, 17:00

Policisté z Jeseníku prověřují okolnosti havárie auta, ke které došlo ve středu 19. prosince u Žulové.

Zloděj si do batohu v obchodě nabral čtyři lahve alkoholu, byl však...

čtvrtek, 20. prosince 2018, 16:30

V jednom z olomouckých supermarketů byl včera dopoledne přistižen při krádeži dvaačtyřicetiletý muž. Měl v úmyslu ukrást lahve s...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.