Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Autobusové nádraží v Šumperku se dočká rekonstrukce. Budou vybudována i nová parkovací místa

 
pátek, 21. prosince 2018, 07:30

V Šumperku se od příštího roku chystá rozsáhlá rekonstrukce autobusového přednádraží. Následovat bude o rok později rekonstrukce nádraží.

Jedna z nejrozsáhlejších investic ve městě se plánovala několik let, náklady jsou 140 milionů korun řekla mluvčí radnice Olga Hajduková. Práce začnou v únoru v prostoru u bývalých železničních skladů naproti nádraží, samotný prostor autobusového nádraží by měl být rekonstruován od roku 2020.

Příprava rozsáhlé rekonstrukce přednádraží trvala několik let. „Zahrnovala majetkoprávní vypořádání, rozsáhlou projektovou a inženýrskou činnost a snahy o získání dotace, která nám byla přiznána v maximální výši 54,5 milionů korun," uvedla mluvčí radnice. Stavba by měla trvat dva roky, až do roku 2020.

V roce 2019 dojde k úpravám komunikace a prostor přednádraží, kde budou vybudována nová parkovací místa, budou zde umístěny také informační tabule, cyklověž popřípadě i dobíjecí stanice pro elektromobily," popsala mluvčí. V roce 2020 by pak mělo být dokončeno samotné autobusové nádraží. Dopravně náročné bude pro obyvatele po dobu prací především omezení v Jesenické ulici, kde bude po dobu úprav provoz veden pouze v jednom pruhu, uvedla mluvčí.

Provizorní autobusové stanoviště by pak mělo být během rekonstrukce autobusového nádraží zřízeno v přilehlých ulicích," dodala. Šumperské autobusové nádraží je staré několik desítek let a je již podle zástupců města v neutěšeném stavu. Letos v březnu byly na autobusovém nádraží odstraněny konstrukce, jež zastřešovaly autobusová stání. Byly již v havarijním stavu. Radnice od poloviny prosince pořídila na nádraží dvě zastřešené autobusové zastávky, které budou lidem sloužit do doby, než začne rozsáhlá rekonstrukce nádraží.

Město Šumperk řešilo v minulém volebním období otázku, zda pozemky pod autobusovým nádražím, které je v majetku ČSAD Ostrava, budou prodány této společnosti, nebo zůstanou v majetku města. Kvůli strategickým pozemkům jednalo město s ČSAD Ostrava o odkupu povrchů. Po roce jednání Šumperk tyto pozemky podle mluvčí radnice odkoupil a začaly přípravy na velkou rekonstrukci přednádraží a autobusového nádraží.

Napsal(a) ČTK | Foto turistika.cz

Kam dál?

V rámci dopravní bezpečnostní akce zkontrolovali policisté téměř...

čtvrtek, 20. prosince 2018, 20:30

Ve středu mezi desátou až čtrnáctou hodinou proběhla dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřena na dohled po odcizených...

Přestavby se příští rok dočká domov pro seniory v Prostějově. Seniory...

čtvrtek, 20. prosince 2018, 19:00

Více než 125 miliónů korun chce hejtmanství investovat do přestavby domova pro seniory v Prostějově. Krajští radní už schválili...

Zloděj si do batohu v obchodě nabral čtyři lahve alkoholu, byl však...

čtvrtek, 20. prosince 2018, 16:30

V jednom z olomouckých supermarketů byl včera dopoledne přistižen při krádeži dvaačtyřicetiletý muž. Měl v úmyslu ukrást lahve s...

Řidič náklaďáku přejel v mlze do protisměru, kde naboural auto. Z...

čtvrtek, 20. prosince 2018, 15:30

Mezi obcemi Hluchov a Kostelec na Hané došlo včera ráno k dopravní nehodě. Srazil se tam náklaďák a osobní auto.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Olomoucký vědec, který patentoval látku s antiparkinsonickou aktivitou

Gabriel Gonzalez v Olomouci studuje doktorský program Experimentální biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Snaží se najít lék na Parkinsonovu chorobu a mezi jeho největší úspěchy patří podání patentové přihlášky na skupinu látek, které vykazují výraznou antiparkinsonickou aktivitu. Ani přes tento výrazný úspěch Gabriel nemá rád novinové titulky, které křičí, že Olomoučtí vědci našli lék na nevyléčitelnou nemoc. Někdy tohle tvrzení mívá poměrně zásadní háček.

Monsport žaluje BD Svatopluk o 21 milionů za nájem v Horoměřicích

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Pochybné ocenění z Oxfordu pro prezidenta Svazu průmyslu. Ukrajinská společnost parazituje na jméně slavné univerzity

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který chce dávat "přes držku" studentům stávkujícím za klima, se na webu svazu chlubí pochybnou profesurou od ukrajinské společnosti European Business Assembly, kterou v roce 2000 založil podnikatel Anton Savvov. Ta se přiživuje na prestižním jméně slavné univerzity a díky kancelářím v britském Oxfordu se nazývá oxfordskou akademií.