Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Autobusové nádraží v Šumperku se dočká rekonstrukce. Budou vybudována i nová parkovací místa

 
pátek, 21. prosince 2018, 07:30

V Šumperku se od příštího roku chystá rozsáhlá rekonstrukce autobusového přednádraží. Následovat bude o rok později rekonstrukce nádraží.

Jedna z nejrozsáhlejších investic ve městě se plánovala několik let, náklady jsou 140 milionů korun řekla mluvčí radnice Olga Hajduková. Práce začnou v únoru v prostoru u bývalých železničních skladů naproti nádraží, samotný prostor autobusového nádraží by měl být rekonstruován od roku 2020.

Příprava rozsáhlé rekonstrukce přednádraží trvala několik let. „Zahrnovala majetkoprávní vypořádání, rozsáhlou projektovou a inženýrskou činnost a snahy o získání dotace, která nám byla přiznána v maximální výši 54,5 milionů korun," uvedla mluvčí radnice. Stavba by měla trvat dva roky, až do roku 2020.

V roce 2019 dojde k úpravám komunikace a prostor přednádraží, kde budou vybudována nová parkovací místa, budou zde umístěny také informační tabule, cyklověž popřípadě i dobíjecí stanice pro elektromobily," popsala mluvčí. V roce 2020 by pak mělo být dokončeno samotné autobusové nádraží. Dopravně náročné bude pro obyvatele po dobu prací především omezení v Jesenické ulici, kde bude po dobu úprav provoz veden pouze v jednom pruhu, uvedla mluvčí.

Provizorní autobusové stanoviště by pak mělo být během rekonstrukce autobusového nádraží zřízeno v přilehlých ulicích," dodala. Šumperské autobusové nádraží je staré několik desítek let a je již podle zástupců města v neutěšeném stavu. Letos v březnu byly na autobusovém nádraží odstraněny konstrukce, jež zastřešovaly autobusová stání. Byly již v havarijním stavu. Radnice od poloviny prosince pořídila na nádraží dvě zastřešené autobusové zastávky, které budou lidem sloužit do doby, než začne rozsáhlá rekonstrukce nádraží.

Město Šumperk řešilo v minulém volebním období otázku, zda pozemky pod autobusovým nádražím, které je v majetku ČSAD Ostrava, budou prodány této společnosti, nebo zůstanou v majetku města. Kvůli strategickým pozemkům jednalo město s ČSAD Ostrava o odkupu povrchů. Po roce jednání Šumperk tyto pozemky podle mluvčí radnice odkoupil a začaly přípravy na velkou rekonstrukci přednádraží a autobusového nádraží.

Napsal(a) ČTK | Foto turistika.cz

Kam dál?

V rámci dopravní bezpečnostní akce zkontrolovali policisté téměř...

čtvrtek, 20. prosince 2018, 20:30

Ve středu mezi desátou až čtrnáctou hodinou proběhla dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřena na dohled po odcizených...

Přestavby se příští rok dočká domov pro seniory v Prostějově. Seniory...

čtvrtek, 20. prosince 2018, 19:00

Více než 125 miliónů korun chce hejtmanství investovat do přestavby domova pro seniory v Prostějově. Krajští radní už schválili...

Zloděj si do batohu v obchodě nabral čtyři lahve alkoholu, byl však...

čtvrtek, 20. prosince 2018, 16:30

V jednom z olomouckých supermarketů byl včera dopoledne přistižen při krádeži dvaačtyřicetiletý muž. Měl v úmyslu ukrást lahve s...

Řidič náklaďáku přejel v mlze do protisměru, kde naboural auto. Z...

čtvrtek, 20. prosince 2018, 15:30

Mezi obcemi Hluchov a Kostelec na Hané došlo včera ráno k dopravní nehodě. Srazil se tam náklaďák a osobní auto.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.