Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V příštím roce se v Prostějově bude častěji odvážet papír a plast z kontejnerů

 
pondělí, 31. prosince 2018, 16:00

Popelářské vozy budou příští rok v Prostějově častěji odvážet papír a plast ze speciálních kontejnerů, které jsou nyní mnohdy přeplněné a v okolí je nepořádek

Město za zvýšení frekvence svozu tohoto odpadu zaplatí navíc necelý milion korun sdělil primátor Prostějova František Jura (ANO). Plastový a papírový odpad je nyní z kontejnerů v Prostějově odvážen zpravidla jednou týdně. „Dle původního harmonogramu svozu jsou některá hodně využívaná stanoviště vyvážena dvakrát týdně, což však nepostačuje. Kontejnery na plast a papír jsou již po víkendu přeplněné a občané ukládají především papírový odpad mimo kontejnery a dochází tak ke znečišťování okolí stanovišť," uvedl Jura.

V Prostějově byl už dříve ve spolupráci se společností EKO-KOM zvýšen počet kontejnerů. Papír nyní lidé mohou odkládat do 261 kontejnerů a plast do 352 kontejnerů. Kapacita kontejnerů však stále nestačí. „Po vyhodnocení současného stavu vidíme nejvhodnější řešení pro zabezpečení pořádku na stanovištích separovaného odpadu ve vývozu dvakrát týdně. Nepředpokládáme, že tímto opatřením dojde k výraznému nárůstu svezeného množství papíru a plastu, ale pouze k jeho rozložení mezi dva svozové dny, což jistě přispěje ke zlepšení pořádku na stanovištích," podotkl primátorův náměstek Jiří Pospíšil (PéVéčko).

Zavedení svozu papíru a plastu dvakrát týdně podle Pospíšila ovšem nebude zadarmo. „Dojde ke zvýšení provozních nákladů pro svozovou společnost, což musí být řešeno dodatkem smlouvy. Rozložením svozu papíru a plastu na dva dny v týdnu dojde k navýšení nákladů o 980 152 korun s DPH ročně," podotkl Pospíšil.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky svoz, odpad, popelnice

Kam dál?

FOTO/VIDEO: Požár rodinného domu, stodol a přístaveb ráno likvidovalo...

pondělí, 31. prosince 2018, 14:00

Od brzkých ranních hodin zasahovali hasiči u požáru rodinného domku, stodol a přístaveb v obci Šubířov na Prostějovsku.

O víkendu byly sjezdovky v Jeseníkách plné lyžařů. Panují dobré...

neděle, 30. prosince 2018, 19:00

Plné lyžařů byly o víkendu sjezdovky v Jeseníkách, kde navzdory oteplení panují dobré sněhové podmínky a svahy pokrývá až 80...

Ohňostroje mohou zvířata ohrozit i na životě, varují ochránci

neděle, 30. prosince 2018, 18:00

Ochránci zvířat varují před odpalováním ohňostrojů a petard při silvestrovských a novoročních oslavách. Hlasité výbuchy a...

Zloděj vykradl sklep v Neředíně. Odnesl si z něj aviváže, kufry,...

neděle, 30. prosince 2018, 13:00

Ke vloupání do sklepa došlo včera v olomoucké části Neředín. Čtyřicetiletá žena oznámila na policii, že jí někdo ze sklepní kóje...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.