Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V příštím roce se v Prostějově bude častěji odvážet papír a plast z kontejnerů

 
pondělí, 31. prosince 2018, 16:00

Popelářské vozy budou příští rok v Prostějově častěji odvážet papír a plast ze speciálních kontejnerů, které jsou nyní mnohdy přeplněné a v okolí je nepořádek

Město za zvýšení frekvence svozu tohoto odpadu zaplatí navíc necelý milion korun sdělil primátor Prostějova František Jura (ANO). Plastový a papírový odpad je nyní z kontejnerů v Prostějově odvážen zpravidla jednou týdně. „Dle původního harmonogramu svozu jsou některá hodně využívaná stanoviště vyvážena dvakrát týdně, což však nepostačuje. Kontejnery na plast a papír jsou již po víkendu přeplněné a občané ukládají především papírový odpad mimo kontejnery a dochází tak ke znečišťování okolí stanovišť," uvedl Jura.

V Prostějově byl už dříve ve spolupráci se společností EKO-KOM zvýšen počet kontejnerů. Papír nyní lidé mohou odkládat do 261 kontejnerů a plast do 352 kontejnerů. Kapacita kontejnerů však stále nestačí. „Po vyhodnocení současného stavu vidíme nejvhodnější řešení pro zabezpečení pořádku na stanovištích separovaného odpadu ve vývozu dvakrát týdně. Nepředpokládáme, že tímto opatřením dojde k výraznému nárůstu svezeného množství papíru a plastu, ale pouze k jeho rozložení mezi dva svozové dny, což jistě přispěje ke zlepšení pořádku na stanovištích," podotkl primátorův náměstek Jiří Pospíšil (PéVéčko).

Zavedení svozu papíru a plastu dvakrát týdně podle Pospíšila ovšem nebude zadarmo. „Dojde ke zvýšení provozních nákladů pro svozovou společnost, což musí být řešeno dodatkem smlouvy. Rozložením svozu papíru a plastu na dva dny v týdnu dojde k navýšení nákladů o 980 152 korun s DPH ročně," podotkl Pospíšil.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky svoz, odpad, popelnice

Kam dál?

FOTO/VIDEO: Požár rodinného domu, stodol a přístaveb ráno likvidovalo...

pondělí, 31. prosince 2018, 14:00

Od brzkých ranních hodin zasahovali hasiči u požáru rodinného domku, stodol a přístaveb v obci Šubířov na Prostějovsku.

O víkendu byly sjezdovky v Jeseníkách plné lyžařů. Panují dobré...

neděle, 30. prosince 2018, 19:00

Plné lyžařů byly o víkendu sjezdovky v Jeseníkách, kde navzdory oteplení panují dobré sněhové podmínky a svahy pokrývá až 80...

Ohňostroje mohou zvířata ohrozit i na životě, varují ochránci

neděle, 30. prosince 2018, 18:00

Ochránci zvířat varují před odpalováním ohňostrojů a petard při silvestrovských a novoročních oslavách. Hlasité výbuchy a...

Zloděj vykradl sklep v Neředíně. Odnesl si z něj aviváže, kufry,...

neděle, 30. prosince 2018, 13:00

Ke vloupání do sklepa došlo včera v olomoucké části Neředín. Čtyřicetiletá žena oznámila na policii, že jí někdo ze sklepní kóje...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.