Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Po nočním sněžení leží na silnicích v Olomouckém kraji rozbředlý sníh. Silničáři varují před silným větrem

 
úterý, 15. ledna 2019, 08:00

Většinou rozbředlý sníh na cestách čeká dnes po nočním sněžení motoristy v Olomouckém kraji. Sníh či jeho zbytky pokrývají téměř všechny vozovky v regionu, včetně hlavních cest.

Silnice jsou sjízdné, zvýšená opatrnost je ale nutná. Na D35 mezi Olomoucí a Hranicemi upozorňují správci silnic navíc na námrazu, vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Na Jesenicku leží rozbředlý sníh či jeho zbytky na hlavních tazích i vedlejších cestách, silničáři navíc upozorňují na silný vítr. Podobná situace je také na sousedním Šumpersku, sníh leží i na hlavním tahu přes Červenohorské sedlo. O nic lepší není situace ani v níže položených okresech. Kolem Litovle na Olomoucku jsou sice silnice většinou mokré po chemickém ošetření, správci silnic ale nabádají k opatrnosti kvůli možné tvorbě náledí.

Na Šternbersku leží zbytky rozbředlého sněhu po chemickém zásahu silničářů na hlavních tazích i vedlejších cestách, silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Na Prostějovsku jsou dálnice mokré, silnice vedlejších tříd však pokrývají zbytky rozbředlého sněhu. Ve vyšších polohách se mohou kvůli silnému sněhu vytvářet sněhové jazyky. Na Přerovsku je potřeba dbát na opatrnost na dálnici na na 263. kilometru, silnice může být kluzká kvůli námraze. U Dolního Újezdu na tomto tahu leží sníh na vozovce. Ostatní silnice v okrese jsou podle silničářů již většinou mokré po chemickém ošetření.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Zloděj vysadil venkovní bránu, rozbil dveře a z chaty ukradl herní...

pondělí, 14. ledna 2019, 22:00

Do chatové oblasti zvané Vaverák v katastru obce Lipník nad Bečvou zavítal v průběhu víkendu nezvaný host, který tam napáchal...

Opilé ženě ujel z hlavního nádraží vlak do Prahy. Ve vestibulu dělala...

pondělí, 14. ledna 2019, 21:00

V neděli v nočních hodinách telefonicky oznámil pracovník ostrahy na policii, že opilá žena dělá nepořádek ve vestibulu hlavního...

Drobní zlodějíčci ukradli kuřecí prsa, energetické nápoje, polévky i...

pondělí, 14. ledna 2019, 20:30

V pátek a neděli došlo ke krádežím v obchodech. Zloději kradli jídlo a nápoje, nejednalo se však o žádné nováčky.

Zmatená seniorka jezdila dokola v tramvaji. Strážníci ji pomohli...

pondělí, 14. ledna 2019, 19:30

V neděli dopoledne se na Městskou policii Olomouc obrátil s prosbou o pomoc dispečer Dopravního podniku města Olomouce.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.