Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Po nočním sněžení leží na silnicích v Olomouckém kraji rozbředlý sníh. Silničáři varují před silným větrem

 
úterý, 15. ledna 2019, 08:00

Většinou rozbředlý sníh na cestách čeká dnes po nočním sněžení motoristy v Olomouckém kraji. Sníh či jeho zbytky pokrývají téměř všechny vozovky v regionu, včetně hlavních cest.

Silnice jsou sjízdné, zvýšená opatrnost je ale nutná. Na D35 mezi Olomoucí a Hranicemi upozorňují správci silnic navíc na námrazu, vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Na Jesenicku leží rozbředlý sníh či jeho zbytky na hlavních tazích i vedlejších cestách, silničáři navíc upozorňují na silný vítr. Podobná situace je také na sousedním Šumpersku, sníh leží i na hlavním tahu přes Červenohorské sedlo. O nic lepší není situace ani v níže položených okresech. Kolem Litovle na Olomoucku jsou sice silnice většinou mokré po chemickém ošetření, správci silnic ale nabádají k opatrnosti kvůli možné tvorbě náledí.

Na Šternbersku leží zbytky rozbředlého sněhu po chemickém zásahu silničářů na hlavních tazích i vedlejších cestách, silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Na Prostějovsku jsou dálnice mokré, silnice vedlejších tříd však pokrývají zbytky rozbředlého sněhu. Ve vyšších polohách se mohou kvůli silnému sněhu vytvářet sněhové jazyky. Na Přerovsku je potřeba dbát na opatrnost na dálnici na na 263. kilometru, silnice může být kluzká kvůli námraze. U Dolního Újezdu na tomto tahu leží sníh na vozovce. Ostatní silnice v okrese jsou podle silničářů již většinou mokré po chemickém ošetření.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Zloděj vysadil venkovní bránu, rozbil dveře a z chaty ukradl herní...

pondělí, 14. ledna 2019, 22:00

Do chatové oblasti zvané Vaverák v katastru obce Lipník nad Bečvou zavítal v průběhu víkendu nezvaný host, který tam napáchal...

Opilé ženě ujel z hlavního nádraží vlak do Prahy. Ve vestibulu dělala...

pondělí, 14. ledna 2019, 21:00

V neděli v nočních hodinách telefonicky oznámil pracovník ostrahy na policii, že opilá žena dělá nepořádek ve vestibulu hlavního...

Drobní zlodějíčci ukradli kuřecí prsa, energetické nápoje, polévky i...

pondělí, 14. ledna 2019, 20:30

V pátek a neděli došlo ke krádežím v obchodech. Zloději kradli jídlo a nápoje, nejednalo se však o žádné nováčky.

Zmatená seniorka jezdila dokola v tramvaji. Strážníci ji pomohli...

pondělí, 14. ledna 2019, 19:30

V neděli dopoledne se na Městskou policii Olomouc obrátil s prosbou o pomoc dispečer Dopravního podniku města Olomouce.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Internet se baví streamem pákistánské ministerstva. Omylem vysílalo s kočičím filtrem

Nestává se tak často, že by tisková konference přenášená na sociální sítě v Pákistánu vyvolala takový rozruch, jako ta, kterou před nedávnem přenášelo ministerstvo informací. Nepozorný externista, který měl stream na starost, totiž zapnul kočičí filtr, který váženým členům ministerstva i samotnému ministrovi přidělal infantilní kočičí ouška a fousky.

VIDEO: Videoklip je na světě. Tomáš Klus nazpíval s Arpidou píseň Marie

Videoklip k písni Marie je na světě. Známou písničku Tomáše Kluse nazpíval zpěvák společně s hudebním uskupením K.R.B z Centra Arpida. Natáčení proběhlo v pondělí 1. dubna a kulisou se stalo centrum Budějc.

Šéf Boeingu připustil chyby, získat zpět důvěru potrvá

Šéf americké společnosti Boeing dnes připustil, že se firma dopustila chyby při zavádění problematického systému varování v pilotní kabině letounů Boeing 737 MAX. Zároveň předpověděl, že potrvá nějaký čas, než výrobce znovu získá důvěru zákazníků, otřesenou dvěma leteckými katastrofami s 346 oběťmi na životech. Ty vedly k zákazu létání zmíněných strojů po celém světě.