Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Majitelé koček v Prostějově dostanou příspěvek na jejich kastraci

 
neděle, 20. ledna 2019, 18:00

Občané s trvalým pobytem v Prostějově mohou opět využít příspěvek na kastraci koček. Příspěvek na kastraci koček město poskytuje od roku 2009. Celkem jde o 300 korun na první kočku vykastrovanou v kalendářním roce a 150 korun na každou další v témže roce. Podmínky pro poskytnutí příspěvku jsou již několik let nezměněné, nastínila náměstkyně primátora Milada Sokolová.

V současnosti nejsou stížnosti na volně žijící kočky

K žádosti je třeba přiložit doklad od veterináře, který je vystavený na žadatele. Dále se žadatel musí prokázat občanským průkazem. V současnosti město Prostějov téměř neeviduje stížnosti na volně žijící kočky. Každoročně je z rozpočtu města čerpáno zhruba padesát tisíc korun na tento příspěvek. Občané města Prostějova si mohou o něj zažádat na odboru životního prostředí. Žádosti jsou uveřejněné i na webových stránkách města.

ČTĚTE TAKÉ: Šternberk rozdává pejskařům sáčky na psí exkrementy. Pro každého psa je určeno 350 sáčků

Město také v této oblasti může spolupracovat se spolky, které jsou v tomto směru aktivní. „Příkladem je Spolek Mourek Prostějov z. s., kterému v loňském roce město přispělo dotačními financemi na pomoc opuštěným kočkám na zamezení jejich přemnožení, což je především na kastraci,“ doplnila náměstkyně Sokolová s tím, že spolek se stará o opuštěné a toulavé kočky. Zajišťuje kastraci toulavých koček, ošetřuje a nabízí k adopci opuštěná koťata, která nejsou schopna přežít bez pomoci člověka. Svou činností tak spolek vhodně doplňuje kastrační program města.

Tisková zpráva | Foto Pixabay.com | Zdroj prostejov.eu

Kam dál?

V opuštěné budově Hanáckých kasáren budou sídlit úřady z celého města

neděle, 20. ledna 2019, 16:00

Několik stovek zaměstnanců státních úřadů, které nyní sídlí na několika místech Olomouce, by mělo v budoucnu zaplnit kanceláře v...

Policisté se v rámci dopravně bezpečnostní akce zaměřili na kontrolu...

neděle, 20. ledna 2019, 14:00

Koncem pracovního týdne se policisté šumperského dopravního inspektorátu vypravili spolu s krajským koordinátorem BESIPu...

Na Poděbradech se otevřela přírodní sauna. V Olomouckém kraji je...

neděle, 20. ledna 2019, 13:00

Myslíte si, že na Poděbradech to žije jenom v létě? Omyl! Tento víkend se tam otevřela poděbradská baňa, která se nachází na...

POČASÍ NA NEDĚLI: Oblačná obloha se postupně vyjasní a povane slabý...

neděle, 20. ledna 2019, 08:00

Oblačno, postupně od severu polojasno až skoro jasno. Nejnižší noční teploty -5 až -9 °C. Nejvyšší denní teploty -4 až 0 °C....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Poslance Feriho napadli dva muži, byl převezen do nemocnice

Poslance TOP 09 Dominika Feriho dnes odpoledne napadla na koštu vín v obci Boršice na Uherskohradišťsku dvojice neznámých mužů. Zraněný Feri byl převezen do nemocnice. Poslanec o tom informoval na twitteru. "Policie po pachatelích pátrá," řekl ČTK policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

První termín přijímacích zkoušek byl dosud úspěšnější

Mezi průměrnou úspěšností z prvního a druhého termínu jednotných přijímacích zkoušek na maturitní obory středních škol byly v minulých letech rozdíly od jednoho do deseti procentních bodů. Uchazeči, kteří využili možnosti konat zkoušky dvakrát, měli lepší výsledek spíše z prvního termínu. Výjimkou byl v roce 2017 test z matematiky pro čtyřleté obory a loni testy z češtiny pro víceletá gymnázia, ve kterých žáci uspěli v průměru lépe až napodruhé.

Ochladí se až příští víkend, kdy přijde místy vydatný déšť

Teplé počasí vydrží i v následujících dnech, podle meteorologů bude v příštím týdnu až nezvykle teplo. Ochladí se na jeho konci, kdy odpolední teploty klesnou místy až o deset stupňů Celsia. V závěru týdne bude také pršet, srážky by mohly být místy i vydatné. Celkově bude období od 22. dubna do 19. května teplotně průměrné, srážkově pak slabě nadnormální nebo normální. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).