Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Majitelé koček v Prostějově dostanou příspěvek na jejich kastraci

 
neděle, 20. ledna 2019, 18:00

Občané s trvalým pobytem v Prostějově mohou opět využít příspěvek na kastraci koček. Příspěvek na kastraci koček město poskytuje od roku 2009. Celkem jde o 300 korun na první kočku vykastrovanou v kalendářním roce a 150 korun na každou další v témže roce. Podmínky pro poskytnutí příspěvku jsou již několik let nezměněné, nastínila náměstkyně primátora Milada Sokolová.

V současnosti nejsou stížnosti na volně žijící kočky

K žádosti je třeba přiložit doklad od veterináře, který je vystavený na žadatele. Dále se žadatel musí prokázat občanským průkazem. V současnosti město Prostějov téměř neeviduje stížnosti na volně žijící kočky. Každoročně je z rozpočtu města čerpáno zhruba padesát tisíc korun na tento příspěvek. Občané města Prostějova si mohou o něj zažádat na odboru životního prostředí. Žádosti jsou uveřejněné i na webových stránkách města.

ČTĚTE TAKÉ: Šternberk rozdává pejskařům sáčky na psí exkrementy. Pro každého psa je určeno 350 sáčků

Město také v této oblasti může spolupracovat se spolky, které jsou v tomto směru aktivní. „Příkladem je Spolek Mourek Prostějov z. s., kterému v loňském roce město přispělo dotačními financemi na pomoc opuštěným kočkám na zamezení jejich přemnožení, což je především na kastraci,“ doplnila náměstkyně Sokolová s tím, že spolek se stará o opuštěné a toulavé kočky. Zajišťuje kastraci toulavých koček, ošetřuje a nabízí k adopci opuštěná koťata, která nejsou schopna přežít bez pomoci člověka. Svou činností tak spolek vhodně doplňuje kastrační program města.

Tisková zpráva | Foto Pixabay.com | Zdroj prostejov.eu

Kam dál?

V opuštěné budově Hanáckých kasáren budou sídlit úřady z celého města

neděle, 20. ledna 2019, 16:00

Několik stovek zaměstnanců státních úřadů, které nyní sídlí na několika místech Olomouce, by mělo v budoucnu zaplnit kanceláře v...

Policisté se v rámci dopravně bezpečnostní akce zaměřili na kontrolu...

neděle, 20. ledna 2019, 14:00

Koncem pracovního týdne se policisté šumperského dopravního inspektorátu vypravili spolu s krajským koordinátorem BESIPu...

Na Poděbradech se otevřela přírodní sauna. V Olomouckém kraji je...

neděle, 20. ledna 2019, 13:00

Myslíte si, že na Poděbradech to žije jenom v létě? Omyl! Tento víkend se tam otevřela poděbradská baňa, která se nachází na...

POČASÍ NA NEDĚLI: Oblačná obloha se postupně vyjasní a povane slabý...

neděle, 20. ledna 2019, 08:00

Oblačno, postupně od severu polojasno až skoro jasno. Nejnižší noční teploty -5 až -9 °C. Nejvyšší denní teploty -4 až 0 °C....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Klienty bank napadá další podvodná aplikace z Google Play

Kybernetičtí zločinci znovu zaútočili na klienty bank v Česku, prostřednictvím infikované aplikace Word Translator v oficiálním obchodě Google Play se snaží z mobilního zařízení s operačním systémem Android odcizit jejich přihlašovací údaje pro vzdálený přístup do bankovního účtu. Aplikace před odstraněním z obchodu Google Play měla více než 10 tisíc stažení. Uvedla to antivirová firma Eset.

Co dělat při jízdě v protisměru? Zastavit a hlavně se neotáčet

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. O dalších poobných událostech informovaly naše redakce také začátkem letošního roku. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.

Tomu se říká úspěch! Rybníkoví hokejisté z Náměště ovládli mistrovství světa v Kanadě

Skvělá zpráva dorazila před pár hodinami z kanadské provincie Nový Brunšvik, kde se od 14. do 17. února konalo Mistrovství světa v rybníkovém hokeji. Tým z Vysočiny Captains Namest nenašel konkurenta a domů na Vysočinu odváží titul mistrů světa.