Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Husté sněžení komplikuje dopravu v Olomouckém kraji

 
pondělí, 4. února 2019, 09:00

Husté sněžení komplikuje od nedělního večera provoz na silnicích v Olomouckém kraji, kde napadlo i více než deset centimetrů sněhu.

Na vozovkách je rozbředlý nebo ujetý sníh a sjízdné jsou se zvýšenou opatrností, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic. V kraji se od neděle kvůli sněžení stalo několik dopravních nehod. Hasiči zasahovali u havárie autobusu, ve kterém se zranil jeden cestující, a odstraňují spadané stromy.

Husté sněžení Olomoucký kraj po předchozím výrazném oteplení a dešti zasáhlo v neděli večer. Například ve vyšších polohách Prostějovska napadalo deset až dvanáct centimetrů sněhu. V horských okresech Jeseník a Šumperk je vrstva čerstvého sněhu ještě o několik centimetrů vyšší. Správci silnic už v neděli večer za hustého sněžení vyslali do terénu všechny sypače i pluhy, přesto je na silnicích v kraji ráno vrstva rozbředlého či ujetého sněhu.

Všechny silnice jsou ráno se zvýšenou opatrností sjízdné. Žádná nemusela být uzavřena," řekl dispečer prostějovské správy silnic. Husté sněžení komplikuje v Olomouci městskou hromadnou dopravu. Například autobusová linka 11 byla časně ráno ukončena místo v Lošově na Svatém Kopečku, jelikož silnice do Lošova nebyla kvůli sněhu sjízdná.

Nyní už autobusy do této okrajové části města opět zajíždí. Hasiči v Olomouckém kraji od nedělního včera kvůli hustému sněžení zatím evidují zhruba pět desítek výjezdů. „Drtivá většina událostí je technického rázu, a to odstraňování spadených stromů na silnice a jiné komunikace. Jednotky hasičů také zasahovaly u několika dopravních nehod," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Mezi obcemi Topolany a Ústín na Olomoucku v neděli večer sjel autobus do pole. „V hromadném dopravním prostředku cestovalo v tu chvíli osm osob, z toho jedna utrpěla lehké zranění," řekl Hošák. Dnes časně ráno hasiči vyjížděli k dalšímu havarovanému autobusu u obce Hrdibořice na Prostějovsku. „Uvnitř cestovalo devět osob a nikdo nebyl zraněn. Hasičům se podařilo autobus vyprostit bez poškození," dodal Hošák, podle kterého by řidiči dnes ráno měli kvůli kluzkým vozovkám jezdit velmi opatrně.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Na internetu se šířilo video, na kterém desetiletá dívka týrá svého...

neděle, 3. února 2019, 20:00

Na sociálních sítích kolovalo na začátku týdne video, na kterém přibližně desetiletá dívka měla týrat svého psa. Mnozí lidé jí a...

Lidé si půjčují lyže na celou sezonu už v září. Půjčovny musí držet...

neděle, 3. února 2019, 16:00

Krok s novinkami na trhu musejí poslední dobou držet půjčovny lyží v Olomouckém kraji. Podle zástupců provozoven se radikálně...

Zatočte s bacily a vyzkoušejte účinné přírodní antibiotikum našich...

neděle, 3. února 2019, 14:00

Přírodní antibiotikum se užívá už od středověku, kdy v Evropě řádilo mnoho různých nemocí a epidemií. Zlepšuje krevní a...

Vodopád v Bezručových sadech bude nejspíš obnoven. Nefunkční je od...

neděle, 3. února 2019, 13:00

Obnovu umělého vodopádu v Bezručových sadech u historického centra Olomouce plánuje v následujících letech radnice. Vodopád v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Varování před nestabilními dětskými židličkami

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.