Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Husté sněžení komplikuje dopravu v Olomouckém kraji

 
pondělí, 4. února 2019, 09:00

Husté sněžení komplikuje od nedělního večera provoz na silnicích v Olomouckém kraji, kde napadlo i více než deset centimetrů sněhu.

Na vozovkách je rozbředlý nebo ujetý sníh a sjízdné jsou se zvýšenou opatrností, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic. V kraji se od neděle kvůli sněžení stalo několik dopravních nehod. Hasiči zasahovali u havárie autobusu, ve kterém se zranil jeden cestující, a odstraňují spadané stromy.

Husté sněžení Olomoucký kraj po předchozím výrazném oteplení a dešti zasáhlo v neděli večer. Například ve vyšších polohách Prostějovska napadalo deset až dvanáct centimetrů sněhu. V horských okresech Jeseník a Šumperk je vrstva čerstvého sněhu ještě o několik centimetrů vyšší. Správci silnic už v neděli večer za hustého sněžení vyslali do terénu všechny sypače i pluhy, přesto je na silnicích v kraji ráno vrstva rozbředlého či ujetého sněhu.

Všechny silnice jsou ráno se zvýšenou opatrností sjízdné. Žádná nemusela být uzavřena," řekl dispečer prostějovské správy silnic. Husté sněžení komplikuje v Olomouci městskou hromadnou dopravu. Například autobusová linka 11 byla časně ráno ukončena místo v Lošově na Svatém Kopečku, jelikož silnice do Lošova nebyla kvůli sněhu sjízdná.

Nyní už autobusy do této okrajové části města opět zajíždí. Hasiči v Olomouckém kraji od nedělního včera kvůli hustému sněžení zatím evidují zhruba pět desítek výjezdů. „Drtivá většina událostí je technického rázu, a to odstraňování spadených stromů na silnice a jiné komunikace. Jednotky hasičů také zasahovaly u několika dopravních nehod," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Mezi obcemi Topolany a Ústín na Olomoucku v neděli večer sjel autobus do pole. „V hromadném dopravním prostředku cestovalo v tu chvíli osm osob, z toho jedna utrpěla lehké zranění," řekl Hošák. Dnes časně ráno hasiči vyjížděli k dalšímu havarovanému autobusu u obce Hrdibořice na Prostějovsku. „Uvnitř cestovalo devět osob a nikdo nebyl zraněn. Hasičům se podařilo autobus vyprostit bez poškození," dodal Hošák, podle kterého by řidiči dnes ráno měli kvůli kluzkým vozovkám jezdit velmi opatrně.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Na internetu se šířilo video, na kterém desetiletá dívka týrá svého...

neděle, 3. února 2019, 20:00

Na sociálních sítích kolovalo na začátku týdne video, na kterém přibližně desetiletá dívka měla týrat svého psa. Mnozí lidé jí a...

Lidé si půjčují lyže na celou sezonu už v září. Půjčovny musí držet...

neděle, 3. února 2019, 16:00

Krok s novinkami na trhu musejí poslední dobou držet půjčovny lyží v Olomouckém kraji. Podle zástupců provozoven se radikálně...

Zatočte s bacily a vyzkoušejte účinné přírodní antibiotikum našich...

neděle, 3. února 2019, 14:00

Přírodní antibiotikum se užívá už od středověku, kdy v Evropě řádilo mnoho různých nemocí a epidemií. Zlepšuje krevní a...

Vodopád v Bezručových sadech bude nejspíš obnoven. Nefunkční je od...

neděle, 3. února 2019, 13:00

Obnovu umělého vodopádu v Bezručových sadech u historického centra Olomouce plánuje v následujících letech radnice. Vodopád v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Olomoucký vědec, který patentoval látku s antiparkinsonickou aktivitou

Gabriel Gonzalez v Olomouci studuje doktorský program Experimentální biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Snaží se najít lék na Parkinsonovu chorobu a mezi jeho největší úspěchy patří podání patentové přihlášky na skupinu látek, které vykazují výraznou antiparkinsonickou aktivitu. Ani přes tento výrazný úspěch Gabriel nemá rád novinové titulky, které křičí, že Olomoučtí vědci našli lék na nevyléčitelnou nemoc. Někdy tohle tvrzení mívá poměrně zásadní háček.

Monsport žaluje BD Svatopluk o 21 milionů za nájem v Horoměřicích

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Pochybné ocenění z Oxfordu pro prezidenta Svazu průmyslu. Ukrajinská společnost parazituje na jméně slavné univerzity

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který chce dávat "přes držku" studentům stávkujícím za klima, se na webu svazu chlubí pochybnou profesurou od ukrajinské společnosti European Business Assembly, kterou v roce 2000 založil podnikatel Anton Savvov. Ta se přiživuje na prestižním jméně slavné univerzity a díky kancelářím v britském Oxfordu se nazývá oxfordskou akademií.