Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dopravu řidičům místy komplikují namrzající silnice. Úsek mezi Kozlovem a Velkým Újezdem byl uzavřen

 
úterý, 5. února 2019, 08:25

Namrzající vozovky mohou místy zkomplikovat dopravu řidičům v Olomouckém kraji. Silnice mezi Kozlovem a Velkým Újezdem na Olomoucku je neprůjezdná kvůli ledovce a popadaným stromům, ledovku hlásí policisté i v obci Rouské na Přerovsku.

Většina ostatních silnic v kraji je holá a mokrá po chemickém posypu, sníh se drží pouze v nejvyšších polohách na vozovkách udržovaných inertním posypem. Vyplývá to z dnešních informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a dopravních informací policie. Zhruba sedmikilometrový úsek mezi Kozlovem a Velkým Újezdem byl uzavřen dnes ráno, neprůjezdný by měl být podle policie zhruba do dnešního poledne.

Na místě je deset spadlých stromů a ledovka, uvádí policie. Na Olomoucku upozorňují správci silnic zároveň na možné namrzání vozovek, hrozí to ve vyšších polohách v regionu Šternberku, opatrnost je tam na místě. Na Přerovsku jsou silnice nyní holé a mokré, zvýšená opatrnost je i tak na místě. Také silnice na Šumpersku a Jesenicku jsou již holé, na ujetou sněhovou vrstvu s posypem narazí řidiči ve vyšších polohách těchto regionů.

Na Prostějovsku by sjízdnost měla být bez omezení, uvádí ŘSD. V Olomouckém kraji přišly v noci na dnešek mrazy. Na severu regionu se dnes ráno pohybují až u minus 11, chladno je i v níže položených okresech. Například na Přerovsku v 07:00 hlásili dispečeři až minus devět stupňů, místy je ještě mrazivěji.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Kvůli sněhu se uzavřel park Michalov i městský hřbitov v Přerově....

pondělí, 4. února 2019, 22:00

Kvůli velkému množství sněhu, který spadl v noci na dnešek, uzavřeli dnes zástupci Přerova park Michalov i městský hřbitov....

Nemocní plní ordinace v Olomouckém kraji. Přibývá pacientů s akutními...

pondělí, 4. února 2019, 21:00

Ordinace v Olomouckém kraji se nadále plní pacienty s akutními respiračními chorobami. Za uplynulý týden se zvýšila nemocnost ze...

Řidič v Olomouci stále častěji parkují v křižovatkách. Je to...

pondělí, 4. února 2019, 20:30

V poslední době se podle olomouckých strážníků množí případy, kdy řidiči svá vozidla nechávají odstavená v křižovatce. Minulý...

Dva opilí muži kradli v nákupním centru Olomouc City, jeden nadýchal...

pondělí, 4. února 2019, 19:30

O uplynulém víkendu vyjížděli olomoučtí strážníci hned ke dvaceti oznámením v souvislosti s osobami pod vlivem alkoholu....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.