Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sluníčko vylákalo výletníky i lyžaře. Sjezdovky byly plné

 
pondělí, 18. února 2019, 08:28

Zimní areály v Jeseníkách byly o víkendu plné lyžařů. Lidé vyrazili na sjezdovky i v níže položených střediscích v Olomouckém kraji. Vylákalo je zejména slunečné počasí. Přes vyšší teploty je sněhu na sjezdovkách dostatek, střediska ho mají dostatečnou zásobu.

Abnormální návštěvnost

„Návštěvnost byla abnormální, měli jsme i problém s parkovacími místy. Bylo skutečně úplně plno," řekl vedoucí areálu na Červenohorském sedle Martin Dubský. Přes oteplení je tam na sjezdovkách dost sněhu. „Sníh bez problémů drží, je teplo, ale prochlazuje se to zespoda," uvedl Dubský.

Lyžaři dorazili také do areálu v Branné na Šumpersku. „Víkend byl parádní, lidí bylo hodně. Ráno byly minus čtyři stupně Celsia, přes den sluníčko, ve stínu to netaje, sníh drží. Běžecké tratě jsou taky upravené," uvedl provozovatel střediska Rostislav Procházka.

Sníh pořád drží

Na hřebeni Jeseníků leží podle horské služby okolo 80 centimetrů sněhu. Díky střídání nízkých a vyšších teplot se sněhová vrstva stabilizovala. V Jeseníkách platí druhý stupeň lavinového nebezpečí, který znamená mírné nebezpečí.

Slunečné počasí vylákalo lyžaře i na svahy níže položených středisek, například v Hlubočkách u Olomouce. „Lidé přijeli hlavně ráno, když to bylo přimrzlé. Návštěvnost byla slušná. Sníh ještě drží, i když trošku odtává, ale udělali jsme zásoby, na kopci je místy stále kolem 80 centimetrů sněhu," uvedl zástupce areálu Michal Stojmenov.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Interaktivní mapa, která vznikla na Přírodovědecké fakultě, usnadní...

sobota, 16. února 2019, 14:00

Snadné vyhledávání informací o studiu na některé ze zahraničních partnerských univerzit Přírodovědecké fakulty Univerzity...

Zaměstnanci Muzea umění se postavili za svého ředitele, podepsali...

sobota, 16. února 2019, 13:00

Čtyři desítky zaměstnanců Muzea umění v Olomouci se ve veřejném prohlášení postavily za svého ředitele Michala Soukupa. Důvodem...

V kauze zproštěného bývalého kněze se jeho řád obrátí na Vatikán

pátek, 15. února 2019, 19:30

V případu bývalého kněze Adama Stanislava Kuszaje, který byl tento týden v obnoveném řízení zproštěn obžaloby ze zneužívání tehdy...

Školu pro zdravotníky čeká zateplení, zatím se připravuje projekt

pátek, 15. února 2019, 19:00

Nechat vypracovat projekt na zateplení pětipodlažní budovy na náměstí Přerovského povstání – tak znělo zadání radních, kteří...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.