Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Protijedoucí řidiči se srazili u křižovatky. Na zavinění nehody se neshodli

 
úterý, 19. února 2019, 13:30

Před pondělní čtrnáctou hodinou došlo k dopravní nehodě v křižovatce ulic Olomoucká, Šafaříkova a Lužická v Prostějově.

Dvacetiletý řidič Opelu projížděl křižovatkou z ulice Šafaříkovy do ulice Lužické. Třiašedesátiletý řidič Volkswagenu jel v opačném směru. U křižovatky v ulici Lužické došlo ke střetu aut při jejich míjení. Zatím není jasné proč ke srážce došlo. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Výše způsobené škody byla vyčíslena na dvanáct tisíc korun. 

Alkohol u obou řidičů a jiné návykové látky u mladšího z nich policisté vyloučili provedenými zkouškami. Při šetření okolností nehody policisté zjistili, že automobil Opel nemá zákonné pojištění odpovědnosti. Na zavinění nehody se její účastníci neshodli a to je tak předmětem dalšího policejního šetření. Dalším šetřením na místě policisté zjistili, že v ulici Lužické jsou nedaleko od hranice křižovatky zaparkovaná dvě vozidla tak, že není dodržena povinnost ponechat na komunikaci prostor alespoň tři metry pro každý směr a řidič jednoho z nich nesplnil povinnost minimální vzdálenosti od hranice křižovatky. Tyto přestupky budou k dořešení postoupeny příslušnému správnímu orgánu,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto PČR

Kam dál?

Aktualizováno 20. února 2019, 9:18

FOTO: Jedna osoba zemřela po čelním nárazu do nákladního auta

úterý, 19. února 2019, 10:02

V úterý krátce po deváté hodině ranní došlo na silnici mezi Dubem nad Moravou a Tovačovem k tragické nehodě, při které zemřela...

FOTO: Dvě osoby se zranily při nehodě tří aut u Žluté haly v Olomouci

úterý, 19. února 2019, 10:19

V úterý před desátou hodinou dopoledne se srazila tři auta v křižovatce Okružní a Hněvotínské ulice v Olomouci. Nehoda skončila...

Zatím osmdesát billboardů bylo odstraněno od silnic v Olomouckém kraji

úterý, 19. února 2019, 10:00

Osm desítek billboardů bylo dosud odstraněno z ochranného pásma silnic první třídy v Olomouckém kraji, které dříve lemovaly...

Paliativní péče dostane od kraje více peněz. Žádosti o dotace budou...

úterý, 19. února 2019, 09:00

První hmatatelné výsledky vloni představené koncepce paliativní péče zveřejnil v pondělí 18. února Olomoucký kraj. Hejtmanství...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Démon jménem „genderová ideologie“ v České republice

V návaznosti na článek o problematice zrušení genderových studií v Maďarsku a démonizaci genderu jakožto nepřítele tradičních hodnot se podíváme na situaci v České republice. Jak jsme na tom s genderem, tedy kulturně vzniklými rozdíly mezi muži a ženami u nás doma? Stáváme se tak moc obávanou “bezpohlavní” společností?

VIDEO: Ve Veletržním paláci se konala debata o SEFO. Řediteli Muzea umění bylo na konci debaty zabráněno vystoupit

V pondělí 18. března se konala ve Veletržním paláci v Praze odborná debata na téma Středoevropského fóra, projektu olomouckého Muzea umění. Ač se téma bezprostředně muzea týká, na debatu podle tiskového mluvčího Tomáše Kasala žádná pozvánka nedorazila, řediteli muzea navíc bylo v závěru debaty zabráněno vystoupit.

Zahráli si s Glenem Hansardem. Nyní brněnská kapela křtí novou desku, která rozhodně stojí za pozornost

Splnil se jim jejich životní i kariérní sen, když si je na své vystoupení pozval sám držitel Oscara Glen Hansard. Brněnská kapela The Shookies rozhodně stojí za pozornost. Zdobí je autentický projev zpěváka, unikátní zvuk i příjemný pocit z jejich hudby. Přesvědčit se o tom mohou lidé sami v Brně na Melodce, kde 21. března křtí novou desku Sooner or Later.