Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V těchto dnech probíhá dopravně bezpečnostní akce. Policisté se zaměřují i na telefonování během jízdy

 
úterý, 12. března 2019, 17:00

Dopravně bezpečnostní akce probíhá na Olomoucku od 11. do 15. března.

Akce je zaměřena především na kontrolu používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů. Policisté také dohlíží na dodržování pravidel bezpečnostního provozu, telefonování za jízdy či technický stav motorových vozidel. 

„Policisté budou i v následujícím období pokračovat v realizaci dopravně bezpečnostních akcí, a to z důvodu snížení nehodovosti a jejích tragických následků,“ uvedl policejní mluvčí Petr Piňos.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto PČR

Kam dál?

Strážníci od začátku března našli dvanáct stříkaček. Včera zasahovali...

úterý, 12. března 2019, 15:30

Olomoučtí strážníci posbírali od začátku března celkem dvanáct injekčních stříkaček a jehel. Naposledy byly hlídky vyslány...

Vlak, ve kterém cestovalo přes třicet lidí, narazil do stromu

úterý, 12. března 2019, 15:00

V pondělí 11. března 2019 asi ve tři čtvrtě na šest ráno došlo na železniční trati mezi obcemi Babice a Mladějovice k nárazu...

Řidič nadýchal téměř tři promile. Měl dva platné zákazy řízení a...

úterý, 12. března 2019, 13:30

Včera po půl osmé ráno kontrolovali policisté v Lutíně Volkswagen Transporter. U šestačtyřicetiletého řidiče provedli dechovou...

Dokumentární festival Jeden, svět zaměřený na lidská práva, nabídne i...

úterý, 12. března 2019, 12:00

Jeden svět je již tradiční festival, který pravidelně navštěvuje více než 2500 lidí z Olomouce a okolí. Letos v Olomouci oslaví...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.