Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Spokojenost se zimní sezonou je v Jeseníkách, ale i na Olomoucku

 
úterý, 19. března 2019, 21:00

Jako vydařenou hodnotí končící zimní sezonu provozovatelé lyžařských areálů v Olomouckém kraji. První vleky byly v Jeseníkách spuštěny loni na konci listopadu a lyžaři se po sjezdovkách v Jeseníkách i nížeji položených oblastech Olomouckého kraje proháněli bez větších přestávek po celou zimu. V Jeseníkách se stále ještě lyžuje.

„Letošní sezonu hodnotíme jako úspěšnou. Opět se potvrdil trend několika posledních let, kdy se každou zimu zvyšuje počet návštěvníků. To se projevuje nejen větším počtem lyžařů, ale i větší obsazeností ubytovacích kapacit," řekl Jaroslav Lukeš ze Ski Arény Karlov v Karlově pod Pradědem.

Provozovatelé ubytovacích zařízení v Karlově v končící zimní sezoně zaznamenali několik termínů, kdy bylo veškeré ubytování v okolí obsazeno. „Nárůst návštěvníků si vysvětlujeme tak, že lidé pozitivně reagují na významné investice, které majitelé areálů realizovali v posledních letech. Jsou to nové lanovky, moderní zasněžovací technologie, úpravy sjezdovek, rozšířené zázemí či vylepšení gastro služeb," řekl Lukeš.

K úspěchu sezony podle Lukeše výrazně napomohla i příroda. Po několika letech bylo dostatečné množství přírodního sněhu v celé republice. „Lidé se tak naladili na 'zimní atmosféru', která je motivovala k lyžařskému výletu do hor," míní Lukeš.

Za lepší průměr označil zimní sezonu provozovatel lyžařského areálu Kaste v Petříkově na Jesenicku František Kaštyl. „Sezona z pohledu návštěvnosti nebyla špatná. Zas tak excelentní ale nebyla, protože všude byl sníh a lyžovalo se,“ řekl Kaštyl.

Spokojeni jsou i v lyžařském areálu v Hlubočkách u Olomouce. „Sice byly výkyvy počasí, ale sezona to byla dobrá," řekl provozovatel střediska Michal Stojmenov, podle kterého se sjezdovky musely kvůli výrazným změnám teplot v zimní sezoně opakovaně zasněžovat.

Práci správcům lyžařských areálů přidělávaly rozmary počasí v podobě nejen prudkých změn teplot, ale i silného větru. „Kvůli nepříznivému počasí jsme pár dní stáli," podotkl Kaštyl. Náročnější byla podle něj údržba sjezdovek. „Museli jsme na svah často vyjet i v poledne, když lyžaři odešli na oběd," dodal Kaštyl.

Zimní sezona v Jeseníkách ještě nekončí. „Ve Ski Aréně Karlov se bude lyžovat do 31. března. Nicméně už s omezeními, kdy nebudou v provozu všechny sjezdovky. Na sjezdovkách však stále leží více než 50 centimetrů sněhu," uvedl Lukeš.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Zloděj se vloupal do bývalého zemědělského družstva. Z místa ukradl...

úterý, 19. března 2019, 16:30

V noci ze 17. na 18. března tohoto roku vnikl dosud neznámý zloděj do nezajištěného objektu bývalého zemědělského družstva v obci...

Řidiči za jízdy sledují filmy, telefonují nebo čtou noviny. Policisté...

úterý, 19. března 2019, 15:00

Ve spolupráci s Krajským úřadem Olomouckého kraje, který zapůjčil autobus a krajským koordinátorem BESIP, se včera uskutečnila...

Zloděj hrozil mladíkovi nožem, chtěl jeho telefon. Hrozí mu až deset...

úterý, 19. března 2019, 11:00

V ulici Komenského v Přerově minulý čtvrtek večer potkal jednadvacetiletý mladík muže, který ho požádal o půjčení mobilu.

Vnuk nadával své babičce, pak s ní cloumal dokud neupadla. Nebylo to...

úterý, 19. března 2019, 10:30

Třiaosmdesátiletá žena z Hanušovicka požádala v neděli večer o pomoc sousedy, protože ji slovně i fyzicky napadl její...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.