Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Spokojenost se zimní sezonou je v Jeseníkách, ale i na Olomoucku

 
úterý, 19. března 2019, 21:00

Jako vydařenou hodnotí končící zimní sezonu provozovatelé lyžařských areálů v Olomouckém kraji. První vleky byly v Jeseníkách spuštěny loni na konci listopadu a lyžaři se po sjezdovkách v Jeseníkách i nížeji položených oblastech Olomouckého kraje proháněli bez větších přestávek po celou zimu. V Jeseníkách se stále ještě lyžuje.

„Letošní sezonu hodnotíme jako úspěšnou. Opět se potvrdil trend několika posledních let, kdy se každou zimu zvyšuje počet návštěvníků. To se projevuje nejen větším počtem lyžařů, ale i větší obsazeností ubytovacích kapacit," řekl Jaroslav Lukeš ze Ski Arény Karlov v Karlově pod Pradědem.

Provozovatelé ubytovacích zařízení v Karlově v končící zimní sezoně zaznamenali několik termínů, kdy bylo veškeré ubytování v okolí obsazeno. „Nárůst návštěvníků si vysvětlujeme tak, že lidé pozitivně reagují na významné investice, které majitelé areálů realizovali v posledních letech. Jsou to nové lanovky, moderní zasněžovací technologie, úpravy sjezdovek, rozšířené zázemí či vylepšení gastro služeb," řekl Lukeš.

K úspěchu sezony podle Lukeše výrazně napomohla i příroda. Po několika letech bylo dostatečné množství přírodního sněhu v celé republice. „Lidé se tak naladili na 'zimní atmosféru', která je motivovala k lyžařskému výletu do hor," míní Lukeš.

Za lepší průměr označil zimní sezonu provozovatel lyžařského areálu Kaste v Petříkově na Jesenicku František Kaštyl. „Sezona z pohledu návštěvnosti nebyla špatná. Zas tak excelentní ale nebyla, protože všude byl sníh a lyžovalo se,“ řekl Kaštyl.

Spokojeni jsou i v lyžařském areálu v Hlubočkách u Olomouce. „Sice byly výkyvy počasí, ale sezona to byla dobrá," řekl provozovatel střediska Michal Stojmenov, podle kterého se sjezdovky musely kvůli výrazným změnám teplot v zimní sezoně opakovaně zasněžovat.

Práci správcům lyžařských areálů přidělávaly rozmary počasí v podobě nejen prudkých změn teplot, ale i silného větru. „Kvůli nepříznivému počasí jsme pár dní stáli," podotkl Kaštyl. Náročnější byla podle něj údržba sjezdovek. „Museli jsme na svah často vyjet i v poledne, když lyžaři odešli na oběd," dodal Kaštyl.

Zimní sezona v Jeseníkách ještě nekončí. „Ve Ski Aréně Karlov se bude lyžovat do 31. března. Nicméně už s omezeními, kdy nebudou v provozu všechny sjezdovky. Na sjezdovkách však stále leží více než 50 centimetrů sněhu," uvedl Lukeš.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Zloděj se vloupal do bývalého zemědělského družstva. Z místa ukradl...

úterý, 19. března 2019, 16:30

V noci ze 17. na 18. března tohoto roku vnikl dosud neznámý zloděj do nezajištěného objektu bývalého zemědělského družstva v obci...

Řidiči za jízdy sledují filmy, telefonují nebo čtou noviny. Policisté...

úterý, 19. března 2019, 15:00

Ve spolupráci s Krajským úřadem Olomouckého kraje, který zapůjčil autobus a krajským koordinátorem BESIP, se včera uskutečnila...

Zloděj hrozil mladíkovi nožem, chtěl jeho telefon. Hrozí mu až deset...

úterý, 19. března 2019, 11:00

V ulici Komenského v Přerově minulý čtvrtek večer potkal jednadvacetiletý mladík muže, který ho požádal o půjčení mobilu.

Vnuk nadával své babičce, pak s ní cloumal dokud neupadla. Nebylo to...

úterý, 19. března 2019, 10:30

Třiaosmdesátiletá žena z Hanušovicka požádala v neděli večer o pomoc sousedy, protože ji slovně i fyzicky napadl její...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.