Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidiči za jízdy sledují filmy, telefonují nebo čtou noviny. Policisté si na ně posvítili v rámci dopravní akce

 
úterý, 19. března 2019, 15:00

Ve spolupráci s Krajským úřadem Olomouckého kraje, který zapůjčil autobus a krajským koordinátorem BESIP, se včera uskutečnila dopravní akce zaměřená na kontrolu řidičů nákladních aut a autobusů.

Policisté z autobusu kontrolovali řidiče nákladních aut a autobusů jedoucích po úseku dálnice D35, D46 a D1 Olomouckého kraje. „Do akce byli zapojeni i policisté z dopravního inspektorátu z Prostějova, z Olomouce a odboru dopravy krajského ředitelství a dálničního oddělení Kocourovec, kteří zjištěné přestupce po trase zastavovali. Celkem bylo do akce nasazeno devět služebních aut, a to jak v civilním provedení, tak v barvách Policie České republiky,“ řekla policejní mluvčí Marta Vlachová.

Snahou takových opakujících se akcí je ukázat na přetrvávající nekázeň řidičů. Řidiči za jízdy často sledují filmy, telefonují, píší zprávy nebo si čtou noviny či prohlíží mapu. Tím, že se plně nevěnují plně řízení, se zvyšuje riziko dopravních nehod. Taková akce se konala již v roce 2017 a 2018. Zkušenému oku policistů neujdou ani řidiči osobních aut. Z oken autobusu je totiž dobře vidět, co někteří za jízdy všechno zvládají.

„Policisté v autobusech s kamerou v ruce sledují oba směry jízdy a policejní hlídky, které projíždí také po dálnici, přes vysílačku informují o přestupci. Policejní hlídka hříšníka na bezpečném místě zastaví a přestupek vyřeší. Během akce policisté zjistili šedesát čtyři přestupků a na pokutách uložili 42 100 korun. Mezi nejčastější přestupek bylo telefonování za jízdy, a to v třiatřiceti případech. Dále se jednalo v sedmi případech o překročení nejvyšší povolené rychlosti a jízda bez platné dálniční známky a v osmi případech nebyl řidič připoután bezpečnostním pásem,“ dodala Vlachová.

V Olomouckém kraji se stalo k dnešnímu dni 984 dopravních nehod a zemřelo sedm osob, z toho se na dálnicích našeho kraje stalo 57 nehod, při kterých zemřela jedna osoba. V kraji za dva měsíce letošního roku havarovalo 104 nákladních aut. Dopravní akce se osvědčila, proto se do konce roku bude ještě několikrát opakovat.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto PČR

Kam dál?

Zloděj hrozil mladíkovi nožem, chtěl jeho telefon. Hrozí mu až deset...

úterý, 19. března 2019, 11:00

V ulici Komenského v Přerově minulý čtvrtek večer potkal jednadvacetiletý mladík muže, který ho požádal o půjčení mobilu.

Vnuk nadával své babičce, pak s ní cloumal dokud neupadla. Nebylo to...

úterý, 19. března 2019, 10:30

Třiaosmdesátiletá žena z Hanušovicka požádala v neděli večer o pomoc sousedy, protože ji slovně i fyzicky napadl její...

Řidič náklaďáku se během jízdy natáhl pro dokumenty. Kvůli chvilce...

úterý, 19. března 2019, 10:00

Včera před sedmou hodinou ráno došlo k havárii nákladního auta. To sjelo do příkopu kvůli chvilkové nepozornosti řidiče.

Olomoučtí vědci vyvinuli protinádorové sloučeniny s tantalem. Mohly...

úterý, 19. března 2019, 07:30

Výrazně zlepšit léčbu nádorových onemocnění by v budoucnu mohly látky s obsahem tantalu, které vyvinuli vědci z...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie stíhá pět fanoušků Jablonce. V kuklách po derby napadli příznivce Slovanu

Liberečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání pěti fanoušků jabloneckého fotbalového klubu. Viní je z napadení skupinky příznivců libereckého Slovanu, ke kterému došlo po derby. Pětici za výtržnictví hrozí dva roky vězení.

VoteWatch: Čeští europoslanci patřili mezi ty s větším vlivem

Čeští europoslanci se v nyní končícím složení europarlamentu neztratili. Nezávislý bruselský server VoteWatch.eu, který dlouhodobě sleduje a analyzuje evropské politické dění, dnes zveřejnil svůj pohled na práci končícího europarlamentu. Kromě jiného z něj vyplývá, že při zohlednění velikosti země byli čeští europoslanci druhou nejvlivnější skupinou po Belgičanech a před Finy.

Den s kapucínem: Lidi dneska nemá kdo poslouchat. Osobní vztahy jsou nejdůležitější

Den strávený s bratrem Radkem Navrátilem, který je kapucínem v olomouckém klášteře na Dolním náměstí, přinesl jednak zjištění, co vlastně kapucín celý den dělá, ale také jsme hodně otevřeně mluvili. Řeč byla o reakcích blízkých při oznámení odchodu do kláštera, o vzrůstající agresivitě společnosti, o homosexualitě a masturbaci, ale i o důležitosti osobního vztahu.