Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Centrum Hranic nebude od pátku průjezdné. Účelem je zklidnit dopravu v městské památkové zóně

 
středa, 20. března 2019, 12:00

Centrum Hranic na Přerovsku nebude od pátku 19. dubna průjezdné pro automobily. Dopravní opatření, které už schválila městská rada, má zklidnit dopravu v městské památkové zóně a přispět k plánovanému oživení historického centra.

Sdělil mluvčí hranické radnice Petr Bakovský. „Ke zklidnění dopravy v centru rada přistupuje z důvodu naprosto neúnosného dopravního zatížení této nejhodnotnější části města a ve snaze vrátit sem život," uvedl Bakovský. Z údajů městské policie vyplývá, že například 25. února touto částí centra Hranic projelo za jeden den 3420 automobilů. „Řada z nich přitom centrem jenom projela, aniž by zde zastavila. Nejvíce o víkendech, kdy se jednalo o 62 procent vozidel," upozornil Bakovský.

Vjezd do centra Hranic je přitom už řadu let opatřen dopravní značkou zakazující průjezd. „Porušení tohoto zákazu však není postižitelné. Stačí, aby řidič argumentoval třeba tím, že jel na schůzku, která byla na poslední chvíli zrušena," řekl Bakovský. Nové dopravní opatření spočívá v tom, že výjezd z centra již nebude umožněn Jiráskovou ulicí s vyústěním u Zámeckého hotelu. „Po Masarykovo náměstí zůstává dosavadní dopravní řešení nezměněno. Z něho je možno pokračovat ulicí Janáčkovou na Pernštejnské náměstí, z něhož je výjezd veden ulicí Zámeckou zpět na Masarykovo náměstí," dodal Bakovský.

Výjezd z Pernštejnského náměstí do Jiráskovy ulice kolem Zámeckého hotelu bude povolen cyklistům, hasičům, policii, záchranné službě, zásobování, vozidlům MHD a na povolení městské policie. „Po třech měsících od zavedení bude toto opatření vyhodnoceno a v případě potřeby dále upraveno," uvedl Bakovský. Dopravní opatření je součástí připravovaných aktivit zaměřených na oživení centra Hranic.

„Patří mezi ně například nový vstup do zámku od Zámeckého hotelu středem plánovaného parčíku, úprava proluky kolem synagogy, zavedení pravidelných trhů na Masarykově náměstí, možnost posezení s občerstvením na vnitřní straně náměstí a častější konání kulturních a společenských akcí na náměstí," řekl Bakovský. Město zároveň uvažuje o zřízení dalšího záchytného parkoviště s kapacitou zhruba 35 míst v Komenského ulici v blízkosti hotelu Centrum.

Napsal(a) ČTK | Foto Google Maps

Kam dál?

Soutěž Přerov jede na kole má místní motivovat k tomu, aby šetřili...

středa, 20. března 2019, 07:30

S přicházejícím jarem přichází i výzva přerovské radnice, aby lidé nechali svá auta v garážích a přepravovali se za prací či do...

Od plamene k elektřině. Olomoučan vystavuje sbírku historických...

úterý, 19. března 2019, 22:00

Od pondělí 18. března je v Turistickém informačním centru v Litovli zpřístupněna nová výstava. Tentokrát uvidíte sbírku...

Spokojenost se zimní sezonou je v Jeseníkách, ale i na Olomoucku

úterý, 19. března 2019, 21:00

Jako vydařenou hodnotí končící zimní sezonu provozovatelé lyžařských areálů v Olomouckém kraji. První vleky byly v Jeseníkách...

Zloděj se vloupal do bývalého zemědělského družstva. Z místa ukradl...

úterý, 19. března 2019, 16:30

V noci ze 17. na 18. března tohoto roku vnikl dosud neznámý zloděj do nezajištěného objektu bývalého zemědělského družstva v obci...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie stíhá pět fanoušků Jablonce. V kuklách po derby napadli příznivce Slovanu

Liberečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání pěti fanoušků jabloneckého fotbalového klubu. Viní je z napadení skupinky příznivců libereckého Slovanu, ke kterému došlo po derby. Pětici za výtržnictví hrozí dva roky vězení.

VoteWatch: Čeští europoslanci patřili mezi ty s větším vlivem

Čeští europoslanci se v nyní končícím složení europarlamentu neztratili. Nezávislý bruselský server VoteWatch.eu, který dlouhodobě sleduje a analyzuje evropské politické dění, dnes zveřejnil svůj pohled na práci končícího europarlamentu. Kromě jiného z něj vyplývá, že při zohlednění velikosti země byli čeští europoslanci druhou nejvlivnější skupinou po Belgičanech a před Finy.

Den s kapucínem: Lidi dneska nemá kdo poslouchat. Osobní vztahy jsou nejdůležitější

Den strávený s bratrem Radkem Navrátilem, který je kapucínem v olomouckém klášteře na Dolním náměstí, přinesl jednak zjištění, co vlastně kapucín celý den dělá, ale také jsme hodně otevřeně mluvili. Řeč byla o reakcích blízkých při oznámení odchodu do kláštera, o vzrůstající agresivitě společnosti, o homosexualitě a masturbaci, ale i o důležitosti osobního vztahu.