Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Regionální kolo soutěže Zlatý erb letos vyhrála Mohelnice a Lipová. Mají nejlepší web

 
středa, 20. března 2019, 22:00

V regionálním kole soutěže webových stránek a elektronických služeb Zlatý erb letos v Olomouckém kraji zvítězily Mohelnice na Šumpersku a obec Lipová-lázně na Jesenicku.

Cenu za nejlepší elektronickou službu získal Šumperk. Výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb dnes vyhlásilo olomoucké hejtmanství. Krajští vítězové postoupili do celostátního kola soutěže.

„Je to veliké překvapení," komentoval dnes prvenství informatik Michal Havlíček z mohelnické radnice, který má provoz internetových stránek na starost. Městský web denně navštíví v průměru tisícovka uživatelů internetu. Internetové stránky Mohelnice obsahují povinné informace a také například zajímavé interaktivní prvky, jako jsou záběry kvalitní webkamery na centrum města či aplikace umožňující nahlášení různých poruch.

Aplikace je využívána. Nahlášeno je zhruba sto závad," řekl. Také starosta Lipové-lázně Lubomír Žmolík podotkl, že webové stránky této jesenické obce nezahrnují pouze informace z dění v obecní samosprávě, ale například i náhodné fotografie z okolí, interaktivní mapu a virtuální prohlídku pěších turistických tras. V kategorii Smart city a nejlepší elektronická služba letos v Olomouckém kraji obsadilo první místo město Šumperk za aplikaci zaměřenou na nabídku sociálních služeb.

Soutěž Zlatý erb má letos 21. ročník, krajské kolo bylo uspořádáno počtrnácté. Loni v regionálním kole soutěže Zlatý erb v Olomouckém kraji zvítězily Prostějov a obec Střeň na Olomoucku. Cenu za nejlepší elektronickou službu získal Lutín na Olomoucku. Na celostátní úrovni se soutěž koná od roku 1999. Jejím cílem je podpořit rozvoj internetových služeb ve městech a obcích. Celostátní výsledky soutěže budou vyhlášeny začátkem dubna na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové.
 

Webová aplikace podle starosty Šumperku Tomáše Spurného lidem usnadňuje orientaci v nabídce sociálních služeb, která je v Šumperku velmi pestrá. Po zadání základních parametrů požadavku program nabídne instituci, která dané sociální služby nabízí. „Aplikace funguje od roku 2014 a má velkou návštěvnost," řekl Spurný.

Podle hejtmana Ladislava Oklešťka (ANO) jsou webové stránky měst a obcí důležitým zdrojem informací pro občany. Důležité je správné uspořádání internetových stránek, díky kterému lze požadovaná data snadno nalézt. „Weby jsou skvělé. Jejich přínos vidím v hlavně v tom, že dokonale informují občany. Aplikace nám pak ukazují, že tam mohou lidé získat například přehled o poplatcích, mají tam obecní hlášení i termíny akcí či webové kamery," řekl Okleštěk.

O výsledku regionálního kola soutěže Zlatý erb, do kterého se letos přihlásilo 18 měst a obcí z Olomouckého kraje, rozhodovala porota. Webové stránky posuzovala z pohledu grafického zpracování, obsahu povinně zveřejňovaných informací i přehlednosti a přístupnosti pro handicapované.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

FOTO: Protidrogový vlak přijíždí na Hanou. V Olomouci zastaví 5. dubna

středa, 20. března 2019, 20:30

Takzvaný protidrogový vlak v Prostějově zastaví v železniční stanici hlavního nádraží ve čtvrtek 4. dubna 2019. V Olomouci pak o...

Dvojice mužů nechtěla zaplatit taxikáři za odvoz. Peněz se řidič...

středa, 20. března 2019, 19:00

Na Městskou policii Olomouc se dnes kolem třetí hodiny ranní obrátil řidič taxi.

Na Dlouhých stráních oslaví v pátek Světový den vody, na netradiční...

středa, 20. března 2019, 18:00

Na vodní přečerpávací elektrárně Dlouhé stráně letos proběhla historicky první oslava Světového dne vody. Žáci Základní školy...

V Divadle na Šantovce budou probíhat degustace vín. Sklenku s vaším...

středa, 20. března 2019, 17:00

Co byste řekli tomu, kdybyste si mohli vychutnat divadelní představení nad sklenkou dobrého vína? Takovou novinku teď nabízí...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Hledej sysla! Do mapování ohroženého hlodavce se může zapojit i veřejnost

Zima je ta tam a s ní i zimní spánek živočichů, včetně sysla obecného. V tomto období se tak odborníkům nabízí ideální čas pro mapování tohoto kriticky ohroženého druhu. Do toho se navíc může zapojit i široká veřejnost.

RECENZE: To nejlepší nakonec. Avengers: Endgame několikrát právem roztleskali plný sál diváků

Čtvrtek 25. května byl hodně dlouho nejočekávanějším dnem všech komiksových fanoušků a nadšenců do superhrdinů. A dočkali se. Právě dnes totiž do kina míří poslední Avengers s podtitulem Endgame. A je opravdu o co stát.

Čína slibuje větší transparentnost ohledně nové Hedvábné stezky

Čínský prezident Si Ťin-pching v reakci na mezinárodní kritiku přislíbil více transparentnosti projektu takzvané nové Hedvábné stezky. Na začátek dvoudenního summitu věnovaného čínským plánům zlepšit dopravní spojení mezi Asií, Evropou a Afrikou dnes také vyzdvihl důležitost ochrany životního prostředí a boje proti korupci.