Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Podmínky jsou stále dobré, zájem o lyžování však slábne. Zimní sezóna pomalu končí

 
pátek, 22. března 2019, 22:00

Lyžařská sezona v Olomouckém kraji končí a v provozu už zůstávají pouze vleky v Jeseníkách, kde lze vyrazit i na běžky. V nižších polohách Olomouckého kraje se kvůli oteplení a výraznému úbytku sněhu nelyžuje. Poslední sjezdovky nedaleko Olomouce byly uzavřeny na začátku tohoto týdne.

Svahy v Jeseníkách navzdory oteplení stále pokrývá několik desítek centimetrů sněhu. Na Ovčárně pod horou Praděd je v průměru až 190 centimetrů. Podle dispečera Horské služby Jeseníky je na horách v provozu většina velkých lyžařských areálů, některé už ale s omezením.

Dobré podmínky pro lyžování jsou hlavně ve vyšších polohách Jeseníků, kde ještě denní teploty nestoupají výrazně nad nulu. „Návštěvnost je ale minimální," podotkl dispečer horské služby.

Zřejmě poslední lyžařský víkend bude tento týden v Branné na Šumpersku. „Zájem o lyžování je už velmi slabý a sněhu také moc není," řekl dnes provozovatel areálu Rostislav Procházka. Vysoké denní teploty se podle něj negativně podepsaly na kvalitě sněhu.

Lyžuje se také na Červenohorském sedle na pomezí Jesenicka a Šumperska. „Podmínky jsou stále velmi dobré a svahy upravené," uvedli provozovatelé areálu. Dostatek sněhu je na všech tamních sjezdovkách.

V provozu jsou vleky i v Karlově. „Ve Ski Aréně Karlov se bude lyžovat do 31. března. Nicméně už s omezeními, kdy nebudou v provozu všechny sjezdovky. Na sjezdovkách však stále leží více než 50 centimetrů sněhu," řekl Jaroslav Lukeš ze Ski Arény Karlov v Karlově pod Pradědem.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Zaměstnance Muzea umění Olomouc, kteří požadují rezignaci Antonína...

pátek, 22. března 2019, 19:30

Miroslav Krobot a Dagmar Pecková podpořili zaměstnance Muzea umění Olomouc, kteří požadují v otevřeném dopise odvolání ministra...

RECENZE: Pokud jste single, zajděte do kina na LOVEní. Určitě se...

pátek, 22. března 2019, 19:00

Jaké to je být po sedmi letech vztahu zase single? To vám prozradí nová česká komedie LOVEní.

VÍKEND PODLE DRBNY: Vraťte se do dětství s Alenkou v říši divů,...

pátek, 22. března 2019, 18:00

V sobotu končí festival Jeden svět a při této příležitosti máte možnost navštívit promítání posledního snímku. Děti můžete vzít...

Vlnu a přízi na pletené chobotničky pro děti sbírá Nemocnice Přerov....

pátek, 22. března 2019, 17:00

Na první pohled obyčejná hračka, ve skutečnosti velký pomocník v oblasti léčby a zlepšování fyzického i psychického stavu. O čem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.