Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V sobotu v Olomouci odstartuje turistická sezóna. Nabídne nové turistické trasy, mobilní aplikaci i tradiční akce

 
úterý, 2. dubna 2019, 12:00

V Olomouci startuje turistická sezóna a nabídne nové prohlídky, tradiční akce, ale i možnost prohlédnout si památky přes mobilní aplikaci. Turistická sezóna bude letos zahájena v sobotu 6. dubna.

Cestovatelé budou moci navštívit veletrh Tourism Expo, který tou dobou bude probíhat na výstavišti Flora. Bohatý program čeká na návštěvníky před pavilonem A. Bude možnost ochutnat regionální potraviny, zajít na tématickou prohlídku nebo se dozvědět něco víc o turistických zajímavostech.

Musíme stavět na tom, co se osvědčilo, ale zároveň reflektovat nové trendy v cestovním ruchu a přicházet s moderními formáty turistické propagace. Olomouc má lákat, bavit a těžit co nejvíc ze svého potenciálu,“ říká náměstkyně primátora pro oblast cestovního ruchu Markéta Záleská.

Jedna z novinek bude otevření freskového sálu v ZŠ Komenium. Další prohlídkový okruh bude ve spolupráci s Arcidiecézním muzeem připraven pod názvem Za Zlatým sluncem Moravy. Na území města bude dokonce vyznačena Svatojakubská cesta, která navazuje na síť poutních tras vedoucích do Santiaga de Compostela. Průvodcovské služby v kostelech budou zajištěny od konce dubna do konce září.

Na sezónu budou připraveny aktualizované cyklomapy s tipy na výlety po okolí. Jako novinka pro cyklisty bude Arcibiskupská cyklostezka Olomouc-Kroměříž. Bohužel kvůli opravě radniční věže nebudou probíhat její prohlídky. Nicméně prohlídky Olomouc v kostce, kterých se můžete zúčastnit od června do září, nabídnou výklad o domovních znameních a významných osobnostech města.

Vznikla nová aplikace Panorama Olomouc, která umožní těm, kteří se nedostanou na radniční věž, podívat se na město a jeho památky mobilním telefonem. Ke každému objektu bude popis, fotka a kontakt s možností navigace k cíli. Aplikace bude pro iOS a Android zařížení, a to v angličtině, češtině, němčině. Chystá se i redesign webových turistických stránek.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Facebook Výstaviště Flora Olomouc a.s.

Kam dál?

Opilý cyklista naboural do Renaultu. Z místa nehody se pokusil ujet

úterý, 2. dubna 2019, 11:00

Včera po osmé hodině večer se stala dopravní nehoda v Prostějově. Sedmadvacetiletý cyklista jel Okružní ulicí od okružní...

Senior zapomněl, kde zaparkoval své auto. V hledání mu pomohla policie

úterý, 2. dubna 2019, 10:30

Včera po půl šesté večer se na operační středisko Městské policie Olomouc obrátili policisté ze státní policie kvůli spolupráci...

Řidič zapomněl zabrzdit auto, to se samo rozjelo a nabouralo další...

úterý, 2. dubna 2019, 10:00

Dnes po druhé hodině ranní vyjížděli policisté do obce Přestavlky k nahlášené dopravní nehodě.

FOTO: Už dnes se veřejnosti otevírá olomoucký Zdíkův palác

úterý, 2. dubna 2019, 08:29

Dnes se veřejnosti otevírá jedna z nejvýznamnějších románských památek v Evropě – olomoucký Zdíkův palác. Tento palác byl...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil jízdenky na celý vlak, a to jen proto, aby je hned následující den zkusil vrátit. To vše udělal kvůli tomu, aby na sociálních sítích předvedl, jak byrokraticky se státní dráhy chovají k cestujícím. A železnice se nechala vyprovokovat, napsal polský list Gazeta Wyborcza.

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

Chceš vidět, jak budeš vypadat za 40 let? Na. “Tyjo, celý můj tata. Neskutečný, to musí vidět ostatní!!”