Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Opilý cyklista jedoucí po chodníku chtěl sjet na silnici, narazil však do auta a pokusil se ujet

 
pondělí, 22. dubna 2019, 19:00

V ulici Durychova v Přerově došlo v pátek kolem jednadvacáté hodiny k dopravní nehodě.

Čtyřicetiletý cyklista jel po chodníku v ulici 9. května, směrem k ulici Durychova. Při vjíždění z chodníku na silnici však přední částí kola narazil do pravé zadní části auta značky Suzuki. Řidič auta měl v úmyslu odbočit z uvedené ulice vpravo. Po srážce cyklista začal ujíždět k zahrádkářské kolonii v ulici Gen. Štefánika. Tam ho řidič auta dostihl.

„Přivolaní policisté provedli u obou účastníků nehody orientační dechové zkoušky. U řidiče osobního vozidla byla negativní, zato u cyklisty policisté naměřili 2,25 promile alkoholu v dechu. Cyklista s naměřenými hodnotami souhlasil a k požití alkoholu před jízdou se přiznal. Další jízdu mu policisté zakázali. Při nehodě nedošlo ke zranění osob. Celková hmotná škoda je v tuto chvíli odhadována na deset tisíc korun. Přesné příčiny nehody a její okolnosti jsou nadále v šetření,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

Mrskání pomlázkou na Velikonoční pondělí má přinést zdraví a jarní...

pondělí, 22. dubna 2019, 16:00

Velikonoční pondělí patří podle tradic chlapcům a dívkám, mládenci ráno a dopoledne čekají na děvčata, koledují a vyšlehávají je....

Lázně ve Velkých Losinách opraví dům Brněnka. Budou tam byty

neděle, 21. dubna 2019, 20:00

Majitel Termálních lázní ve Velkých Losinách na Šumpersku zahájil rekonstrukci lázeňského domu Brněnka, ve kterém vznikne devět...

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

neděle, 21. dubna 2019, 13:00

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato...

Do Plumlova se slétnou čarodějnice. Zahrají Horkýže slíže a na děti i...

neděle, 21. dubna 2019, 10:00

V úterý 30. dubna se do plumlovského kempu Žralok slétnou čarodějnice. Tuto tradiční akci pořádá Spolek Plumlovských nadšenců.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.