Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Loď Kordulka už je na Bečvě, její kapitán chystá pro tuto sezónu novinky

 
sobota, 8. června 2019, 09:46

Začíná druhá lodní sezona na přerovské řece Bečvě, kam se přemístila jedna z olomouckých výletních lodí. Kordulkou, která zdejší řeku brázdí, se loni v létě svezlo několik set lidí. Plavby, které startují dneškem, bude i letos doprovázet výklad kapitána o historii města, ale i zdejší přírodě a průmyslu. Letošní sezonu obohatí řada novinek, řekl provozovatel vyhlídkových lodí Šimon Pelikán.

„Loňská sezona byla první, kdy jsme chtěli oživit řeku Bečvu a celkově nábřeží v Přerově. Záměrem bylo také poukázat na historii města, přírodní i průmyslovou část. To, co jsme očekávali, že to bude pro lidi atraktivní a budou mít zájem, se potvrdilo. Přišly stovky návštěvníků a sezonu hodnotíme jako pozitivní," uvedl Pelikán.

Důvodem loňského stěhování výletní lodě z Olomouce do Přerova jsou rozsáhlá protipovodňová opatření, které se nyní budují na řece Moravě v Olomouci, kde tak zůstává pro výletníky jako jediná loď Marie Terezie. V Přerově počítají provozovatelé s více sezonami, tu letošní hodlají oživit dalšími novinkami. „Letos chystáme koncept, který funguje v Olomouci ... Jde o nabídku pro školní výlety, degustační soukromé plavby a kulturní akce, které chceme dělat na nábřeží Bečvy," doplnil provozovatel. Chybět nebudou tradiční rodinné, firemní a rozlučkové plavby.

Přerovské přístaviště se nachází u Centra Mlýn na pravém rohu Bečvy hned naproti historických hradeb. Výletní loď Kordulka pojme 12 cestujících. Dříve několik let brázdila řeku Moravu, předloni k ní přibyla mladší sestra Marie Terezie se stejnou kapacitou. Plavit se po řece Bečvě na palubě Kordulky se budou moci návštěvníci ode dneška do poloviny října v režimu stejném jako loni, tedy ve všední dny úterý až pátek v odpoledních hodinách. O víkendu bude loď jezdit po celý den. V letních měsících se plavby uskuteční v případě zájmu také dopoledne, dodal Pelikán. Rezervace je možná na stránkách www.plavbyprerov.cz.

Napsal(a) ČTK

Kam dál?

Na náměstí v Hranicích bude socha Masaryka na koni

pátek, 7. června 2019, 15:00

Školní náměstí v Hranicích na Přerovsku by měla zdobit socha Tomáše Garrigua Masaryka na koni. Jezdeckou figuru autorů Ladislava...

Konec RoundUpu v Olomouci? Může jej nahradit horkovzdušná plečka

pátek, 7. června 2019, 15:00

Komise Životního prostředí se zabývala otevřeným dopisem k problematice využívání přípravku RoundUp v Olomouci. Dopis...

Vodopád v Bezručových sadech bude obnoven. Funkční by měl být příští...

pátek, 7. června 2019, 07:30

V Bezručových sadech byl před desítkami let umělý vodopád. Bohužel je již dlouho nefunkční. Dočkáme se jeho obnovy?

FOTO: Poslední kozorožec, který utekl z olomoucké zoo při vichřici,...

čtvrtek, 6. června 2019, 19:30

Vichřice Eberhard s sebou v olomoucké zoo nebrala jen stromy, ale ničila i výběhy zvířat. V jejím důsledku zahradu opustili i tři...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Odbory a nemocnice: Stát dluží nemocnicím stovky milionů

Stát prostřednictvím zdravotních pojišťoven dluží podle zdravotnických odborů, asociace nemocnic a dalších organizací nemocnicím za poskytnutou péči stovky milionů korun. Zástupci devíti organizací vyzvali premiéra Andreje Babiše (ANO), aby problém s nedostatečným financováním nemocnic řešil. Už na konci června žádali, aby byly k narovnání situace využity rezervy z účtů zdravotních pojišťoven. O výzvě dnes informovali v tiskové zprávě. Premiér i ministerstvo zdravotnictví označili jejich vyjádření za poplašnou zprávu, do zdravotnictví jdou podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) v posledních letech rekordně vysoké částky.

Ústavní žalobu na Zemana projedná Senát ve středu odpoledne

Návrh ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana projedná Senát zřejmě ve středu v podvečer. Rozhodl o tom dnes organizační výbor horní komory, která to oznámila na svém twitterovém účtu. Potvrdil to také senátor Václav Láska (Senátor 21), který žalobu připravil.

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31 stupňů Celsia, od středy může být až 35 stupňů. Výstraha meteorologů platí od dnešních 13:00.