Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO/VIDEO: Hasiče v kraji v pátek navštívily na stanicích tisíce dětí a rodičů

 
sobota, 14. září 2019, 19:30

Tisíce dětí a rodičů využily v pátek 13. září možnost navštívit v rámci dne otevřených dveří požární stanice v Olomouckém kraji.

Školáci si tak mohli sednout do cisterny, prohlédnout si nejmodernější zásahové vybavení a nakouknout do zákulisí hasičské práce při komentovaných ukázkách hašení či výškové techniky. Děti si zkusily hasit našimi proudnicemi a hadicemi, projely se na lanové dráze nebo potrénovaly na TFA dráze. Zábavnou formou se jim také snažili pracovníci oddělení prevence předat základní principy protipožární bezpečnosti.

V odpoledních hodinách a vpodvečer vyjely cisterny po celém kraji zkontrolovat průjezdnost ulic a hasiči na špatně zaparkovaná auta umísťovali informativní letáky s radami, jak správně parkovat, aby vozidla nebránila v průjezdu hasičské techniky. Správným parkováním totiž můžete zachránit život!

A proč zrovna v pátek třináctého? Protože již řadu let patří neodmyslitelně k hasičům. Naším cílem je pořádáním této a dalších preventivně-výchovných akcí přispět ke zlomení pověry, která je s tímto datem spojená. Každý rok proto vyhlašuje Česká asociace hasičských důstojníků Den požární bezpečnosti na pátek třináctého, letos připadl na září.

Tisková zpráva

Kam dál?

Od pátku platí zvýšená bezpečnost pro placení platebními kartami. Co...

sobota, 14. září 2019, 18:00

Od pátku vstupuje v platnost nová evropská směrnice zvyšující bezpečnost bezkontaktních a internetových plateb. Česká národní...

U hřbitova v Šumperku už nesmí parkovat kamiony

sobota, 14. září 2019, 11:02

Nákladní automobily už nesmí parkovat u hřbitova v Šumperku, kde k nelibosti jeho návštěvníků zabíraly místo osobním automobilům....

Čtvrtý ročník Extrem food festivalu v Olomouci přinese exotickou...

sobota, 14. září 2019, 10:00

V sobotu 21. září proběhne v letním kině v Olomouci čtvrtý ročník Extrem food a travel festivalu. Festival nabídne netradiční...

Primátoři Olomouckého kraje vyrazí na společnou cyklojízdu do Dubu...

pátek, 13. září 2019, 21:00

Na společnou cyklojízdu s primátory Olomouce a Prostějova vyrazí v sobotu 21. září také první muž přerovské radnice Petr...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.