Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Některé školy v kraji skončí školní rok o týden dříve

 
sobota, 16. června 2018, 16:00

S předstihem museli letos uzavírat známky školáci z přerovské Základní školy Komenského v Předmostí. Do lavic totiž usednou naposledy příští týden v pátek, poté už jim začnou prázdniny. Důvodem jsou stavební práce na jejich škole, kvůli kterým se musí budova uzavřít dříve, aby přes léto stavebníci vše stihli. Nejsou přitom jediní. Podobnou výhodu mají v Přerově i školáci ze ZŠ Trávník, děti z olomouckých Pavloviček, na Základní škole Jana Železného v Prostějově i na škole Boženy Němcové v Zábřehu.

V Přerově museli ředitelé obou škol udělit pětidenní ředitelské volno. „Kvůli stavebním úpravám budeme muset ukončit vyučování už 22. června, protože 25. června sem najede těžká stavební technika. Modernizovat se u nás bude sedm odborných učeben, na školním dvoře se bude také budovat učební altán. Ředitelské volno jsme dali kvůli bezpečnosti dětí," řekla ředitelka Základní školy Komenského v Předmostí Věra Václavíčková.

Děti tak dostanou vysvědčení už příští týden v pátek v poslední hodině, některé ho převezmou netradičně po příjezdu ze školy v přírodě. Podle ředitelky bude pro žáky po dobu ředitelského volna zajištěn provoz školních družin. „Chtěli jsme vyjít vstříc rodičům, do družiny tak mohou i děti, které ji běžně nenavštěvují," doplnila ředitelka školy. Pětidenní volno budou mít i na ZŠ Trávník. „Školu na Trávníku čeká rekonstrukce rozvodů," uvedla mluvčí přerovská radnice Lenka Chalupová.

Delší o pět dní budou mít prázdniny také děti ze Základní školy Gorkého v Pavlovičkách, a to kvůli zahájení rekonstrukce toalet. Děti ze Základní a mateřské školy Jana Železného v Prostějově ukončí vyučování příští pátek kvůli nadstavbě pavilonu, řekla mluvčí prostějovské radnice.

O tři dny si prodlouží prázdniny děti ze Základní školy Boženy Němcové v Zábřehu na Šumpersku, vysvědčení tam dostanou v úterý 26. června. Sedm pavilonů školy totiž čeká rozsáhlý projekt zaměřený na snížení energetické náročnosti školy za téměř 53 milionů korun. „Město si od investice slibuje vedle úspor energie také zkvalitnění prostředí pro děti či zlepšení vzhledu budovy," řekla mluvčí radnice Lucie Mahdalová. Projekt, který je rozložen do tří let, řeší také větrání všech učeben.

Naproti tomu v Jeseníku ani v Šumperku žádné ze základních škol vyučování dřív nekončí a ve školních lavicích tak budou muset vydržet školáci až do pátku 29. června. Stavební práce, které se tam plánují, by se totiž měly stihnout přes období letních prázdnin.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

FOTO: Nejlepší policisté byli oceněni na Dni Policie České republiky

sobota, 16. června 2018, 13:00

V pátek 15. června si policisté i veřejnost připomněli slavnostním nástupem na nám. T.G. Masaryka v Přerově 27. výročí vzniku...

Krajskou vesnicí roku je Šumvald

pátek, 15. června 2018, 19:30

Titul Vesnice roku letos v Olomouckém kraji získal Šumvald na Olomoucku. Druhou pozici obsadil Bělotín na Přerovsku a třetí...

FOTO: Internetové vtípky na prezidentovo veřejné pálení trenýrek

pátek, 15. června 2018, 15:00

Desítky novinářů dnes odpoledne netrpělivě vyhlížely prezidenta republiky Miloše Zemana netradičně v zahradách pražského hradu....

Restaurace Potrefená Husa je zpátky v Olomouci, otevře se na Horním...

pátek, 15. června 2018, 12:30

Restaurace Potrefená Husa, jejíž provoz byl ukončen v Opletalově ulici v centru Olomouce 20. února roku 2016, zanedlouho znovu v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky projektu Zikmund100 se projeli po stopách slavných cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky a nafotili svět šedesát let poté. Jak vůbec nápad vznikl, a jaké bylo stát po cestě před samotným Miroslavem Zikmundem? I o tom se rozpovídal jeden z aktérů Tomáš Vaňourek.

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh do stavu, kterého se všichni obávali. Vynucené snížení produkce ropy o 5,7 milionu barelů denně, což odpovídá asi polovině saúdskoarabské denní těžby, je nebezpečnou situací, ve které se podle agentury Bloomberg ukáže, jak citlivý ropný trh ve skutečnosti je.

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

Leteckých incidentů v Česku přibývá, loni bylo nahlášeno 91 nehod, což je meziročně o 19 více. O život přišlo 11 lidí. Žádná z nehod se netýkala velkých letadel obchodních společností. Vyplývá to ze zprávy o činnosti Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN), se kterou se v pondělí seznámí vláda.