Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Některé školy v kraji skončí školní rok o týden dříve

 
sobota, 16. června 2018, 16:00

S předstihem museli letos uzavírat známky školáci z přerovské Základní školy Komenského v Předmostí. Do lavic totiž usednou naposledy příští týden v pátek, poté už jim začnou prázdniny. Důvodem jsou stavební práce na jejich škole, kvůli kterým se musí budova uzavřít dříve, aby přes léto stavebníci vše stihli. Nejsou přitom jediní. Podobnou výhodu mají v Přerově i školáci ze ZŠ Trávník, děti z olomouckých Pavloviček, na Základní škole Jana Železného v Prostějově i na škole Boženy Němcové v Zábřehu.

V Přerově museli ředitelé obou škol udělit pětidenní ředitelské volno. „Kvůli stavebním úpravám budeme muset ukončit vyučování už 22. června, protože 25. června sem najede těžká stavební technika. Modernizovat se u nás bude sedm odborných učeben, na školním dvoře se bude také budovat učební altán. Ředitelské volno jsme dali kvůli bezpečnosti dětí," řekla ředitelka Základní školy Komenského v Předmostí Věra Václavíčková.

Děti tak dostanou vysvědčení už příští týden v pátek v poslední hodině, některé ho převezmou netradičně po příjezdu ze školy v přírodě. Podle ředitelky bude pro žáky po dobu ředitelského volna zajištěn provoz školních družin. „Chtěli jsme vyjít vstříc rodičům, do družiny tak mohou i děti, které ji běžně nenavštěvují," doplnila ředitelka školy. Pětidenní volno budou mít i na ZŠ Trávník. „Školu na Trávníku čeká rekonstrukce rozvodů," uvedla mluvčí přerovská radnice Lenka Chalupová.

Delší o pět dní budou mít prázdniny také děti ze Základní školy Gorkého v Pavlovičkách, a to kvůli zahájení rekonstrukce toalet. Děti ze Základní a mateřské školy Jana Železného v Prostějově ukončí vyučování příští pátek kvůli nadstavbě pavilonu, řekla mluvčí prostějovské radnice.

O tři dny si prodlouží prázdniny děti ze Základní školy Boženy Němcové v Zábřehu na Šumpersku, vysvědčení tam dostanou v úterý 26. června. Sedm pavilonů školy totiž čeká rozsáhlý projekt zaměřený na snížení energetické náročnosti školy za téměř 53 milionů korun. „Město si od investice slibuje vedle úspor energie také zkvalitnění prostředí pro děti či zlepšení vzhledu budovy," řekla mluvčí radnice Lucie Mahdalová. Projekt, který je rozložen do tří let, řeší také větrání všech učeben.

Naproti tomu v Jeseníku ani v Šumperku žádné ze základních škol vyučování dřív nekončí a ve školních lavicích tak budou muset vydržet školáci až do pátku 29. června. Stavební práce, které se tam plánují, by se totiž měly stihnout přes období letních prázdnin.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

FOTO: Nejlepší policisté byli oceněni na Dni Policie České republiky

sobota, 16. června 2018, 13:00

V pátek 15. června si policisté i veřejnost připomněli slavnostním nástupem na nám. T.G. Masaryka v Přerově 27. výročí vzniku...

Krajskou vesnicí roku je Šumvald

pátek, 15. června 2018, 19:30

Titul Vesnice roku letos v Olomouckém kraji získal Šumvald na Olomoucku. Druhou pozici obsadil Bělotín na Přerovsku a třetí...

U Olšan u Prostějova bude ze soboty na neděli uzavřena dálnice D46....

pátek, 15. června 2018, 18:00

Čtyřkilometrový úsek dálnice D46 na Prostějovsku bude v noci ze soboty na neděli uzavřen. Důvodem je bourání nadjezdu, což je...

FOTO: Internetové vtípky na prezidentovo veřejné pálení trenýrek

pátek, 15. června 2018, 15:00

Desítky novinářů dnes odpoledne netrpělivě vyhlížely prezidenta republiky Miloše Zemana netradičně v zahradách pražského hradu....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ozzy Osbourne ruší ze zdravotních důvodů další koncerty

Legendární Ozzy Osbourne byl nucen odložit další část svého rozlučkového turné No More Tours 2. Zpěvákův management oznámil, že se ruší koncerty v Austrálii, Novém Zélandu a Japonsku. Děje se tak ze zdravotních důvodů. Už dříve byla zrušena i evropská část šňůry.

Pokud Petříček nebude místopředsedou ČSSD, zváží odchod z vlády

Pokud březnový sjezd ČSSD nezvolí ministra zahraničí Tomáše Petříčka místopředsedou strany, zváží setrvání ve vládní funkci. Neúspěch na sjezdu by vnímal jako signál, že jeho politika nemá ve straně dostatečnou podporu. Na sjezdu chce prosazovat moderní levicovou politiku, v případě zvolení místopředsedou by pak chtěl ve vládě razantněji prosazovat priority ČSSD vůči hnutí ANO.

Z představenstva Seznamu odchází jeho majitel Ivo Lukačovič

Majitel tuzemské internetové jedničky Seznam.cz Ivo Lukačovič opouští pozici předsedy představenstva společnosti a nadále nebude ani jeho členem. Lukačovič se bude věnovat svým globálním projektům, zejména aplikaci pro předpověď počasí Windy.com, a nadále zůstává jediným majitelem Seznamu. Firma to uvedla na svém blogu.