Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Turistické značení zničil kůrovec, kraj dá na obnovu značek 780 tisíc korun

 
pátek, 13. července 2018, 19:08

Olomoucký kraj letos zvýšil dotace na obnovu značení turistických tras v regionu, které na mnoha místech vzalo za své kvůli těžbě stromů napadených kůrovcem. Celkem 780 tisíc korun poslouží na obnovu značení turistických tras například v okolí Olomouce nebo v Jeseníkách, řekl hejtman Ladislav Okleštěk (ANO). Mimořádnou dotaci použije Klub českých turistů na rekonstrukci zhruba 150 kilometrů tras.

Na standardní obnovu turistického značení kraj vyčlenil 400 tisíc korun a dalších 380 tisíc korun je určeno na trasy v oblastech postižených kůrovcovou kalamitou. Dřevorubci totiž museli pokácet tisíce napadených jehličnanů a společně se stromy z lesů zmizely i mnohé turistické značky. Značně nepřehledná je pro turisty situace například v okolí Svatého Kopečku u Olomouce, kde na mnoha místech vznikly rozsáhlé holiny.

Kromě běžných turistických stezek letos podpoří olomoucké hejtmanství také přeznačení Jesenické lyžařské magistrály, kde jsou už staré značky a navigační cedulky a dílo zkázy dokonal kůrovec. Krajské dotace jsou určeny i na obnovu kůrovcem poškozených Rychlebských stezek v Jeseníkách.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook KČT Šternberk

Kam dál?

Hasiči zachránili dvě lišky, které spadly do jámy připravené k...

pátek, 13. července 2018, 15:09

Pátek 13. července 2018 se stal šťastným dnem pro dvě lišky, které dnes po osmé hodině ráno zachraňovali šternberští hasiči v...

Olomoučtí bezdomovci provázejí "městskou divočinou." Podívejte se na...

pátek, 13. července 2018, 13:13

Prohlídky Olomouce z jiné perspektivy, než z jaké ji poznají běžní turisté, nabízí sociální projekt s názvem Pragulic. Zájemce o...

Testy ukázaly, že ve třech případech z jedenácti se v kuřecích...

čtvrtek, 12. července 2018, 20:30

Kuřecí prsní řízky jsou nejžádanějším druhem kuřecího masa pro grilování. Díky libovosti a vysokému obsahu svalových bílkovin...

Olomoucký kraj mapuje stav regionů, vydal brožuru

čtvrtek, 12. července 2018, 09:56

Podrobné informace o hospodářské a sociální situaci v jednotlivých částech Olomouckého kraje obsahuje nová publikace, kterou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie zasahuje kvůli dohodám s externisty na středočeském úřadě

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu od rána zasahují na středočeském krajském úřadě, uvedl dnes server SeznamZprávy.cz. Přítomnost policistů na úřadě mu potvrdil vedoucí tiskového odboru krajského úřadu Marek Rejman. Policisté prověřují pracovní smlouvy s externisty, na jejichž základě kraj vyplatil za externí služby údajně pět milionů korun ročně.

Žalobce dal do kárného řízení případ vyšetřování únosu Babiše ml.

Státní zástupce Ondřej Šťastný neshledal podezření z trestného činu u policistů z Prahy 1, kteří odložili oznámení syna premiéra Andreje Babiše (ANO), že je nedobrovolně držen na Krymu. Mohli se ale dopustit kázeňského přestupku, předal proto věc policii k projednání. Případem se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy připomenout před začátkem letních prázdnin? A je možné se věnovat dopravní výchově hrou i o prázdninách?