Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hasičku Míšu zasáhl při soutěži na Olomoucku proud vody přímo do očí. Lékaři bojují o její zrak

 
středa, 22. srpna 2018, 19:03

Konto Míša, a nejen pro Míšu vzniklo po nešťastné události na hasičských závodech v Ludéřově na Olomoucku. Právě na této soutěži se proud vody, který patřil do terče, dostal plnou silou do očí soutěžící Míši. Momentální stav mladé dívky je takový, že na levé oko vidí zhruba na padesát procent. Pravé oko je po náročné operaci a zhruba za čtyři až šest měsíců bude následovat další operace. Doba léčby je odhadnuta minimálně na jeden rok s nejistým výsledkem.

Míša se od dětství věnuje činnosti dobrovolných hasičů a požárnímu sportu, konkrétně požárnímu útoku. Soutěž v Ludéřově však Míši změnila život.

V obou očích byly poraněny cévnatky a jejich léčbu či operaci nelze uskutečnit nikde na světě. Může se stát, že si tyto orgány poradí sami a zahojí se, takové případy se totiž už také staly.

„Jelikož nevíme, jaké pomůcky bude Míša v životě potřebovat, či zda bude možnost zrak operativně vrátit, zřídili jsme pro Míšu sbírku. Děkujeme všem, kteří na níže uvedené číslo transparentního účtu přispějí jakoukoliv částkou,“ uvedl jeden z iniciátorů akce Jaromír Laštuvička.

Číslo účtu: 1117771700/5500
Variabilní symbol: 5656

Proč konto „nejen“ pro Míšu?

Veškeré finanční prostředky, které Míša nevyužije, budou v budoucnu použity pro všechny dobrovolné hasiče v České republice, kterým se při požárním sportu stane těžký úraz s trvalými následky a budou k životu potřebovat nějaké pomůcky či operace v zahraničí.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

FOTO/VIDEO: Na Armádním domě v Olomouci byla dnes slavnostně odhalena...

úterý, 21. srpna 2018, 17:36

V Olomouci dnes slavnostně odhalili pamětní desku, která připomíná dramatika a polistopadového politika Pavla Dostála.

FOTO: Olomoucký rodák přeplaval jako první český muž kanál mezi...

úterý, 21. srpna 2018, 16:54

Téměř 42 kilometrů nepřetržitého plavání v rozbouřeném moři o teplotě 12 až 13 stupňů Celsia. Bez neoprenu, zato za doprovodu...

FOTO/VIDEO: V Olomouci byla odhalena deska připomínající padesáté...

úterý, 21. srpna 2018, 14:49

Na budově pedagogické tabulky Univerzity Palackého v Olomouci byla dnes ve dvě hodiny odpoledne odhalena pamětní deska, která...

FOTO: Podívejte se, jak vypadal 21. srpen 1968 v ulicích Olomouce

úterý, 21. srpna 2018, 11:13

Před padesáti lety do Československa vtrhla vojska pěti států v čele se Sovětským svazem. Olomouc nebyla výjimkou, i zde okupace...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.