Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hasičku Míšu zasáhl při soutěži na Olomoucku proud vody přímo do očí. Lékaři bojují o její zrak

 
středa, 22. srpna 2018, 19:03

Konto Míša, a nejen pro Míšu vzniklo po nešťastné události na hasičských závodech v Ludéřově na Olomoucku. Právě na této soutěži se proud vody, který patřil do terče, dostal plnou silou do očí soutěžící Míši. Momentální stav mladé dívky je takový, že na levé oko vidí zhruba na padesát procent. Pravé oko je po náročné operaci a zhruba za čtyři až šest měsíců bude následovat další operace. Doba léčby je odhadnuta minimálně na jeden rok s nejistým výsledkem.

Míša se od dětství věnuje činnosti dobrovolných hasičů a požárnímu sportu, konkrétně požárnímu útoku. Soutěž v Ludéřově však Míši změnila život.

V obou očích byly poraněny cévnatky a jejich léčbu či operaci nelze uskutečnit nikde na světě. Může se stát, že si tyto orgány poradí sami a zahojí se, takové případy se totiž už také staly.

„Jelikož nevíme, jaké pomůcky bude Míša v životě potřebovat, či zda bude možnost zrak operativně vrátit, zřídili jsme pro Míšu sbírku. Děkujeme všem, kteří na níže uvedené číslo transparentního účtu přispějí jakoukoliv částkou,“ uvedl jeden z iniciátorů akce Jaromír Laštuvička.

Číslo účtu: 1117771700/5500
Variabilní symbol: 5656

Proč konto „nejen“ pro Míšu?

Veškeré finanční prostředky, které Míša nevyužije, budou v budoucnu použity pro všechny dobrovolné hasiče v České republice, kterým se při požárním sportu stane těžký úraz s trvalými následky a budou k životu potřebovat nějaké pomůcky či operace v zahraničí.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Chirurg z Olomouce Jiří Kysučan je vicemistrem světa ve fotbale. Kope...

středa, 22. srpna 2018, 18:00

Asi málokterý pacient se může pochlubit tím, že byl v péči odborníka-lékaře, který je zároveň fotbalovým mistrem i vicemistrem...

AKTUÁLNĚ: Nákladní auto v Hněvotíně srazilo motorkáře, je zraněný

středa, 22. srpna 2018, 14:22

Dnes po poledni došlo na kruhovém objezdu v Hněvotíně na Olomoucku k nehodě mezi nákladním autem a malým motocyklem. Na místě...

Policie pátrá po olomouckém kovboji Janu Roubalovi. Od začátku srpna...

středa, 22. srpna 2018, 10:15

Policisté pátrají po Janu Roubalovi, který má trvalé bydliště v Olomouci na Nových Sadech. Narodil se 23. prosince 1954 a...

PŘEHLED: Strany a hnutí, které budou letos soupěřit v komunálních...

středa, 22. srpna 2018, 10:00

Strany a hnutí, které budou letos bojovat v komunálních volbách o místa v radě města a zastupitelstvu, již mají svá vylosovaná...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.