Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hasičku Míšu zasáhl při soutěži na Olomoucku proud vody přímo do očí. Lékaři bojují o její zrak

 
středa, 22. srpna 2018, 19:03

Konto Míša, a nejen pro Míšu vzniklo po nešťastné události na hasičských závodech v Ludéřově na Olomoucku. Právě na této soutěži se proud vody, který patřil do terče, dostal plnou silou do očí soutěžící Míši. Momentální stav mladé dívky je takový, že na levé oko vidí zhruba na padesát procent. Pravé oko je po náročné operaci a zhruba za čtyři až šest měsíců bude následovat další operace. Doba léčby je odhadnuta minimálně na jeden rok s nejistým výsledkem.

Míša se od dětství věnuje činnosti dobrovolných hasičů a požárnímu sportu, konkrétně požárnímu útoku. Soutěž v Ludéřově však Míši změnila život.

V obou očích byly poraněny cévnatky a jejich léčbu či operaci nelze uskutečnit nikde na světě. Může se stát, že si tyto orgány poradí sami a zahojí se, takové případy se totiž už také staly.

„Jelikož nevíme, jaké pomůcky bude Míša v životě potřebovat, či zda bude možnost zrak operativně vrátit, zřídili jsme pro Míšu sbírku. Děkujeme všem, kteří na níže uvedené číslo transparentního účtu přispějí jakoukoliv částkou,“ uvedl jeden z iniciátorů akce Jaromír Laštuvička.

Číslo účtu: 1117771700/5500
Variabilní symbol: 5656

Proč konto „nejen“ pro Míšu?

Veškeré finanční prostředky, které Míša nevyužije, budou v budoucnu použity pro všechny dobrovolné hasiče v České republice, kterým se při požárním sportu stane těžký úraz s trvalými následky a budou k životu potřebovat nějaké pomůcky či operace v zahraničí.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Chirurg z Olomouce Jiří Kysučan je vicemistrem světa ve fotbale. Kope...

středa, 22. srpna 2018, 18:00

Asi málokterý pacient se může pochlubit tím, že byl v péči odborníka-lékaře, který je zároveň fotbalovým mistrem i vicemistrem...

AKTUÁLNĚ: Nákladní auto v Hněvotíně srazilo motorkáře, je zraněný

středa, 22. srpna 2018, 14:22

Dnes po poledni došlo na kruhovém objezdu v Hněvotíně na Olomoucku k nehodě mezi nákladním autem a malým motocyklem. Na místě...

Policie pátrá po olomouckém kovboji Janu Roubalovi. Od začátku srpna...

středa, 22. srpna 2018, 10:15

Policisté pátrají po Janu Roubalovi, který má trvalé bydliště v Olomouci na Nových Sadech. Narodil se 23. prosince 1954 a...

PŘEHLED: Strany a hnutí, které budou letos soupěřit v komunálních...

středa, 22. srpna 2018, 10:00

Strany a hnutí, které budou letos bojovat v komunálních volbách o místa v radě města a zastupitelstvu, již mají svá vylosovaná...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovu kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.