Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Jste čerství absolventi a sháníte práci? Burza práce a vzdělání nabídne stovky pracovních pozic

 
pondělí, 12. září 2016, 14:49

V září a říjnu proběhnou v Olomouckém kraji hned čtyři Burzy práce a vzdělání. První se uskuteční 20. září v Olomouci na Výstavišti Flora, v největším pavilonu A.

Na burzách se představí perspektivní zaměstnavatelé z Olomouckého kraje, kteří už teď mohou nabídnout stovky volných pracovních míst ve strojírenství, elektrotechnice, optice, potravinářství, textilnictví, stavebnictví, v dopravě, obchodu nebo zdravotnictví. Své vzdělávací programy představí vybrané střední a vysoké školy, o jejichž absolventy mají zaměstnavatelé největší zájem,“ řekl Pavel Šoltys, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

Lidem, kteří hledají nové zaměstnání, doporučujeme vzít si s sebou několik výtisků svého profesního životopisu,“ připomíná Jiří Šabata, ředitel krajské pobočky Úřadu práce ČR v Olomouci. „Naši pracovníci také nabídnou široké spektrum poradenských služeb všem, kteří se zajímají o své budoucí pracovní uplatnění – ať už se jedná o výběr školy, studijního oboru, rekvalifikace nebo hledání volných pracovních míst u nás i v EU,“ doplnil Šabata.

Nezaměstnaní, studující i absolventi mohou na jenom místě získat cenné informace a potkat se s vícero zaměstnavateli. Další cílovou skupinou jsou žáci posledních ročníků základních škol a jejich rodiče, kteří se mohou seznámit s nabídkou perspektivních studijních oborů a se zaměstnavateli prodiskutovat budoucí pracovní uplatnění.

Další burzy se uskuteční například 22. 9. ve Společenském domě Prostějov, v Přerovském Hotelu Jana 6. října nebo v Šumperku v Domě kultury 13. října.

Burza se otvírá v 9 hodin ráno a uzavírá v pět odpoledne. Vstupné na akci je ZDARMA.

Burzy vznikly za přispění Úřadu práce ČR, Krajské hospodářské komory Olomouckého kraje, Svazu průmyslu a dopravy ČR a dále okresní hospodářské komory v Prostějově, Přerově a Šumperku. Nebude chybět také doprovodný program: „V Olomouci návštěvníky určitě zaujmou zajímavé exponáty některých vystavovatelů, případně budou moci nahlédnout pod pokličku vědeckého bádání s pomocí pracovníků z vědeckých center Univerzity Palackého. Zájemci si také budou moci vyzkoušet svůj postřeh na laserové střelnici,“ přibližuje Jitka Janečková Moťková, ředitelka Krajské hospodářské komory Olomouckého kraje. „Pro žáky a studenty budou mít vystavovatelé připraveny zajímavé aktivity, které přiblíží jejich činnost. Odměnou za zapojení se do těchto aktivit bude soutěž o atraktivní ceny. A obdobně tomu bude i na ostatních burzách,“ doplňuje regionální manažer Svazu průmyslu a dopravy ČR Richard Koubek.

Čtěte více:

Napsal Petra Kornetová | Tisková zpráva | Foto pixabay.com
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Univerzita Palackého slaví úspěch, poprvé se dostala do elitního hodnocení QS World University Rankings

čtvrtek, 8. září 2016, 09:51

Univerzita Palackého v Olomouci (UP) poprvé pronikla do prestižního mezinárodního žebříčku vysokých škol QS World...

V Pevnosti poznání se děti mohou stát herci i přírodovědci

pondělí, 29. srpna 2016, 12:43

Pevnost poznání nenabízí pouze výukové a zábavné expozice, ale také výtvarné, dramatické a přírodovědné kroužky pro...

Pevnost poznání se zaměří na seniory, od září pro ně chystá přednášky a cvičení

středa, 27. července 2016, 18:08

Blízká setkání třetího věku. Tak se jmenuje program, který Pevnost poznání spustí v polovině září. Bude se jednat o...