Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Knihovna města Olomouce získala díky projektu Library. I love it! Pečeť kvality 2016

 
čtvrtek, 29. prosince 2016, 08:27

Evropský projekt propojuje osm knihoven po celém kontinentu. Snaží se o zviditelnění knihoven jako důležitého místa pro vzdělávání dospělých. Cenu uděluje Dům zahraniční spolupráce ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Projekt Library. I love it! realizovala Knihovna města Olomouce v minulých dvou letech. Navázala tak úzkou spolupráci s knihovnami z z Rakouska, Chorvatska, Finska, Itálie, Polska, Španělska a Turecka. „Zaměřil se na roli knihoven v životě současné evropské společnosti a předvedl knihovny jako životně důležitá centra celoživotního vzdělávání,“ oznámila mluvčí radnice Radka Štědrá. Cílem jednotlivých setkání byl rozvoj a osvojení si znalostí, schopností a dovedností, jejichž používání v další práci bude mít vliv na osobnostní, společenský a profesní růst knihovníků. V průběhu projektu se zástupci vybraných škol vzájemně navštěvovali a připravovali pro kolegy setkání, které se skládalo ze tři částí.

První část Pochlub se! měla za úkol ukázat klíčové aktivity hostitelské země  oblasti celoživotního vzdělávaní. Druhá část Nauč! zahrnovala workshopy semináře či ukázky osvědčených metod a přístupů. Naposledy navštívili v rámci části Zhlédni! místa, která v širším smyslu souvisejí se vzděláváním.

Knihovna města Olomouce předvedla kurz trénování paměti, kurzy informačních technologií pro různé skupiny obyvatel a využívání dětských tematických kufříků pro vzdělávání, zábavu a hlavně soudržnost současné rodiny. Prohlídka historických měst Prahy a Olomouce doplnila návštěva Ruční papírny ve Velkých Losinách, hradu Bouzova a zoologické zahrady na Svatém Kopečku, kde jsme pokřtili malého lemura katu krásným jménem „Library“.

Pečeť kvality uděluje Dům zahraniční spolupráce ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy mezinárodním vzdělávacím projektům, které se zaměřují na zahraniční spolupráci nebo výjezdy za studiem a praxí. Ocenění byla předávána na Valorizační konferenci, jejímž základním tématem bylo Vzdělávání bez hranic. Udělování Pečetě kvality uvedla náměstkyně ministryně školství Dana Prudíková, která vyzdvihla význam mezinárodních projektů a mobilit a zdůraznila jejich dopad jak ve formálním, tak neformálním vzdělávání. Kromě projektu, do kterého se zapojila Knihovna města Olomouce, získali Pečeť kvality také tyto projekty:

  • Za podprogram Leonardo da Vinci: Educa International, o. p. s. za projekt Placements for Graduates.
  • V sektoru vysokoškolského vzdělávání programu Erasmus+: Janáčkova akademie múzických umění v Brně za studentské mobility.
  • V sektoru mládež programu Erasmus+: YMCA v ČR za projekt The Fairytaile of Childhood.
  • Speciální cena za nejvýrazněji respektující zásady CSR: METER Silesia, spol. s r.o. za projekt Lifelong Learning for Adults to Become Sustainable.
  • Ocenění pro nejlepšího hodnotitele získal Josef Boček, externí hodnotitel programu Erasmus+.
Napsal Petra Kornetová | Zdroj olomouc.eu, MŠMT
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Povinná maturita z matematiky čeká jen studenty z gymnázia a lycea

úterý, 20. prosince 2016, 12:00

Povinnou matematiku u maturitní zkoušky budou mít žáci gymnázií a lyceí od školního roku 2020/2021. Rozhodla o tom dnes...

Společnost Edwards uspořádala soutěž o nejinovativnější diplomovou práci

pátek, 2. prosince 2016, 09:46

Soutěžilo se ve dvou kategoriích – ekonomika a technika. Výherci získali finanční ohodnocení a možnost prohlédnout si...

Olomoucký kraj podpoří v příštím roce regionální knihovny částkou deset milionů korun

čtvrtek, 1. prosince 2016, 10:29

Finanční podporu ve výši deseti milionů korun odsouhlasili radní Olomouckého kraje a bude určena na regionální funkci...