Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Fakultní nemocnice snižuje od července poplatek za parkování na desetikačku za hodinu

 
úterý, 21. června 2016, 10:37

Fakultní nemocnice Olomouc se rozhodla vyjít vstříc svým pacientům a na základě četných žádostí snižuje poplatek za parkování v nemocničním areálu na čtvrtinu původní ceny, tedy ze 40 na 10 korun za hodinu. Současně s tímto výrazným snížením ceny se ruší všechny dosavadní výjimky.

Změny v systému řízení dopravy uvnitř nemocnice čekají pacienty, zaměstnance a návštěvníky zdravotnického zařízení už od 1. července 2016. Vedení FN Olomouc věří, že nová pravidla pro regulaci vjezdu, výjezdu, parkování a pohybu vozidel v nemocničním areálu budou efektivnější a spravedlivější.

Za první půlhodinu parkování zaplatili dosud řidiči 5 korun a za každou další půlhodinu 20 korun. Podle nových pravidel platných od 1. 7. 2016 to nyní bude 5 korun za první půlhodinu a 10 korun za každou započatou hodinu. „Je to velká pozitivní změna, a jsem přesvědčený, že je změna také směrem k transparentnějšímu a spravedlivějšímu systému. Podmínkou prováděných úprav parkovného v areálu nemocnice bylo, aby tato pravidla byla sociálně citlivá a co nejspravedlivější vůči všem našim pacientům, zaměstnancům i ostatním návštěvníkům nemocničního areálu. Dosavadní systém, ve kterém figurovala řada výjimek, nabízel prostor pro obcházení pravidel, čemuž chceme zamezit. S poplatkem deset korun za hodinu se v České republice řadíme mezi nemocnice s nejnižší cenou za parkování,“ podotkl Roman Havlík, ředitel Fakultní nemocnice Olomouc.

Se zavedením nových pravidel pro vjezd a parkování v areálu FN Olomouc tak končí i výjimky pro některé skupiny pacientů, které dosud platily pouze základní poplatek 5 korun a od dalších poplatků byly osvobozeny. Patří mezi ně například dětští pacienti, onkologicky nemocní nebo lidé zdravotně postižení. „Těžko můžeme spravedlivě rozdělovat pacienty na skupiny podle onemocnění a posuzovat, čí diagnóza je závažnější nebo kdo je na tom sociálně hůře. V českých nemocnicích se výše poplatků pohybuje od deseti až do šedesáti korun za hodinu. My jsme je u nás nastavili na spodní hranici, aby nikoho příliš nezatížily, ale zároveň aby všichni měli stejné podmínky,“ doplnil docent Havlík.

V areálu olomoucké fakultní nemocnice je v současné době téměř 800 parkovacích míst. Za vjezd a pobyt vozidel v nemocničním areálu platí řidiči od roku 2004. Denně projede závorami v ulicích Hněvotínská a I. P. Pavlova asi 2 000 vozidel.

Čtěte více:

Tisková zpráva | Foto Facebook Fakultní nemocnice Olomouc

Kam dál?

Záchranáři učí děti, jak volat 155 a poskytnout první pomoc. Pomáhá...

úterý, 14. června 2016, 13:37

Jak naučit děti poskytnout v krizové situaci první pomoc a přivolat záchranáře? Záchranáři Olomouckého kraje se inspirovali...

Rodiče dětí s rakovinou jsou ve finanční tísni, až 80 procent rodin...

sobota, 4. června 2016, 17:34

Dobrý anděl v nedávné době realizoval studii, při které zjistil alarmující výsledky. Rodiče dětí, kteří začínají svůj boj s...

Odložené děti dostanou v olomoucké porodnici kufřík, obsahuje...

středa, 1. června 2016, 16:57

Děti, kterých se jejich biologičtí rodiče ihned po narození vzdají, míří z porodnice do přechodné pěstounské péče nebo...

Nemocnice má nové vybavení pro novorozence, může se srovnávat se...

čtvrtek, 26. května 2016, 11:51

Péče o novorozence ze široké oblasti střední Moravy je opět na výrazně vyšší úrovni. Fakultní nemocnice Olomouc pořídila nové...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.