Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Fakultní nemocnice snižuje od července poplatek za parkování na desetikačku za hodinu

 
úterý, 21. června 2016, 10:37

Fakultní nemocnice Olomouc se rozhodla vyjít vstříc svým pacientům a na základě četných žádostí snižuje poplatek za parkování v nemocničním areálu na čtvrtinu původní ceny, tedy ze 40 na 10 korun za hodinu. Současně s tímto výrazným snížením ceny se ruší všechny dosavadní výjimky.

Změny v systému řízení dopravy uvnitř nemocnice čekají pacienty, zaměstnance a návštěvníky zdravotnického zařízení už od 1. července 2016. Vedení FN Olomouc věří, že nová pravidla pro regulaci vjezdu, výjezdu, parkování a pohybu vozidel v nemocničním areálu budou efektivnější a spravedlivější.

Za první půlhodinu parkování zaplatili dosud řidiči 5 korun a za každou další půlhodinu 20 korun. Podle nových pravidel platných od 1. 7. 2016 to nyní bude 5 korun za první půlhodinu a 10 korun za každou započatou hodinu. „Je to velká pozitivní změna, a jsem přesvědčený, že je změna také směrem k transparentnějšímu a spravedlivějšímu systému. Podmínkou prováděných úprav parkovného v areálu nemocnice bylo, aby tato pravidla byla sociálně citlivá a co nejspravedlivější vůči všem našim pacientům, zaměstnancům i ostatním návštěvníkům nemocničního areálu. Dosavadní systém, ve kterém figurovala řada výjimek, nabízel prostor pro obcházení pravidel, čemuž chceme zamezit. S poplatkem deset korun za hodinu se v České republice řadíme mezi nemocnice s nejnižší cenou za parkování,“ podotkl Roman Havlík, ředitel Fakultní nemocnice Olomouc.

Se zavedením nových pravidel pro vjezd a parkování v areálu FN Olomouc tak končí i výjimky pro některé skupiny pacientů, které dosud platily pouze základní poplatek 5 korun a od dalších poplatků byly osvobozeny. Patří mezi ně například dětští pacienti, onkologicky nemocní nebo lidé zdravotně postižení. „Těžko můžeme spravedlivě rozdělovat pacienty na skupiny podle onemocnění a posuzovat, čí diagnóza je závažnější nebo kdo je na tom sociálně hůře. V českých nemocnicích se výše poplatků pohybuje od deseti až do šedesáti korun za hodinu. My jsme je u nás nastavili na spodní hranici, aby nikoho příliš nezatížily, ale zároveň aby všichni měli stejné podmínky,“ doplnil docent Havlík.

V areálu olomoucké fakultní nemocnice je v současné době téměř 800 parkovacích míst. Za vjezd a pobyt vozidel v nemocničním areálu platí řidiči od roku 2004. Denně projede závorami v ulicích Hněvotínská a I. P. Pavlova asi 2 000 vozidel.

Čtěte více:

Tisková zpráva | Foto Facebook Fakultní nemocnice Olomouc

Kam dál?

Záchranáři učí děti, jak volat 155 a poskytnout první pomoc. Pomáhá...

úterý, 14. června 2016, 13:37

Jak naučit děti poskytnout v krizové situaci první pomoc a přivolat záchranáře? Záchranáři Olomouckého kraje se inspirovali...

Rodiče dětí s rakovinou jsou ve finanční tísni, až 80 procent rodin...

sobota, 4. června 2016, 17:34

Dobrý anděl v nedávné době realizoval studii, při které zjistil alarmující výsledky. Rodiče dětí, kteří začínají svůj boj s...

Odložené děti dostanou v olomoucké porodnici kufřík, obsahuje...

středa, 1. června 2016, 16:57

Děti, kterých se jejich biologičtí rodiče ihned po narození vzdají, míří z porodnice do přechodné pěstounské péče nebo...

Nemocnice má nové vybavení pro novorozence, může se srovnávat se...

čtvrtek, 26. května 2016, 11:51

Péče o novorozence ze široké oblasti střední Moravy je opět na výrazně vyšší úrovni. Fakultní nemocnice Olomouc pořídila nové...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné

Plánujete letní dovolenou a už vás omrzely klasické cílové destinace českých turistů, kterými je Chorvatsko, Itálie nebo třeba Řecko? Pokud nehledáte luxusní letovisko a zároveň vám nevadí vrátit se do let nedávno minulých, vyrazte k Černému moři, kam čeští turisté mířili již za hluboké totality.

ČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjde

ČSSD zůstane podle svého statutárního místopředsedy Romana Onderky ve vládní koalici s hnutím ANO, dokud to bude možné. Vládu by opustila v případě odsouzení premiéra Andreje Babiše (ANO) trestně stíhaného v souvislosti s údajným dotačním podvodem. Zvažovala by to, kdyby kauzy ministerského předsedy překryly smysl fungování kabinetu, v němž ČSSD prosazuje svůj program. Onderka to dnes uvedl v Partii televize Prima. Poznamenal, že ČSSD nechce odchodem z vlády vyklidit pole SPD Tomia Okamury.

RegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájem

Cestující na autobusové lince mezi Libercem a Prahou společnosti RegioJet se budou muset obejít beze služeb stevarda či stevardky na palubě autobusu. Firmě se nedaří pozice stevardů obsazovat, uchazečů je málo. Na vybraných vnitrostátních linkách proto nahradí stevarda samoobslužný servis.