Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V Ústíně na Olomoucku zavalil betonový panel dělníka. Muž utrpěl mnohačetné zlomeniny stehenní kosti

 
čtvrtek, 15. prosince 2016, 14:50

Pracovní úraz se stal ve čtvrtek 15. prosince 2016 kolem desáté hodiny dopoledne. Na místo dorazily všechny složky integrovaného záchranného systému.

K události vyjeli profesionální hasiči z Olomouce a z Prostějova se speciální technikou. Když jednotky přijely na místo, zraněná osoba byla stále zavalená betonovým panelem o rozměrech asi 6 krát 1,5 metru,“ řekla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

K nehodě vzlétla posádka letecké zdravotnické záchranné služby. Šestatřicetiletý muž byl při vyprošťování stále při vědomí. „Samotné vyproštění provedla jednotka profesionálních hasičů. Pacient utrpěl mnohačetné zlomeniny stehenní kosti, vzhledem k mechanizmu pádu panelu nelze vyloučit i poranění po stlačení dolních končetin a pánve. Zraněného po komplexní prohlídce, ošetření, zajištění a aplikovaní příslušné medikace převezla další posádka z výjezdového stanoviště Hněvotínská sanitním vozidlem na oddělení urgentního příjmu FNOL,“ řekl mluvčí záchranné služby Zděněk Hošák.

Případem se také zabývá policie. „Podle prvotních informací k úrazu došlo v souvislosti s pádem panelu z nákladního vozidla. Přesné příčiny a okolnosti úrazu zjišťujeme, stejně jako to, zda případně nedošlo k porušení bezpečnosti práce,“ uzavírá mluvčí policie Irena Urbánková.

Tisková zpráva | Foto Petra Kornetová
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

VIDEO: Řidiči sanitních vozů trénovali jejich řízení za ztížených podmínek

středa, 7. prosince 2016, 13:44

V průběhu listopadu letošního roku proběhl již třetí prohlubující výcvik bezpečné jízdy na polygonu LIBROS v Ostravě....

Nové oddělení pro nemocné tuberkulózou má kapacitu pro deset pacientů

čtvrtek, 1. prosince 2016, 14:20

Dnes dopoledne proběhlo slavnostní otevření nového oddělení pro nemocné tuberkulózou v Odborném léčebném ústavu...

FOTO/VIDEO: Podívejte se, jak probíhalo noční cvičení u Vrbátek. Nechyběl ani převrácený autobus

středa, 9. listopadu 2016, 14:26

Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje se ve středu 9.11.2016 účastnila společného taktického cvičení složek...