Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Olomouc se připojí ke Světovému dni ústního zdraví, mezi lidi vyjdou studenti v bílých pláštích

 
středa, 15. března 2017, 16:09

Několik desítek studentů zubního lékařství v bílých pláštích bude spolu se studenty olomouckých zdravotnických škol dne 20. března informovat návštěvníky obchodního centra Galerie Šantovka o důležitosti a zásadách ústní hygieny. Olomouc se tak poprvé připojí ke Světovému dni ústního zdraví, který se zároveň koná v dalších českých univerzitních městech. Jako spolupořadatel se na jeho organizaci podílí Klinika zubního lékařství Lékařské fakulty Univerzity Palackého (LF UP), která ve spolupráci s dalšími partnery připravila pro širokou veřejnost bohatý celodenní program.

„Rozhodli jsme se připravit osvětovou akci s širším dopadem na veřejnost. V prostoru obchodního centra Galerie Šantovka chystáme informační, vzdělávací i zábavné akce a máme také předjednánu účast škol, školek, mateřských center a domovů pro seniory. Asistenci na jednotlivých stanovištích budou zajišťovat lékaři a studenti kliniky zubního lékařství, střední zdravotnické školy nebo členové neziskové společnosti Arak,“ přiblížil přednosta pořádající kliniky a proděkan LF UP Miloš Špidlen.

Názorné ukázky správných technik dentální hygieny budou studenti předvádět na velkých plastových modelech. Zájemci se u jednotlivých stánků seznámí s postupy při ošetření zubních defektů nebo ztrátě zubů i s možnostmi jejich náhrad. Pomocí fluorescenčního barviva si budou moci otestovat plak na vlastních zubech nebo změřit krevní tlak a index tělesné hmotnosti (BMI). Získají také informace o zásadách zdravé výživy i o tom, jak pečovat o zuby v dětském věku nebo v těhotenství. Děti se zároveň dozvědí, jak probíhá první návštěva u zubaře a budou se moci zapojit do zábavných soutěží.

Akce, která se koná pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje, primátora Olomouce, rektora Univerzity Palackého, děkana Lékařské fakulty UP a ředitele Fakultní nemocnice Olomouc, bude v obchodní Galerii Šantovka slavnostně zahájena v 10 hodin. Program pro veřejnost je připraven od 8 do 18 hodin.

Světový den ústního zdraví (World Oral Health Day) se slaví 20. března již od roku 2008 z podnětu Světové dentální federace (World Dental Federation) a ve spolupráci s národními dentálními asociacemi i globálními partnery. V České republice se uskuteční za podpory České stomatologické komory, Asociace dentálních hygienistek, Sdružení studentů stomatologie a Českého zeleného kříže.

Čtěte více:

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Devatenáctiletá řidička a dvacetiletý řidič...

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

Reklama
 
 

Kam dál?

Ženy hledají alternativy za hormonální antikoncepci. Lékaři ji stále hodnotí kladně

pátek, 10. března 2017, 09:30

Životní styl a honba za pracovními úspěchy. I to je důvodem, že mohou mít dnešní ženy daleko větší problémy s...

O svátcích bude otevřena alespoň jedna lékárna v každém okrese. Kraj na to dá 140 tisíc korun

úterý, 7. března 2017, 12:00

1. leden, Velikonoční pondělí, 8. květen, 28. září, 28. říjen, 25. a 26. prosinec. Olomoucké hejtmanství se rozhodlo ve...

Záchranáři Olomouckého kraje historicky poprvé udělovali ceny Hrdinům regionu

úterý, 21. února 2017, 07:53

Páteční večer 17.2.2017 v duchu premiérového 0.reprezentativního společenského večera s udílením ceny „Hrdinové...