Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna

Hledáme páníčka #2: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

úterý, 15. března 2016, 12:00Hledáme páníčka
 

Úterý je znovu tady a my jsme pro vás opět připravili několik nově nalezených mazlíčků, kteří skončili v některém útulku či depozitu v Olomouci a okolí.

 

Hledáme páníčka: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

úterý, 8. března 2016, 14:15Hledáme páníčka
 

Máme tu pro vás novou rubriku! Každé úterý zveřejníme na Olomoucké Drbně několik fotek nalezených mazlíčků, kteří skončili v některém z olomouckých útulků. Chtěli bychom, aby se o nich dozvědělo co nejvíce lidí a v tom nejlepším případě, aby...

 

Drbna historička: Olomouc ozdobená secesí

pátek, 4. března 2016, 09:01Drbna historička
 

Bohatě vyhlížejících secesních domů si všimnete na první pohled, stačí jen při procházce městem zvednout hlavu. Budete okouzleni jejich krásou a detaily.

 

ANKETA: Jaký olomoucký park máte nejraději?

středa, 2. března 2016, 14:33Drbna
 

Připravili jsme si pro vás novou anketu, tentokrát na téma olomoucké parky. Hlasujte, který park v Olomouci je podle vás ten nejlepší!

 

#drbnohled od Ondřeje: V Křelově byla vyloupena tamní pošta, policisté operují na místě

pondělí, 29. února 2016, 14:35#drbnohled
 

V pondělí 29.2. byla po čtrnácté hodině odpoledne vyloupena pobočka České pošty v Křerově, vesnici nedaleko Olomouce. Policie celý případ přávě vyšetřuje na místě. Na celý případ nás upozornil čtenář Ondřej, který se nachází v Křelově.

 

#drbnohled od Radka: Olomoucké umění na chodníku, nebo neměl dlaždič čas?

neděle, 21. února 2016, 11:32#drbnohled
 

Čtenář Radek nám poslal fotku z vycházky před zhruba dvěma týdny, kdy na Foerstrově ulici narazil na vskutku vtipně vydlážděný chodník. V redakci jsme se shodli, že kdysi dávno byly dlaždice uspořádané tak, aby symbolizovaly obrázek cyklisty. Na...

 

ANKETA: Olomouc, město zamilovaných. Vyberte nejromantičtější místo v Olomouci

pátek, 19. února 2016, 14:23Drbna
 

Venku to sice vypadá na podzim, jaro už ale klepe na dveře, a proto jsme pro vás znovu přichystali anketu, tentokrát s nejromantičtějšími místy v Olomouci, tak vyberte, které je podle vás to nejlepší.

 

#drbnohled od Martina: Na Šternberské se střetly dva autobusy, tah je zcela neprůjezdný

čtvrtek, 18. února 2016, 15:28#drbnohled
 

Dnes po třetí hodině odpolední se na Šternberské, hlavním tahu z Olomouce do Šternberka, srazily dva autobusy. Nehoda se stala u odbočky na Dolany. V tuto chvíli se nehoda řeší, na místě operují hasiči:" V tuto chvíli situaci řešíme, autobusy do...

 

FOTOREPORT: Drbna tropí hlouposti – Na návštěvě v útrobách multikina

středa, 17. února 2016, 17:00Drbna
 

Mnozí z nás už v multikině jistě byli. Ale, pravděpodobně, jste neměli příležitost se podívat do zákulisí, a zjistit, jak se vlastně ty „pohybující obrázky“ objevují na plátně. Já se Vám to pokusím alespoň zprostředkovaně přiblížit.

 

VIDEO: Chcete se dozvědět více o Neptunově kašně? Šanci máte díky dokumentárnímu videu

středa, 17. února 2016, 08:45Drbna historička
 

Internetový počin Památky Dnes, který mapuje příběhy památek po celé České republiky, se v nejnovějším dílu přesunul také do Olomouce, konkrétně na Dolní náměstí k Neptunově kašně. Ze souboru šesti barokních kašen jen v Olomouci ta Neptunova...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.