Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna

Hledáme páníčka #3: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

úterý, 22. března 2016, 09:00Hledáme páníčka
 

Úterky patří opuštěným mazlíčkům, a proto jsme pro vás opět připravili několik nově nalezených psů a koček, kteří skončili v některém útulku či depozitu v Olomouci a okolí a nyní hledají nový domov.

 

Komentář Ostraváka: Hledáte milé lidi? Přijeďte do Olomouce

neděle, 20. března 2016, 18:58Drbna
 

V dnešní době je úsměv a ochota nedostatkovým zbožím. Všichni se mračí a myslí jenom na svoje dobro. V Olomouci to je podle mě jiné. Tady se jen zřídkakdy setkáte s typickým Čechem, který je protivný a sobecký...

 

ANKETA: Jaké místo v Olomouci vám nejvíce nahání husí kůži?

středa, 16. března 2016, 14:46Drbna
 

Anketu o nejoblíbenější olomouckou památku už jsme měli, stejně tak o nejromantičtější olomoucké místo. Pojďme se teď podívat na opačnou stranu spektra – které místo v Olomouci vám nahání největší strach?

 

Hledáme páníčka #2: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

úterý, 15. března 2016, 12:00Hledáme páníčka
 

Úterý je znovu tady a my jsme pro vás opět připravili několik nově nalezených mazlíčků, kteří skončili v některém útulku či depozitu v Olomouci a okolí.

 

Hledáme páníčka: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

úterý, 8. března 2016, 14:15Hledáme páníčka
 

Máme tu pro vás novou rubriku! Každé úterý zveřejníme na Olomoucké Drbně několik fotek nalezených mazlíčků, kteří skončili v některém z olomouckých útulků. Chtěli bychom, aby se o nich dozvědělo co nejvíce lidí a v tom nejlepším případě, aby...

 

Drbna historička: Olomouc ozdobená secesí

pátek, 4. března 2016, 09:01Drbna historička
 

Bohatě vyhlížejících secesních domů si všimnete na první pohled, stačí jen při procházce městem zvednout hlavu. Budete okouzleni jejich krásou a detaily.

 

ANKETA: Jaký olomoucký park máte nejraději?

středa, 2. března 2016, 14:33Drbna
 

Připravili jsme si pro vás novou anketu, tentokrát na téma olomoucké parky. Hlasujte, který park v Olomouci je podle vás ten nejlepší!

 

#drbnohled od Ondřeje: V Křelově byla vyloupena tamní pošta, policisté operují na místě

pondělí, 29. února 2016, 14:35#drbnohled
 

V pondělí 29.2. byla po čtrnácté hodině odpoledne vyloupena pobočka České pošty v Křerově, vesnici nedaleko Olomouce. Policie celý případ přávě vyšetřuje na místě. Na celý případ nás upozornil čtenář Ondřej, který se nachází v Křelově.

 

#drbnohled od Radka: Olomoucké umění na chodníku, nebo neměl dlaždič čas?

neděle, 21. února 2016, 11:32#drbnohled
 

Čtenář Radek nám poslal fotku z vycházky před zhruba dvěma týdny, kdy na Foerstrově ulici narazil na vskutku vtipně vydlážděný chodník. V redakci jsme se shodli, že kdysi dávno byly dlaždice uspořádané tak, aby symbolizovaly obrázek cyklisty. Na...

 

ANKETA: Olomouc, město zamilovaných. Vyberte nejromantičtější místo v Olomouci

pátek, 19. února 2016, 14:23Drbna
 

Venku to sice vypadá na podzim, jaro už ale klepe na dveře, a proto jsme pro vás znovu přichystali anketu, tentokrát s nejromantičtějšími místy v Olomouci, tak vyberte, které je podle vás to nejlepší.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.