Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Krimi

Majiteli pole někdo přes noc ukradl dvanáct hektarů kukuřice

úterý, 25. srpna 2015, 13:06Krimi
 

Sice zasel dvanáct hektarů kukuřice, úrodu však nemá žádnou. Policie řeší nevídanou krádež, při které zmizelo z pole přes noc silážní kukuřice.

 

Lupič přepadl čerpací stanici, obsluhu ohrožoval nožem

úterý, 25. srpna 2015, 09:47Krimi
 

V pondělí ráno přepadl zatím neznámý pachatel benzinovou stanici na Olomoucké ulici v Litovli. Vyžadoval po obsluze vydání peněžní hotovosti, zatímco ji ohrožoval nožem.

 

Město varuje před podezřelým webem, který vyzývá k finančnímu daru pro opuštěné kočky

pondělí, 24. srpna 2015, 15:17Krimi
 

Prostějovská radnice varuje před podezřelou internetovou stránkou, která lidi vyzývá k finančnímu příspěvku na útulek pro kočky a zaštiťuje se spoluprací s městem. Radnice s webovou stránkou nemá nic společného a na její existenci upozornila...

 

Z devadesátileté seniorky vymámil falešný vnuk 120 tisíc korun

pondělí, 24. srpna 2015, 13:56Krimi
 

V pátek před polednem kontaktoval policie vnuk devadesátileté seniorky a nahlásil, že jeho babička přišla o 120 tisíc korun, které z ní vymámila dvojice podvodníků, přičemž muž z dvojice se vydával právě za jejího vnuka.

 

Opilý zloděj se vloupal do budovy olomoucké radnice

pondělí, 24. srpna 2015, 11:16Krimi
 

V pátek v ranních hodinách dostali olomoučtí policisté oznámení o narušení bezpečnostních systémů olomoucké radnice. Po příjezdu na místo zadržela společně se státní policií sedmadvacetiletého muže z Prostějova. Byl namol opilý.

 

Zloděj poškodil v areálu zoo na Sv. Kopečku měničku peněz, způsobil škodu za desítky tisíc

čtvrtek, 20. srpna 2015, 08:47Krimi
 

V nočních hodinách z úterý na středu zatím neznámý pachatel poškodil měničku bankovek na mince a odcizil finanční hotovost, která se v ní nacházela. Navíc si s sebou vzal i tři vnitřní díly automatu, čímž způsobil škodu v desítkách tisíc korun.

 

Drzý zloděj bral vše, co mu přišlo pod ruku, majitelce domu ukradl i pitbulteriéra

pondělí, 17. srpna 2015, 16:55Krimi
 

Nejenom zpřeházené a poničené věci, z nichž část i ukradl, po sobě zanechal nenechavý zloděj, který se vloupal do domu na Přerovsku. Z dvorku ukradl i fenu pitbulteriéra.

 

Na chvíli usnul s mobilem v ruce, když se probudil, už ho neměl

pondělí, 17. srpna 2015, 10:00Krimi
 

V sobotu v ranních hodinách měl třiatřicetiletý muž opravdu špatné probuzení. Na chvíli si totiž zdříml na autobusové zastávce s mobilem v ruce, když se po chvíli probudil, mobil byl pryč.

 

Ostuda na Czech Cycling Tour, z technického vozu někdo ukradl kola za 900 tisíc korun

neděle, 16. srpna 2015, 11:49Krimi
 

V sobotu, když technici německé cyklistické stáje přišli ke svému servisnímu vozu na parkoviště za hotelem Clarion, zůstali v šoku. Neznámý pachatel totiž poškodil zámek Peugeotu Boxer a ukradl šest jízdních kol v hodnotě téměř 900 tisíc korun.

 

Mladík při jízdě autem střílel z plynové pistole

pátek, 14. srpna 2015, 10:20Krimi
 

Od včerejšího večera je podezřelý z přečinu výtržnictví dvacetiletý muž z Litovle, který při jízdě autem vytáhl svou plynovou pistoli a několikrát z ní při předjízdění jiného vozidla vystřelil.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Olomoucký vědec, který patentoval látku s antiparkinsonickou aktivitou

Gabriel Gonzalez v Olomouci studuje doktorský program Experimentální biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Snaží se najít lék na Parkinsonovu chorobu a mezi jeho největší úspěchy patří podání patentové přihlášky na skupinu látek, které vykazují výraznou antiparkinsonickou aktivitu. Ani přes tento výrazný úspěch Gabriel nemá rád novinové titulky, které křičí, že Olomoučtí vědci našli lék na nevyléčitelnou nemoc. Někdy tohle tvrzení mívá poměrně zásadní háček.

Monsport žaluje BD Svatopluk o 21 milionů za nájem v Horoměřicích

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Pochybné ocenění z Oxfordu pro prezidenta Svazu průmyslu. Ukrajinská společnost parazituje na jméně slavné univerzity

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který chce dávat "přes držku" studentům stávkujícím za klima, se na webu svazu chlubí pochybnou profesurou od ukrajinské společnosti European Business Assembly, kterou v roce 2000 založil podnikatel Anton Savvov. Ta se přiživuje na prestižním jméně slavné univerzity a díky kancelářím v britském Oxfordu se nazývá oxfordskou akademií.