Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Novák půjde na patnáct let do vězení za vraždu muže, kterého ubil sekerou a hodil do studny

 
středa, 20. ledna 2016, 13:21

Vrchní soud v Olomouci dnes potvrdil trest pro Oldřicha Nováka, který si za vraždu, která se udála před čtyřmi roky v Honěticích na Kroměřížsku, odpyká patnáct let vězení. Podle rozsudku ubil oběť těžkou dřevorubeckou sekerou a poté ho hodil do studny.

Kostra mrtvého muže se našla až loni, kdy dům obývali noví majitelé. Podle vrchního soudu není pochyb, že vraždu Oldřich Novák vykonal, i když on sám tvrdí, že nic takového nespáchal. Usvědčila ho ale výpověď jeho družky a ostatní svědci.

Soud rozmýšlel nad trestem v rozmezí 12 – 20 let, nakonec Novák dostal patnáct let za mřížemi. "Patnáctiletý trest je pod polovinou trestní sazby. Soud přihlédl k závažnosti činu i povaze obžalovaného a jeho možné nápravě," uvedl pro ČTK předseda senátu Stanislav Urbanec.

Svědkové uvedli, že již dřív se chvástal Novák u piva tím, že má ve studni utopence, nebo vtipkoval, že si noví majitelé koupili dům i s podnájemníkem. Nováka tak nakonec udal jeden ze svědků.

Výpověď Novákovy družky byla značně nepřesná. "Je zřejmé, že si žena dokáže vymýšlet skutkové události. Svědkyně, na které je tento případ postaven, je mentálně retardovaná, která má sklony k alkoholismu," uvedl podle ČTK obhájce Nováka. Sám Novák doteď tvrdí, že si jeho družka celý příběh vymyslela.

Jaroslav Kadrnáč, žalobce, však uvedl, že obžaloba není postavena na výpovědi Novákovy družky, ale na nalezené mrtvole ve studni.  "Případ není postaven na výpovědi paní Řezníčkové, ale na mrtvole ve studni, která má rozbitou hlavu tak, že kvůli tomu dotyčný zemřel," podotkl podle ČTK žalobce.

Vražda se stala na konci roku 2011 v Novákově domě, kde teď již bydlí nová rodina. Po hádce mezi silně podnapilým Novákem a čtyřicetiletým mužem – obětí, vzal Novák z chodby pětikilovou dřevorubeckou sekeru a dvakrát muže udeřil do hlavy. Hádka vznikla na základě toho, že muž měl údajně Novákově družce dělat návrhy. Muž po dvou ranách těžkou sekerou utrpěl poranění mozku, kterému na místě podlehl. Novák chtěl zamést stopy po vraždě, a tak se těla muže zbavil ve své studni na zahradě.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto pixabay.com | Zdroj ČTK

Kam dál?

Pohřešovaný muž ze včerejšího večera se našel v obci Senice na Hané

úterý, 19. ledna 2016, 11:09

Stařík, o jehož pátrání jsme informovali dnes ráno, se již našel živý a zdravý. Děkujeme všem, kteří projevili snahu o jeho...

Hledá se pohřešovaný senior, který včera večer odešel ze svého domu...

úterý, 19. ledna 2016, 09:14

Policie od včerejšího večera pátrá po seniorovi z Mezic, který odešel ze svého domu jen velmi lehce oblečen a zmizel neznámo kam....

Městská policie sesbírala na jednom místě v Olomouci skoro dvacet...

pondělí, 18. ledna 2016, 15:09

Městská policie operovala v sobotu na ulici Libušina v Olomouci, v městské části Pavlovičky. Na jednom místě krátce po poledni...

Dva sprejeři řádili na vlakovém nádraží, policisté jednoho chytili

pondělí, 18. ledna 2016, 09:29

V sobotu večer se vydali dva mladíci se spreji na vlakové nádraží s cílem vytvořit pár "uměleckých děl". Při činu je však...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, od středy platí povodňová pohotovost

Během středy bude vydatně pršet. Celkem může napršet až 75 milimetrů, v Jizerkách dokonce až 100 mm. Déšť může zvednout hladiny řek.

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes vyzradili konec

Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše samozřejmě vyvrcholilo dlouho očekávaným posledním dílem. I v Česku každý díl seriálu hltaly desetitisíce fanoušků. Mezi nimi třeba i Ministerstvo zahraničních věcí.