čtvrtek 28. března 2024 Soňa

Naši korfbalisté v Olomouci vybojovali světový bronz

Česká reprezentace do 23 let získala v Olomouci stříbrné medaile na světovém šampionátu v korfbalu.

Český tým na domácím mistrovství světa potvrdil své medailové ambice a po skvělých výkonech ve skupinových bojích, kde naši korfbalisté sice nestačili na Nizozemí, Maďarsko a Taiwan, zato postupně porazili Jižní Afriku, Turecko a Čínu dokráčeli až do vytouženého boje o cenné kovy.

V utkání o třetí místo, proti soupeři z Německa, chtěli naši korfbalisté a korfbalistky zakončit mistrovství světa úspěně. Začátek zápasu byl hodně opatrný a tak po deseti minutách vedlo Německo pouze těsným rozdílem 2:1. Do šaten o poločasu odcházely týmy za nerozhodného výsledku 5:5. Ve druhém dějství mělo nejdříve Německo mírnou převahu a vytvořilo si až tříbodový náskok. Ale touha českého týmu po vítězství byla silná.

Podporováni fantastickým publikem stáhli Češi německý náskok a košem pouhých 10 vteřin před koncem základní hrací doby zajistil nejúspěšnější střelec českého týmu Saša Vyroubal vítězství 14:13 a tím i zisk bronzových medailí.