Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Do Olomouce přijede slovenský orchestr Art Music Orchestra

 
středa, 13. července 2016, 17:57

V neděli 17.7. do Olomouce zavítá Art Music Orchestra. Vystoupí na Výstavišti Flora od 16:00. Těšit se můžete nejen na klasickou hudbu, ale i na pop music, filmové a muzikálové melodie.

Art Music Orchestra je žánrově pestrý hudební celek, který má ve svém repertoáru například: pop music skupiny ABBA, melodie z filmů a muzikálů (Sedm statečných, Piráti z Karibiku, Fantom opery), i písně Hany Hegerové nebo Franka Sinatry.

Art Music Orchestra je seskupení zanícených hudebníků různých profesí, studentů středních a vysokých škol, amatérských ale i profesionálních muzikantů, často propojených také rodinnými vazbami. Vznikl v roce 2009 ve slovenském Červeníku nedaleko Hlohovce. Nejnovějším počinem Art Music Orchestra je hudební nastudování první slovenské rockové opery Cyrano z předměstí, v němž vokální složku interpretuje Pěvecký sbor Lúčnica.

Na CD nosičích dosud vydal Art Music Orchestra dva tituly. Městem zvoní smích (2012) je album s nahrávkami muzikálové a filmové hudby a nosič s názvem Veni Domine (2014) představuje vánoční koledy i známé populární skladby s vánočním námětem. Jako jediný orchestr na Slovensku interpretuje Art Music Orchestra v samostatných tematických programech písně legendární zpěvačky Evy Kostolányiové. Orchestr se zúčastnil zahraničních turné v Belgii, Maďarsku a Chorvatsku. Jako hosté s orchestrem účinkují Jana Kocianová, Jaroslav Dvorský, Daniel Čapkovič, Nora Blahová, Zdeno Sychra nebo akordeonista Michal Červienka. Orchestr umělecky vede Mgr. art. Marek Bielik, pedagog Konzervatoře v Bratislavě a člen Symfonického orchestru Slovenského rozhlasu.

Více informací o orchestru na http://artmusicorchestra.sk/

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 
Foto Olomoucký kraj
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Plumlov rozezní keltská hudba

středa, 13. července 2016, 09:24

Ve dnech 22. až 23. července 2016 se uskuteční mezinárodní hudební festival Keltská noc. Letos proběhne už jeho 15....

Přerovská Světluška je zpět. Očištěná a s novým podstavcem

pondělí, 11. července 2016, 16:10

Socha Elektra, které se v Přerově přezdívá Světluška, prošla rukama restaurátora. Pro nový kabát musela zamířit až do...

Chcete, aby byla vaše fotka vystavena v Muzeu umění? Máte jedinečnou možnost

sobota, 9. července 2016, 14:53

Muzeum umění Olomouc vyhlašuje fotosoutěž při příležitosti výstavy Jindřicha Štreita. Soutěž nazvaná podle Štreitova...