pátek 29. března 2024 Taťána

Olomoucký ITS CUP vyhrála ruská favoritka

Mezinárodní tenisový turnaj opanovala dvacetiletá ruská tenistka, nejlepší Češka došla do semifinále.

Vítězkou letošního ITS CUPu se stala první nasazená hráčka Elizaveta Kulichkova. První set sice Kulichkova prohrála 4:6, v tom druhém ale skóre otočila a zvítězila 6:2. Ve třetím rozhodujícím setu nedala své krajance Ekaterině Aleksandrové šanci a poradila si sní 6:1.

Nejlepší českou hráčkou se stala jednadvacetiletá Gabriela Pantůčková, ta nestačila v semifinále na celkově druhou Ekaterinu Aleksandrovou, které podlehla ve třech setech 6:1, 3:6 a 6:1.

Titul ve čtyřhře si odnesla dvojice tenistek z Bosny a Hercegoviny - Ema Burgic Bucko a Jasmina Tinjič, jež porazily filipínsko-ukrajinskou dvojici Katharina Lehnert a Anastasiya Soshyna v poměru 7:5 a 6:3.