pátek 19. dubna 2024 Rostislav

Dvanáctý ročník tradičního závodu O pohár ředitele Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy v běžeckém lyžování se konal ve středu 16. ledna 2019 v Bedřichově v Libereckém kraji. Na start se mezi 45 závodníků postavili i hasiči z Olomouckého kraje.

„Příval mokrého sněhu, silný vítr a hrozba pádu stromů a větví v lesích nedávalo příliš dobré vyhlídky běžeckého závodu, nicméně realita byla jiná a k vidění byly úžasné výkony a časy na trati dlouhé 12 kilometrů,“ uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Milan Smatana ze stanice v Jeseníku se v kategorii 40 až 49 let blýskl fantastickým výkonem, kdy obhájil ve své kategorii loňské prvenství a s časem 35:24 min zaostal za absolutním vítězem závodu o pouhých 59 vteřin. Roman Kika ze stanice v Olomouci předvedl také skvělý výkon a v nestarší kategorii nad 50 let získal s časem 40:14 minut zlatou medaili.