Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyhledávání

Nalezené články: "odpady"

Přerov kvůli rostoucímu množství bioodpadu rozšíří kompostárnu

středa, 11. září 2019, 20:30PřerovskoSpolečnost
 

Technické služby města Přerova kvůli rostoucímu množství sváženého bioodpadu investují bezmála 14 milionů korun do zvýšení kapacity městské kompostárny. V místní části Žeravice byla kompostárna zprovozněna v roce 2016 s kapacitou 2000 tun bioodpadu...

 

Přerov modernizuje odpadový systém. Pořídí nádoby na pět složek separovaného odpadu

středa, 28. srpna 2019, 22:00SpolečnostPřerovsko
 
ilustrační foto

Přerovská radnice se rozhodla investovat do modernizace systému sběru tříděného odpadu, důvodem je nedostatečná kapacita toho současného. Novinka se promítne do pořízení nových nádob různých velikostí na pět složek separovaného odpadu, do kterých budou...

 

Olomouc chce pořídit nové odpadové centrum za 200 milionů korun

středa, 28. srpna 2019, 13:30SpolečnostOlomoucko
 
ilustrační fotografie

Nové odpadové centrum za zhruba 200 milionů korun plánuje postavit olomoucká radnice. Moderní technologie v Olomouci-Chválkovicích nahradí starý sběrný dvůr a třídící linku, která je už za hranicí životnosti a má nedostatečný výkon. Město chce na projekt...

 

Prostějované mohou využít nové kontejnery na kovový odpad

čtvrtek, 1. srpna 2019, 20:30ZprávyProstějovsko
 

Prvních deset kontejnerů na kovový odpad bylo zkušebně rozmístěno v Prostějově. Pokud budou lidé nádoby využívat, tak město jejich počet zvýší. Sdělila to náměstkyně prostějovského primátora Alena Rašková (ČSSD).

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Vyzkoušejte si parkour, popovídejte si o globálních problémech nebo zajděte na hudební festival

pátek, 7. června 2019, 18:00Kultura
 

O víkendu v našem kraji proběhnou různé kulturní akce. Ať už jste milovník hudby, přírody nebo sportu, určitě si přijdete na své.

 

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "odpady"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "odpady"

Nebyly nalezeny žádné profily.

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.