Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tři kontejnery na tříděný odpad hořely v noci u nádraží ve Skrbeni

 
pondělí, 22. července 2019, 15:30

Včera před půlnocí došlo k požáru kontejnerů v ulici Nádraží v obci Skrbeň. Hořely tam tři plastové kontejnery na tříděný odpad o objemu 1100 litrů.

Škoda je předběžně odhadována na 15 tisíc korun. „Co bylo příčinou požáru, zjišťujeme ve spolupráci s vyšetřovateli hasičského záchranného sboru. K řádnému objasnění jsme v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, na který trestní zákoník stanoví, mimo jiné, trest odnětí svobody až na jeden rok,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

FOTO: Horní náměstí zdobí květinová dekorace, ztvárňuje němé barokní...

pondělí, 22. července 2019, 11:53

Na Horním náměstí v Olomouci se dnes instaluje dekorace před Sloupem Nejsvětější Trojice. Návrh ztvárňuje němé barokní divadlo,...

Neznámý zloděj rozbil u zimáku ve Šternberku okénko auta a vůz vykradl

neděle, 21. července 2019, 18:00

Během pátku 19. července se vloupal neznámý pachatel do auta odstaveného na parkovišti u zimního stadionu ve Šternberku. Celkově...

Přelom července a srpna bude ve znamení horka a sucha

neděle, 21. července 2019, 16:00

Přelom července a srpna bude teplý a suchý, třeba příští týden rtuť vystoupá až na 34 stupňů. V příštích čtyřech týdnech se sice...

Od začátku srpna se ve Šternberku přes obědy nebude muset platit...

neděle, 21. července 2019, 14:00

Ve Šternberku začne 1. srpna letošního roku platit změna placeného parkování. Rada města schválila, na základě podnětu občanů a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.