Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Čtyři jednotky hasičů se potýkaly požárem pole. Oheň vznikl po pádu drátů elektrického vedení

 
středa, 25. července 2018, 13:20

Čtyři jednotky z řad profesionálních i dobrovolných hasičů hasilo v úterý 24. července v odpoledních hodinách pole v Troubelicích na Olomouc. K požáru došlo po pádu drátů elektrického vedení.

Na místo dorazila jednotka z požární stanice Uničov, kterou posílily jednotky dobrovolných hasičů z Troubelic, Libiny a Uničova.

„Požár se v době příjezdu prvních jednotek rozšířil na plochu přibližně 80x50 metrů. Místní se jej snažili hasit pomocí vlastní cisterny. Jednalo se o část strniště a také o vzrostlé obílí. Zhruba po půl hodině hasebních prací se podařilo zamezit většímu rozšiřování, následně místo po požáru jednotky důkladně prolily větším množstvím vody, další zabezpečení zaoráním již provedou samotní zemědělci," řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Příčinu vzniku požáru lze přisuzovat spadeným drátům elektrického vedení, výši škody prozatím majitel nevyčíslil.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto HZSOL

Kam dál?

První víkend v srpnu bude jezdecký areál na Lazcích patřit výstavě...

středa, 25. července 2018, 12:00

O víkendu od pátku 3. srpna do neděle 5. sprna zve Jezdecký areál na Lazcích na Moravský šampionát tříletých teplokrevných a...

Policie honila u Klášterního Hradiska zfetovaného motorkáře. Nakonec...

středa, 25. července 2018, 10:30

V pondělí 23. července kolem dvaadvacáté hodiny chtěli policisté zkontrolovat motorkáře na Šušilově náměstí u Klášterního...

Vrchní soud otevře brutální vraždu z ubytovny. Muž tam dvaceti ranami...

středa, 25. července 2018, 09:10

Před olomouckým vrchním soudem stane Robert Tancer, kterému krajský soud uložil výjimečný dvaadvacetiletý trest za loňskou...

PŘEHLED: Kohouti začali trénovat na ledě se čtyřmi novými posilami....

úterý, 24. července 2018, 21:00

V jednatřiceti hráčích zahájili společnou přípravu na ledě hokejisté Olomouce. S Hanáky absolvovaly úvodní trénink na ledě i nové...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.